Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?
- Dátum: 2018.10.09., 18:41
- Varga Ágnes Kata
- beszélgetés, család, érzelmek, figyelem, idő, időpont, kedv, költség, könnyebb, lélek, minőségi idő, otthon, pénz, spórolás, találkozó, tanácsok, távolság, tippek, türelem, utazás
Októberben még kevesen gondolnak a karácsonnyal járó zűrzavarra, a rengeteg főzésre, sütésre, az ajándékozás feszültségére, de nyilván a családtól elszigetelten élőknek már ilyenkor eszükbe jut, hogy mivel, mikor mennek haza, meddig maradnak, hogyan jutnak vissza. Még a legedzettebbek gyomra is összeszorul, ha az utazással járó költségekre és a kevés pihenésre gondolnak. Ezért érdemes már most megkezdeni a gondolkodást. Ha előre eltervezed a részleteket, és még időben tájékoztatod a családod, minden hazautazásra egyszerűbb megoldást találhatsz.
Kezdjük az utazás időpontjával! Mindig olyan időpontban utazz haza, ami biztosítja, hogy mindenkivel találkozhass, akivel szeretnél, de jusson idő a pihenésre is! Az a legjobb, ha valakiket még a hazautazás napján meglátogatsz. Vagy egy napra összehozhatod a családot, így egyszerre lehetsz mindenkivel, és senkit sem bántasz meg azzal, hogy rá kevesebb időt szánsz, mint a többi családtagodra.
Az utazás árát folyamatosan tedd félre, hogy egyszerre ne viseljen meg a kiadás. Mindegy, hogy autóval, repülővel, tömegközlekedéssel szeretnél-e menni, valamennyi költsége biztosan lesz, de ha már korábban félreteszed azt a pénzt, akkor biztosan nem a pénz miatt fogsz mégis otthon maradni.
Készítsd fel a rokonságot! Ugyanis amilyen nehéz összehozni az érkezést, olyan nehéz feldolgozni a távozást. Mindig lesznek síró családtagok, akiket a hetek, hónapok, melyeket távolt töltenek, jobban megviseli, mint a többieket. Ezért érdemes a búcsúra, annak időpontjára is felkészíteni mindenkit, illetve a következő látogatás időpontját is jobb minél előbb tisztázni. Sőt, jó előre érdemes minden látogatást beütemezni, hiszen csak így tudjátok biztosítani, hogy teljesen szabadok legyetek az utazáshoz.
Mit érdemes vinni? Sok-sok jó kedvet és figyelmet. Ezen kívül ugyanis nem sok dologra lesz szükségetek a család közelében, kivéve talán a türelmet. De hiszen arra mindig szükség van, nemcsak a családi találkozókon. A távolságot kezelni nehéz. Ha azt érzitek, hogy elszeparálva éltek a hozzátok közel álló személyektől, és nincs arra lehetőség, hogy akkor találkozzatok, amikor arra legjobban szükségetek lenne. Ezért minél több telefonhívással, és a minőségi idő eltöltésével próbáljátok meg könnyebbé tenni a helyzetet mind a magatok, mind a társaitok számára.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.