Menü

Önzetlen ember=több gyermek?

Mi történik azokkal, akik önzetlenül viselkednek, és áldozatokat hoznak másokért? Egy friss kutatás eredményei szerint az önzetlen emberek hajlamosabbak több gyermeket vállalni, és magasabb fizetéseket is érnek el életük során, mint önzőbb társaik.

Az eredmények egyértelműek mind az amerikai, mind az európai adatok vizsgálata során. A legönzetlenebb embereknek van a legtöbb gyermekük, és a mérsékelten önzetlen emberek kapják a legmagasabb fizetéseket. Ha közben telik az idő, és a szakemberek újra meglátogatják ugyanezeket az embereket, ugyanazt az eredményt kapják: azok, akik egy ponton önzetlenül viselkedtek, sokkal magasabb fizetésemelést tudhattak magukénak.

A nagylelkűség tehát kifizetődő.

Ezek az eredmények ellentétben állnak az olyan teóriákkal, miszerint az önző emberek jobban tudják menedzselni azt, hogy több pénz guruljon a markukba. Korábban már olvashattunk olyan eredményekről, hogy az önzetlen emberek boldogabbak, és gazdagabb szociális hálóval rendelkeznek. Ez a tanulmány a témát gazdasági, illetve evolúciós szemszögből igyekszik megközelíteni. Az önzetlenséget bizonyos helyzetekhez való hozzáállás, illetve mások által jelentett viselkedés alapján mérték. Az eredmények pedig 4 nagy amerikai és európai tanulmány analízisével születtek meg.

A kutatócsoport egy másik tanulmányban megvizsgálta, hogy az átlagos emberek elvárásai megegyeznek-e az őáltaluk kapott eredményekkel. Az eredmények körülbelül azt mutatták, amit vártak, tehát az önző emberek kevesebb gyermeket vállalnak, de tévesen abban hisznek, hogy több pénzt tudhatnak majd magukénak. A vizsgálatokban részt vevő egyik kutató a következőképpen nyilatkozott: „Jó látni, hogy a nagylelkűség hosszú távon milyen gyakran kifizetődik.”

A szakemberek úgy hiszik, hogy a titok az önzetlen emberek szociális kapcsolataiban rejlik. Elképzeléseik szerint ez lehet a kulcs a sikereikhez. Azt azért meg kell említenünk, hogy a tanulmányban feltüntetett eredmények nem adnak egyértelmű választ erre vonatkozóan.

A jövő kutatásainak ennél mélyebbre kell ásniuk, mi lehet a valódi oka annak, hogy a nagylelkű emberek fizetése magasabb, és vajon ez a kapcsolat létezik-e a világ más pontjain is. Végül, de nem utolsó sorban, az is vitatható, hogy mennyire számít önzetlen dolognak az, ha valakinek több gyermeke születik. Tehát bőven maradt még megválaszolatlan kérdés a témával kapcsolatban.

Forrás: www.news-medical.net

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.