Menü

Idén tényleg sportolni kezdek!

Mi emberek sajnos hajlamosak vagyunk túl sokat elvárni magunktól. Azt akarjuk, hogy ha valamibe belekezdünk, akkor annak gyors és látható eredménye legyen. Sajnos ezek az elvárások életünk sebességéből is adódnak. Mivel az eredmény SOHA nem születik meg ilyen gyorsan, hamar feladjuk, és minden úgy folytatódik tovább, ahogyan az óévben.

Tegyük fel, hogy idén szeretnénk jobban belemerülni a futásba (és itt a jobban szó alatt nem azt értem, hogy maratont szeretnénk futni, hanem azt, hogy például élvezni szeretnénk a sportot). Első lépésként jó, ha tudatosítjuk magunkban, hogy a legelső alkalom a legnehezebb, és ennél már csak könnyebb lesz. Talán sokáig nehézségeink lesznek az elindulással, merthogy mennyivel kényelmesebb és egyszerűbb lenne inkább leheverni a tévé elé.

Fontos, hogy megfelelő felszereléssel rendelkezzünk. Nem kell egyből a legdrágább árukészletből válogatnunk (később sem!), de egy futócipő a kezdéshez mindenképpen szükséges. Azután minden hónapban kipótolhatjuk valamivel a készletünket: egy trikóval, egy pulcsival, egy futónadrággal. Nem kell azonnal nagy költségekbe vernünk magunkat.

Ne várjunk el túl sokat magunktól! Ez nemcsak a kezdeti időszakra vonatkozik. Később is jöhetnek rosszabb napok, amikor nem vagyunk formában, más a kedvünk, és nem teljesítünk olyan jól. Ez nem azt jelenti, hogy nem ér semmit az eddigi munkánk, hanem azt, hogy ma éppen nem a legmegfelelőbb időpontot választottuk a sporthoz.

Legyenek igazi pihenőnapok! Ne akarjunk minden nap kitörő formában lenni. Hagyjunk időt a pihenésre, a más típusú kikapcsolódásra. Ha a sport mellett az étkezésünkre is odafigyelünk, minden héten legyen egy bűnöző nap, így a szervezetünknek a hőn áhított, de olykor hosszú távon egészségtelen élelmiszereket sem kell teljes mértékben nélkülöznie. Együk csak meg azt a szelet csokit, holnap majd lefutjuk.

Ne szándékozzunk a második héten kilométereket futni! Persze van, akinek menni fog, de sokan túl sokat várunk el magunktól. A hangsúly nem azon van, hogy milyen gyorsan mekkora távot tudunk megtenni, hanem azon, hogy a pulzusunk időről időre felszaladjon a szapora tartományba. Nyugodtan sétáljunk közben.

Futás után mindig nyújtsunk, így kevesebb sérülést fogunk szerezni, és az esetleges izomláz is csekélyebb mértékben jelentkezik.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.