Menü

Mikuláshúzás? Igen!

A most következő ünnepeknek nem az ajándékozás a lényege, hanem az egymás iránt tanúsított kedvesség. De miért ne lehetne kedvességünket apró ajándékban is kimutatni? Nem is kell, hogy mindenki mindenkit megajándékozzon, hiszen már sok éve rendkívül divatos szokás a húzás: ilyenkor a szerencsének köszönhetően akár olyan emberek is közelebb kerülhetnek egymáshoz, akik addig alig tudtak egymásról valamit. Mindehhez pedig leginkább egy kis jó szándék kell.

A húzás lényege nem kell, hogy az ajándék legyen. Ha nem akarunk a társainkra anyagi terhet rakni, más szabályokat is bevezethetünk. Jó ötlet például azt kérni, hogy mindenki írjon egy rövid esszét arról a személyről, akit húzott. Így nemcsak ő ismerheti meg jobban az illetőt, hanem felolvasás esetén a társai is. Fontos, hogy a fogalmazásba csak pozitívumokat írjunk. A kedvesség ugyanis jobb ajándék a boltban vásárolt dolgoknál. De a kedvességet nemcsak kedves szavakban vagy szép ajándékokban lehet átadni.

Egyre több iskolában divatos az, hogy úgynevezett „jótevőt” húznak, aki december hatodikáig, vagy akár egészen karácsonyig mindenféle barátságos tettel fejezi ki szeretetét és odaadását egy társa számára. Ez megnyilvánulhat sok mindenben, korosztálytól függően: titkos kedves üzeneteket rejthetünk el a társunk padján, táskájában, süteményt vihetünk neki abból, amit otthon sütöttünk, de felajánlhatjuk segítségünket a házi feladatban, tanulásban, persze törekedve arra, hogy ne derüljön ki rögtön, hogy ki kit húzott.

A szokásokkal ellentétben az egyetemen és a főiskolán is érdemes megőrizni ezt a hagyományt, melyet a középiskolában minden évben megrendezünk. Sőt, a kisebb munkahelyeken, vagy nagyobb munkahelyen a főbb munkacsoportokon belül is megér egy próbát, hiszen képes jobb légkört kialakítani. Az egyetemen vannak nagyobb és kisebb csoportok is, szaktól függően, de mindkét típusú csoportban van haszna a „mikulás-húzásnak”. Ugyanis egy kis csoportban képesek így barátságok is elmélyülni, az emberek többet megtudhatnak egymásról, és lehetőségük lesz valami másról is beszélgetni, mint a tanulás és a vizsgák. Egy nagyobb csoportban pedig óhatatlan, hogy nem mindenkit ismersz meg, az is előfordulhat, hogy a teljes nevét sem tudod.

Ha ezeket a technikai problémákat leküzditek, és egymás decemberébe egy kis kedvességet csempésztek, akkor meglátjátok, hogy milyen hasznos is ez: ugyanis az ajándékozás ad egy kis szikrát egy semleges területen, hogy kialakuljon egy családiasabb viszony. És talán kevesebb alkalommal fogsz gyomorgörccsel, kedvetlenül beülni az óráidra, mivel lesz valami, aminek örülhetsz még a legnehezebb napokon is. Ez pedig a barátság.

Hagyd tehát, hogy kialakuljon körülötted az ünnepi hangulat, semmi rossz nincs abban, ha jó előre elkezded, hiszen így kellemesebbé varázsolhatod a nehéz napokat.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.