Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?
- Dátum: 2018.10.09., 18:41
- Varga Ágnes Kata
- beszélgetés, család, érzelmek, figyelem, idő, időpont, kedv, költség, könnyebb, lélek, minőségi idő, otthon, pénz, spórolás, találkozó, tanácsok, távolság, tippek, türelem, utazás
Októberben még kevesen gondolnak a karácsonnyal járó zűrzavarra, a rengeteg főzésre, sütésre, az ajándékozás feszültségére, de nyilván a családtól elszigetelten élőknek már ilyenkor eszükbe jut, hogy mivel, mikor mennek haza, meddig maradnak, hogyan jutnak vissza. Még a legedzettebbek gyomra is összeszorul, ha az utazással járó költségekre és a kevés pihenésre gondolnak. Ezért érdemes már most megkezdeni a gondolkodást. Ha előre eltervezed a részleteket, és még időben tájékoztatod a családod, minden hazautazásra egyszerűbb megoldást találhatsz.
Kezdjük az utazás időpontjával! Mindig olyan időpontban utazz haza, ami biztosítja, hogy mindenkivel találkozhass, akivel szeretnél, de jusson idő a pihenésre is! Az a legjobb, ha valakiket még a hazautazás napján meglátogatsz. Vagy egy napra összehozhatod a családot, így egyszerre lehetsz mindenkivel, és senkit sem bántasz meg azzal, hogy rá kevesebb időt szánsz, mint a többi családtagodra.
Az utazás árát folyamatosan tedd félre, hogy egyszerre ne viseljen meg a kiadás. Mindegy, hogy autóval, repülővel, tömegközlekedéssel szeretnél-e menni, valamennyi költsége biztosan lesz, de ha már korábban félreteszed azt a pénzt, akkor biztosan nem a pénz miatt fogsz mégis otthon maradni.
Készítsd fel a rokonságot! Ugyanis amilyen nehéz összehozni az érkezést, olyan nehéz feldolgozni a távozást. Mindig lesznek síró családtagok, akiket a hetek, hónapok, melyeket távolt töltenek, jobban megviseli, mint a többieket. Ezért érdemes a búcsúra, annak időpontjára is felkészíteni mindenkit, illetve a következő látogatás időpontját is jobb minél előbb tisztázni. Sőt, jó előre érdemes minden látogatást beütemezni, hiszen csak így tudjátok biztosítani, hogy teljesen szabadok legyetek az utazáshoz.
Mit érdemes vinni? Sok-sok jó kedvet és figyelmet. Ezen kívül ugyanis nem sok dologra lesz szükségetek a család közelében, kivéve talán a türelmet. De hiszen arra mindig szükség van, nemcsak a családi találkozókon. A távolságot kezelni nehéz. Ha azt érzitek, hogy elszeparálva éltek a hozzátok közel álló személyektől, és nincs arra lehetőség, hogy akkor találkozzatok, amikor arra legjobban szükségetek lenne. Ezért minél több telefonhívással, és a minőségi idő eltöltésével próbáljátok meg könnyebbé tenni a helyzetet mind a magatok, mind a társaitok számára.
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.