Már megint szőrbenövés?!
- Dátum: 2018.10.29., 07:48
- bőr, bőrfelület, bőrradír, egészség, gyulladás, haj, hidratálás, megelőzés, olajok, szépségápolás, szőr, szőrbenövés, tippek
Manapság számos tisztálkodási - bőrápolási kozmetikum áll rendelkezésünkre, melyekkel bőrünket tudjuk kezelni azokban az esetekben, mikor kültakarónk nem a mi akaratunknak engedelmeskedik. A benőtt szőr okozta gyulladás szintén visszatérő probléma lehet, mely esetén érdemes a megelőzésre több időt fordítani. Néhány apró alapszabály betartása makulátlan és gyulladásmentes bőrhöz vezethet, és nem is kell túl nagy költségekbe vernünk magunkat.
1. Bőrradírozzunk szőrtelenítés előtt!
Az egyik első lépés, bármilyen szőrtelenítő módszert is használjunk, a bőrradírozás, mivel, minél vastagabb az elhalt bőrréteg, annál nehezebb a szőrnek kitörni alóla és egyenesen nőni. Ha rendszeresen leradírozzuk az elhalt sejteket, a szőrszálak normális növekedését megkönnyítjük. A készen vehető termékeken kívül otthon is előállíthatjuk a bőrradírunkat méz és nagyobb szemű cukor keverékével, melyet langyos vízzel könnyű eltávolítani.
2. Lágyítsunk olajokkal!
Okos tipp benőtt szőrszálak ellen, ha borotválás, szőr eltávolítás előtt bekenjünk a szőrtelenítendő bőrfelületet olajjal – hagyjuk a bőrön állni 10 percig. Ez lágyítja a bőrt, rugalmasabbá teszi, így kevésbé valószínű, hogy a szőrszálak befelé nőnek , ráadásul nem hagy száraz felületeket maga után a szőrtelenítés. A borotválkozó krém is puhítja a bőrt, érdemes ezért olajosabb termékeket választani az egyszerű hab helyett.
3. Állítsuk meg a fertőzést, mielőtt elkezdődne!
A benőtt szőr vörösessé és gyulladttá válik, köszönhetően a bakteriális fertőzésnek a bőr alatt. Mindenképp érdemes az adott testfelületet mind szőrtelenítés előtt, mind utána áttörölni testre használható antibakteriális fertőtlenítő szerrel, így megakadályozva, hogy a külső környezetből a baktériumok „befészkelyék” magukat a frissen kezelt bőrredőkbe csúnya – és veszélyesen elfertőződhető! – gyulladást okozva.
4. Találjuk meg a számunkra legjobban megfelelő szőrtelenítési módszert!
Kísérletezni lehet, sőt érdemes is, hiszen ahány ember, annyi féle fájdalomtűrő képesség és beváló módszer. Érdemes akár házi praktikákat is kipróbálni, majd összevetni 1-2 szakemberi segítséggel, de csak a biztonságosnak ítélhető helyzetekben. Forró gyantával illetve lézeres szőrtelenítéssel inkább várjuk meg a kozmetikus adta időpontot, mielőtt még a szőrbenövés mellé égési sérülést is szereznénk!
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.