Menü

Semmi időm a mozgásra – többé nem kifogás

A sport az életünk része, néha szándékosan, néha úgy, hogy nem is vesszük észre. De amikor a legelfoglaltabbak vagyunk, akkor akaratunkon kívül is el tudjuk hanyagolni. Kényelmessé válunk, kíméljük testünket a fáradtságtól, pedig a mozgásban elfáradni jól eső érzés, amely után a pihenés is sokkal jobban esik.

Ha nem akarjuk testünket elhanyagolni, muszáj valahogyan időt szakítani a karbantartására. De ha emiatt a pihenéstől vesszük el az időt, azzal a testünknek nem teszünk jót. Ezért a legjobb, ha a mindennapjaink részévé tesszük az aktív mozgást, és inkább többször kevesebb időt szánunk rá, mint ritkán több időt. Ezzel a kimerüléstől is megkíméljük magunkat.

Nyilván mindenki jár bevásárolni, dolgozni vagy iskolába, ami önmagában is helyváltoztatásra késztet minket. Már ezekbe a tevékenységekbe is bevonhatjuk a sportot. Busszal jársz? Indulj egy távolabbi megállóból, a megállóig pedig menj futva! Ősszel és tavasszal garantáltan jól fog esni ez a kis plusz megmozdulás, nyáron pedig segít megőrizni szíved egészségét. A legjobb, ha ilyenkor sportruházatban, rendesen aláöltözve indulsz el, és a munkahelyeden kerítesz 3-4 percet arra, hogy átöltözz és rendbe tedd a hajad. A szervezeted meg fogja köszönni ezt a kis ráfordítást, ami nem igényel rengeteg szabadidőt.

Ha nem busszal jársz, akkor akár a munkahelyedig biciklizhetsz. Tervezz meg egy útvonalat, ami valamivel hosszabb, néha változtass rajta, hogy ne legyen unalmas, indulj időben és garantáltan jobban fogod élvezni, mint a monoton gyaloglást vagy a buszozást. Ráadásul ez a napi negyed óra mentálisan is karban tart, segít elmélyíteni a gondolataidat és előre tervezni. Ezt a kis időt tehát töltsd hasznosan, és ha már úgyis muszáj minden nap munkába vagy iskolába menni, akkor tedd ezt az utat hasznossá és izgalmassá!

Ha pedig valami miatt otthon vagy, esetleg otthon dolgozol, akkor építs fel egy szabályrendszert, ami szerint időnként egy-két percet mozgással töltesz. Például minden kávéfőzés közben csinálj meg 30 guggolást, minden befejezett oldal után csinálj 10 felülést, vagy valahányszor lankadni kezd a figyelmed, mozgasd meg a törzsedet és a végtagjaidat. Ez felélénkít, energiával lát el munka közben, fenntartja a figyelmedet, és ha ezt minden nap megcsinálod, idővel a kondid is javulni kezd.

Ezek az ötletek jó kiindulópontok, ha szeretnél a zsúfolt napodba egy kis változatosságot, és nem szeretnéd a testedet elhanyagolni. Ha pedig egyszer elkezded, újabb és újabb lehetőségeket fogsz találni a mozgásra úgy, hogy az beépüljön a mindennapjaidba, és kevés idő ráfordításával is jó eredményt érj el.

Varga Ágnes Kata

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?