Menü

Végeztem a vizsgákkal – hogyan tovább?

Ha azoknak a szerencséseknek a táborát erősíted, aki elég hajlandóságot és szorgalmat érzett magában arra, hogy gyors rohamban letudja a vizsgáit, és még nem terveztél semmit a maradék két-három hétre, akkor ez a cikk neked szól.

A legtöbben azért tömörítik be a vizsgáikat, hogy minél hamarabb végezzenek, és majd legyen idejük a végén pihenni, kikapcsolódni, kirándulni vagy wellnessezni. És ez mind nagyon jó ötlet. De ha valami másra vágysz, akkor ezeken túl is sok mindent tehetsz, amivel ráadásul megőrizheted az egészségedet.

Például, ha nem tudsz főzni, ebben az időben megtanulhatsz. A vizsgaidőszak nem ad lehetőséget arra, hogy kibontakozz a főzés terén, ráadásul az étrendedet sem teszi rendbe, hiszen ilyenkor minden számít, csak az étel minősége nem. Ezért ezekben a hetekben kipróbálhatsz új recepteket. Szánhatod arra az idődet és az energiádat, hogy egészséges ételek receptjeit tanulod meg, és akkor eleve két legyet ütsz egy csapásra.De ha nem vonz a gasztronómia, még mindig nagyon sok lehetőség áll rendelkezésedre.

Elkezdhetsz például valamilyen sportot vagy kihívást. A legtöbb kihívás időtartama 30 nap, de találhatsz az interneten 2-3 hétre szólóakat is. Ezeket otthon könnyűszerrel végezheted, rendkívül kevés idő alatt. Viszont ha nagyobb kalandra vágyunk, új sport után is nézhetünk, vagy használhatjuk az időnket arra, hogy elkezdjünk strandra járni. Ilyenkor télen ugyanis hétköznap délelőttönként jóval kisebb tömeggel találkozhatunk. Kevesebb iskolást hoznak el a rossz idő miatt, ráadásul az emberek dolgoznak, így nagy valószínűséggel alig lesz lenn valaki.

Így választhatunk magának egy pályát, amin kis szerencsével csak mi leszünk, úszhatunk annyit és olyan tempóban, ahogy csak akarunk, és ha megunjuk vagy elfáradunk, átmehetünk egy pihenősebb medencébe. Így az egész napot relaxációval és mozgással töltjük, ami segít kiheverni a sok tanulást, görnyedést a jegyzet fölött, és a rendszertelen, egészségtelen életmódot, amit a vizsgaidőszakban folytattunk. Megéri, nem?

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.