Semmi időm a mozgásra – többé nem kifogás
- Dátum: 2018.11.27., 07:11
- Varga Ágnes Kata
- beosztás, biciklizés, busz, egészség, energia, figyelem, futás, idő, iskola, kondíció, lehetőség, mozgás, munka, munkahely, ötlet, segítség, sport, tanulás, tervezés, testmozgás, tipp, útvonal, változatos
A sport az életünk része, néha szándékosan, néha úgy, hogy nem is vesszük észre. De amikor a legelfoglaltabbak vagyunk, akkor akaratunkon kívül is el tudjuk hanyagolni. Kényelmessé válunk, kíméljük testünket a fáradtságtól, pedig a mozgásban elfáradni jól eső érzés, amely után a pihenés is sokkal jobban esik.
Ha nem akarjuk testünket elhanyagolni, muszáj valahogyan időt szakítani a karbantartására. De ha emiatt a pihenéstől vesszük el az időt, azzal a testünknek nem teszünk jót. Ezért a legjobb, ha a mindennapjaink részévé tesszük az aktív mozgást, és inkább többször kevesebb időt szánunk rá, mint ritkán több időt. Ezzel a kimerüléstől is megkíméljük magunkat.
Nyilván mindenki jár bevásárolni, dolgozni vagy iskolába, ami önmagában is helyváltoztatásra késztet minket. Már ezekbe a tevékenységekbe is bevonhatjuk a sportot. Busszal jársz? Indulj egy távolabbi megállóból, a megállóig pedig menj futva! Ősszel és tavasszal garantáltan jól fog esni ez a kis plusz megmozdulás, nyáron pedig segít megőrizni szíved egészségét. A legjobb, ha ilyenkor sportruházatban, rendesen aláöltözve indulsz el, és a munkahelyeden kerítesz 3-4 percet arra, hogy átöltözz és rendbe tedd a hajad. A szervezeted meg fogja köszönni ezt a kis ráfordítást, ami nem igényel rengeteg szabadidőt.
Ha nem busszal jársz, akkor akár a munkahelyedig biciklizhetsz. Tervezz meg egy útvonalat, ami valamivel hosszabb, néha változtass rajta, hogy ne legyen unalmas, indulj időben és garantáltan jobban fogod élvezni, mint a monoton gyaloglást vagy a buszozást. Ráadásul ez a napi negyed óra mentálisan is karban tart, segít elmélyíteni a gondolataidat és előre tervezni. Ezt a kis időt tehát töltsd hasznosan, és ha már úgyis muszáj minden nap munkába vagy iskolába menni, akkor tedd ezt az utat hasznossá és izgalmassá!
Ha pedig valami miatt otthon vagy, esetleg otthon dolgozol, akkor építs fel egy szabályrendszert, ami szerint időnként egy-két percet mozgással töltesz. Például minden kávéfőzés közben csinálj meg 30 guggolást, minden befejezett oldal után csinálj 10 felülést, vagy valahányszor lankadni kezd a figyelmed, mozgasd meg a törzsedet és a végtagjaidat. Ez felélénkít, energiával lát el munka közben, fenntartja a figyelmedet, és ha ezt minden nap megcsinálod, idővel a kondid is javulni kezd.
Ezek az ötletek jó kiindulópontok, ha szeretnél a zsúfolt napodba egy kis változatosságot, és nem szeretnéd a testedet elhanyagolni. Ha pedig egyszer elkezded, újabb és újabb lehetőségeket fogsz találni a mozgásra úgy, hogy az beépüljön a mindennapjaidba, és kevés idő ráfordításával is jó eredményt érj el.
Varga Ágnes Kata
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!