Menü

Immunrendszerünk védelme

Ősszel felszaporodik a munka, kinyitnak az iskolák, óvodák, mi pedig egyre több emberrel kerülünk kontaktusba, nemcsak a munkahelyünkön, hanem az utcán is. Szinte elkerülhetetlen, hogy átessünk néhány kisebb betegségen, de az elkerülhető, hogy hosszú időre beleessünk. Az immunrendszerünk folyamatosan erősítésre szorul, és ezt nemcsak vitaminok fogyasztása tudja garantálni.

Zöldségek, gyümölcsök fogyasztása elengedhetetlen, nemcsak ebben az időszakban, hanem mindig. A változatosság ebben az esetben is fontos. Idénygyümölcsöket fogyasszunk, és a zöldségeket is minél többféle változatban! Így biztosítjuk, hogy a vitaminok és ásványi anyagok több felől jutnak a szervezetünkbe.

Mozogjunk a szabad levegőn! Ez futásban, úszásban, sétában, kinti edzésben is megnyilvánulhat. A lényeg, hogy szabad levegőn légy, és ne hanyagold el a mozgást! Ha hiszed, ha nem, ennek is komoly jelentősége van.

Pihenjünk eleget! A pihenés fontossága nemcsak az immunrendszerünk védelmében jelenik meg, hanem sok más területen is. És ebbe az aktív és passzív pihenés is beletartozik. Aludjunk és kapcsolódjunk ki annyit, amennyire szükségünk van, és ne ebből vegyük el az időt, mert annak súlyosabb következményei is lehetnek! Mindezek betartása mellett még mindig beleeshetünk rövidebb-hosszabb betegségekbe, de az abból való gyógyulás sokkal könnyebb lesz, ráadásul meg is ritkulnak az alkalmak.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.