Menü

Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?

Októberben még kevesen gondolnak a karácsonnyal járó zűrzavarra, a rengeteg főzésre, sütésre, az ajándékozás feszültségére, de nyilván a családtól elszigetelten élőknek már ilyenkor eszükbe jut, hogy mivel, mikor mennek haza, meddig maradnak, hogyan jutnak vissza. Még a legedzettebbek gyomra is összeszorul, ha az utazással járó költségekre és a kevés pihenésre gondolnak. Ezért érdemes már most megkezdeni a gondolkodást. Ha előre eltervezed a részleteket, és még időben tájékoztatod a családod, minden hazautazásra egyszerűbb megoldást találhatsz.

Kezdjük az utazás időpontjával! Mindig olyan időpontban utazz haza, ami biztosítja, hogy mindenkivel találkozhass, akivel szeretnél, de jusson idő a pihenésre is! Az a legjobb, ha valakiket még a hazautazás napján meglátogatsz. Vagy egy napra összehozhatod a családot, így egyszerre lehetsz mindenkivel, és senkit sem bántasz meg azzal, hogy rá kevesebb időt szánsz, mint a többi családtagodra.

Az utazás árát folyamatosan tedd félre, hogy egyszerre ne viseljen meg a kiadás. Mindegy, hogy autóval, repülővel, tömegközlekedéssel szeretnél-e menni, valamennyi költsége biztosan lesz, de ha már korábban félreteszed azt a pénzt, akkor biztosan nem a pénz miatt fogsz mégis otthon maradni.

Készítsd fel a rokonságot! Ugyanis amilyen nehéz összehozni az érkezést, olyan nehéz feldolgozni a távozást. Mindig lesznek síró családtagok, akiket a hetek, hónapok, melyeket távolt töltenek, jobban megviseli, mint a többieket. Ezért érdemes a búcsúra, annak időpontjára is felkészíteni mindenkit, illetve a következő látogatás időpontját is jobb minél előbb tisztázni. Sőt, jó előre érdemes minden látogatást beütemezni, hiszen csak így tudjátok biztosítani, hogy teljesen szabadok legyetek az utazáshoz.

Mit érdemes vinni? Sok-sok jó kedvet és figyelmet. Ezen kívül ugyanis nem sok dologra lesz szükségetek a család közelében, kivéve talán a türelmet. De hiszen arra mindig szükség van, nemcsak a családi találkozókon. A távolságot kezelni nehéz. Ha azt érzitek, hogy elszeparálva éltek a hozzátok közel álló személyektől, és nincs arra lehetőség, hogy akkor találkozzatok, amikor arra legjobban szükségetek lenne. Ezért minél több telefonhívással, és a minőségi idő eltöltésével próbáljátok meg könnyebbé tenni a helyzetet mind a magatok, mind a társaitok számára.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.