A sírás biológiája – 2. rész - Tippek
- Dátum: 2018.11.09., 09:15
- biológia, egészség, elterelés, fizikális megoldás, kontroll, könny, megelőzés, megismerés, megkönnyebbülés, mentális megközelítés, mozgás, praktika, sírás, támasz, tanács, tipp
Habár a sírás sokaknak egy elkeserítő, esetleg szégyellnivaló téma, mégis léteznek olyan aspektusok, amelyek felől ezt is érdemes megközelíteni. Például, hogy hogyan érdemes kontrollálni. Tippek következnek.
A sírás kordában tartására léteznek mentális, illetve fizikális síkon kivitelezhető praktikák. Nézzük, mik ezek
Mentális megközelítés
Sétálj el! Ha elsétálsz egy sírást kiváltó helyzetből, sokat segíthetsz magadon. Nem fogsz könnyekben kitörni. Ha túl mérges, szomorú vagy frusztrált vagy, könnyen sírásra görbülhet a szád, tehát ha elkerülöd ezeket a szituációkat, és akkor térsz vissza, ha már lenyugodtál, az segíthet, hogy visszanyerd az önkontrollt.
Használj szavakat! Ha nem tudsz kielégítően kommunikálni, ingerültté válhatsz, ami sírási reakciót indíthat be. Ha megtanulod, hogyan fejezd ki tisztán az érzelmeidet, hogyan maradj nyugodj, és ezt szavakba tudod önteni, az segíteni fog sarokba szorítani az „ellenséget”.
Legyen támaszod és elterelő hadműveleteid! Szerezz valamit, amire támaszkodhatsz (vizuálisan), például egy stressz labdát, és tudatosan nézz rá, mielőtt belelépsz a helyzetbe, amiről sejted, hogy sírást válthat ki belőled. Az elterelés egy másik népszerű technika. Koncentrálj egy tevékenységre vagy egy feladatra: hallgass felemelő zenét, vagy kezdeményezz beszélgetést!
Gondolj valami pozitívra vagy viccesre! A negatív gondolatokat helyettesítsd pozitív megfelelőkkel, vagy gondolj valami viccesre, netalán hülyeségre, ostobaságra. Ha egy stresszel teli szituáció mulatságosabb oldalát nézzük, mindig könnyebbé tudjuk azt tenni saját magunk számára, és a sírásmegelőzésben is aktív szerepünk lehet.
Fizikális megközelítés
Koncentrálj a légzésedre! Ha mély levegőt veszel, és a légzésedre figyelsz, könnyebben visszanyerheted a kontrollt.
Pislogj és mozgasd a szemeidet! Ha mozgatod a szemeidet, és közben pislogsz is, az segíthet megelőzni, hogy a könnyeid a külvilágon kössenek ki.
Lazítsd el az arcizmaidat! Ha sírsz, az arcizmaid megfeszülnek. Viszont ha arra fókuszálsz, hogy az arcizmaid relaxált állapotban legyenek, megelőzheted a sírást.
Szabadulj meg a torkodban lévő csomótól! Az érzelmeken alapuló sírás az idegrendszerre is hatással van. Egyrészt a torok hátsó részén lévő izmokat felnyitja, ezért érezzük olykor azt a bizonyos csomót a torkunkban. Kortyolgassunk vizet, nyeljünk és ásítsunk, mert ezek mind segíthetnek az érzés megszűnésében.
Mozogjunk! A mozgás endorfint szabadít fel a testben, amitől jól fogjuk magunkat érezni, és ez egy remek mód arra, hogy eltereljük a figyelmünket a letörtségről.
Forrás: www.medicalnewstoday.com
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.