Menü

Segítség! Nincs időm magamra!

Nem ismeretlen a jelenség, hogy nincs időnk magunkra, mert mindig van mit csinálni, a tennivalók listáján mi magunk vagyunk az utolsó pont, és a nap végén mindig a „Majd holnap” kategóriába soroljuk magunkat. S ez így megy éveken keresztül. Mégis mit tehetünk ennek megváltoztatására?

Nincs időnk magunkra, mert folyamatosan várjuk a pillanatot, amikor a gyerekek nyugodtan játszanak, a ház csillog-villog, a kertben a fű lenyírva, az ebéd elkészült, illóolajok aromája terjeng a levegőben, és mi ebben az idilli környezetben ülhetünk le a kanapéra, hogy végre magunkkal foglalkozzunk. Ez a pillanat azonban az esetek többségében sosem jön el. Nekünk kell valamit elengedni ahhoz, hogy a család és a mindennapi feladatok mellett önmagunkra is jusson idő.

Kutatások szerint az egyik legjobb módszer, hogy magunkkal is foglalkozhassunk, ha reggel egy órával hamarabb kelünk a többieknél. (Itt nem beszélek azokról, akik esetleg hajnali 2-3 körül kénytelenek kelni.) Abban az egy órában pedig legyünk magunkkal. Olvassunk, rajzoljunk, írjuk ki magunkból a gondolatainkat, sétáljunk egyet, jógázzunk a nappaliban, készítsük össze a gyerekek reggelijét.

Tegyünk egy próbát, és egy hónapon keresztül próbáljuk ki ezt a módszert! Esetleg fogjunk össze a testvérünkkel vagy egy baráttal. Tapasztaljuk ki számunkra mi a legelőnyösebb: egy kis futás, reggeli jóga, olvasás, esetleg mindenből egy kicsi. Nem mondom, hogy könnyű lesz, az adott pillanatban talán azt fogjuk érezni, jobb lenne négyszer-ötször a „Szundi” gombra bökni, de mire letelik az egy óra, látni fogjuk, megérte.

Fontos, hogy fenntartsuk a motivációnkat, hiszen e nélkül nincs miért kipattanni az ágyból reggelente. Tervezzük meg, mit kezdünk a reggeli magányos egy óránkkal! Ha sportolni készülünk, este készítsük magunk mellé a ruhánkat! Rengeteget segít a reggeli felkelésnél, ha tudjuk, mit veszünk fel, és keresnünk sem kell. Egy mosdás, fogmosás, tükörbe mosolygás pedig biztosan minden reggelünket könnyebben indítja.

Ne várjunk el túl sokat magunktól. Igyekezzünk ebben az egy hónapban megismerni önmagunkat annyira, hogy megtudjuk, melyek azok a tevékenységek, amelyek magasabb energiaszintre emelnek minket, amelyek nélkül nem szívesen töltjük a hétköznapokat. Később lehet, hogy nem is lesz már szükségünk a reggeli egy órára, mert kiderült, hogy napi húsz perc reggeli jóga adja meg azt a löketet, amire szükségünk van ahhoz, hogy energikusabban élhessünk. Tehát reggel elég húsz perccel a többiek előtt kelnünk.

Végül pedig ejtsünk azokról egy szót, akiknek a reggelébe tényleg nem beiktatható az egy óra, mert túl korán kelnek. Jó lehet, ha a munkából való hazaérés utáni egy órát szentelik maguknak.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.