Már megint szőrbenövés?!
- Dátum: 2018.10.29., 07:48
- bőr, bőrfelület, bőrradír, egészség, gyulladás, haj, hidratálás, megelőzés, olajok, szépségápolás, szőr, szőrbenövés, tippek
Manapság számos tisztálkodási - bőrápolási kozmetikum áll rendelkezésünkre, melyekkel bőrünket tudjuk kezelni azokban az esetekben, mikor kültakarónk nem a mi akaratunknak engedelmeskedik. A benőtt szőr okozta gyulladás szintén visszatérő probléma lehet, mely esetén érdemes a megelőzésre több időt fordítani. Néhány apró alapszabály betartása makulátlan és gyulladásmentes bőrhöz vezethet, és nem is kell túl nagy költségekbe vernünk magunkat.
1. Bőrradírozzunk szőrtelenítés előtt!
Az egyik első lépés, bármilyen szőrtelenítő módszert is használjunk, a bőrradírozás, mivel, minél vastagabb az elhalt bőrréteg, annál nehezebb a szőrnek kitörni alóla és egyenesen nőni. Ha rendszeresen leradírozzuk az elhalt sejteket, a szőrszálak normális növekedését megkönnyítjük. A készen vehető termékeken kívül otthon is előállíthatjuk a bőrradírunkat méz és nagyobb szemű cukor keverékével, melyet langyos vízzel könnyű eltávolítani.
2. Lágyítsunk olajokkal!
Okos tipp benőtt szőrszálak ellen, ha borotválás, szőr eltávolítás előtt bekenjünk a szőrtelenítendő bőrfelületet olajjal – hagyjuk a bőrön állni 10 percig. Ez lágyítja a bőrt, rugalmasabbá teszi, így kevésbé valószínű, hogy a szőrszálak befelé nőnek , ráadásul nem hagy száraz felületeket maga után a szőrtelenítés. A borotválkozó krém is puhítja a bőrt, érdemes ezért olajosabb termékeket választani az egyszerű hab helyett.
3. Állítsuk meg a fertőzést, mielőtt elkezdődne!
A benőtt szőr vörösessé és gyulladttá válik, köszönhetően a bakteriális fertőzésnek a bőr alatt. Mindenképp érdemes az adott testfelületet mind szőrtelenítés előtt, mind utána áttörölni testre használható antibakteriális fertőtlenítő szerrel, így megakadályozva, hogy a külső környezetből a baktériumok „befészkelyék” magukat a frissen kezelt bőrredőkbe csúnya – és veszélyesen elfertőződhető! – gyulladást okozva.
4. Találjuk meg a számunkra legjobban megfelelő szőrtelenítési módszert!
Kísérletezni lehet, sőt érdemes is, hiszen ahány ember, annyi féle fájdalomtűrő képesség és beváló módszer. Érdemes akár házi praktikákat is kipróbálni, majd összevetni 1-2 szakemberi segítséggel, de csak a biztonságosnak ítélhető helyzetekben. Forró gyantával illetve lézeres szőrtelenítéssel inkább várjuk meg a kozmetikus adta időpontot, mielőtt még a szőrbenövés mellé égési sérülést is szereznénk!
“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”
Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.
Allergia ősszel
Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!
Amit a nyiroködémáról tudni kell
A vénás rendszerünk kiegészítő rendszere a nyirokrendszer, melyben, ha gond adódik, akkor különböző tüneteket tapasztalhatunk, ilyen a nyiroködéma is.
Milyen előnyei vannak a fogászati koronáknak?
A fogászati koronák már régóta népszerű megoldásnak számítanak a természetes fogak helyreállítására. Mikor használhatóak ezek a fogpótlások, és mi mindenben segítik a pácienseket?
Az érzékeny bőr okai
Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.