Menü

Amivel idegesítjük a pasikat

Elsőre úgy hangzik, mintha tippeket szeretnék adni, de nyugalom férfiak, erről most szó sincs! ( ezt majd egy másik cikkben...) Mi nők gyakran azt gondoljuk, hogy a párunkat a plusz kilóinkkal, narancsbőrünkkel, smink nélküli arcunkkal idegesítjük, pedig valójában egészen más dolgokkal, tulajdonságokkal akasztjuk ki őket. Vajon mivel lehet őket az őrületbe kergetni?

Valószínű egyik ezeknek a szokásoknak a lelkizés. Ők az egyszerű beszédből értenek, a körülírás, virágnyelven történő és számukra homályos megfogalmazás nem vezet sehova. Jobb, ha a nyílt, egyszerű és egyenes kommunikációra törekszünk. Lehetőleg röviden és lényegre törően.

Idegesítő szokás, ha túl hosszan készülődünk, öltözünk, sminkelünk, frizurázunk (aztán átöltözünk és újra kezdjük az egészet) míg a párunk két perc alatt letusol, felkapja a ruháját és már indulásra kész. Mondjuk sürgetni egy nőt szépítkezés közben szerintem eleve nagy öngól, mert attól csak még idegesebb, s bizonytalanabb lesz, az pedig senkinek nem tesz jót, de ehhez nem fűzök különösebb kommentet, jó munkához idő kell, ha jól akarunk kinézni, akkor azt meg kell tervezni. Amúgy meg nálunk fordítva van. Én általában felöltöztetek két gyereket, jómagam is elkészülök és még én várok a férjemre az ajtóban tíz percet. Becsszó így szokott történni!

A féltékenykedés is listavezető. Van az a fajta féltékenység, ami még belefér, s még hízelgő is lehet, de van az, ami már túlmegy egy határon és akár a kapcsolat is rámehet. Fogadd el, hogy megnézi a szép nőket és kész, ez a normális, mert férfi, azonban ha magaddal elégedett vagy, akkor a zöldszemű szörny nem állhat közétek.

Önmarcangolás. Micsoda csúnya szó. Volt egy ismerős pár a baráti társaságunkban, ahol a férfit rettenetesen zavarta, hogy a párja folyton magát kritizálja. Már minket is zavart. Rendben van, hogy a legjobbat szeretnénk kihozni magunkból, diétázunk, sportolunk, maximalisták vagyunk, de ha folyamatosan elégedetlenkedünk magunkkal, akkor előbb-utóbb idegesíteni fogjuk vele a párunkat és a környezetünket. Az igazság az, hogy neki te vagy a legszebb, ezért választott téged, s feleslegesen és tévesen gondolod azt, hogy sok változtatásra szorulnál.

Az sem szép tulajdonság, ha másokat kritizálunk folyton, a pasik nem szeretik a pletykás, utálatos nőket, ezt érdemes szem előtt tartani. Ezután pedig jön máris egy klasszikus idegesítő tevékenységünk: az állandó telefonálgatás. Szerintem attól egy idő után mindenki megőrül, ha a párjuk folyamatosan hívogatja őket. Pláne, hogy nem akarunk semmi fontosat mondani, az esetek nagy részében lényegtelen dolgokkal zaklatjuk őket. (megjegyzem ez néha fordítva is így működik...)

Exek emlegetése. Nyilván azért "ex", mert már elmúlt, nem kell versenyezni velük, de hozzátartozik a párunk múltjához. Az "ex" a múltja, mi pedig a jövője. Ezt azért nem árt a fejünkben tisztába tenni.

Anyósok. Nos erről nem nyitok vitát, erre a témára nem tudok pontot, vagy javaslatot tenni. Az anyós viccek se véletlenek. Nálunk meg át tud jönni papucsban amúgy, szóval fokozott a helyzet. Hagyjuk.

Az idegesítő szokások témában végezetül eszembe jutott egy mondás: "Egy nőnek két fontos szerepe van a férfi életében: Nyugtassa, amikor ideges és idegesítse, amikor nyugodt." Hát erről van szó.

Az igaz szerelem jelei

A szerelem jelei tudományos szempontból jól meghatározottak, és az agyi aktivitás vizsgálata révén a kutatók pontosan megfigyelték, hogyan hat a szerelem a biológiai folyamatokra. A következőkben bemutatott 11 jel segíthet felismerni, hogy valóban szerelmesek vagyunk.

A boldogság nem minden. Mi kell még egy párkapcsolathoz?

A filmek, a reklámok és a közösségi média gyakran csap be minket azzal, hogy azt közvetíti, hogy a jó párkapcsolat egyetlen mutatója a boldogság. Azt látjuk, hogy emberek mosolyognak, ölelkeznek és szeretik egymást. Néha persze van nem kevés dráma is, de emögött nem látjuk azt a sok kompromisszumot, szervezést, energiát, lemondást, amitől ezek a percek létrejöhetnek. Valójában miről szól a párkapcsolati jólét, vagy más szóval elégedettség?

Motiváló tanácsok újévre

Egy szempillantás alatt átléptünk a 2025-ös esztendőbe, ilyenkor magunk is elgondolkozunk, vajon a saját kis életünkben mit tehetünk, hogy azt kiegyensúlyozottabban, motiváltabban, egészségesebben élhessük. Persze minden napra is tekinthetünk új kezdetként, új lehetőségként, de mint közhelyesen tudjuk, sokan újévtől szeretik elkezdeni megvalósítani a fogadalmaikat.
A következőkben néhány apró tippel szeretnénk segíteni olvasóinkat.

Digitális karácsony: hogyan változtatta meg az internet az ünneplést?

A web 2.0. és a digitális technológia térhódítása alapjaiban változtatta meg, hogy hogyan készülünk és ünneplünk karácsonykor. A hagyományos képeslapoktól az online vásárlásig, a személyes találkozóktól a virtuális beszélgetésig számtalan szokás átalakult az utóbbi évtizedekben. Nézzük meg részletesen, hogyan hatott a digitalizáció a karácsonyi ünneplés különböző aspektusaira.

Kik szenvednek társfüggőségben?

A társfüggőség egy másik embernek, a másik véleményének való kóros alárendeltség. Függőség ez is, amely lehetetlenné teszi az egyenlőségen alapuló emberi kapcsolatok kialakítását.