Menü

Nátha kezelése gyorsan

Bármennyire is szeretjük a hó látványát, és a hidegben gőzölgő forralt bor illatát, a tél megannyi bosszúságot is okoz nekünk. Száraz bőr, hosszas öltözködés, lassan száradó haj, kiszámíthatatlan időjárás, és még sorolhatnám. De a nátha talán mind közül a legbosszantóbb. Elrontja az élményeket, elveszi az illatok élvezetét (és megnehezíti magát a légzést is), és képtelenné tesz arra, hogy igazán koncentráljunk a feladatainkra. Ezért jobb minél hamarabb száműzni a testünkből a baktériumokat és vírusokat.

Mint minden probléma és betegség esetén, a valódi megoldás a megelőzés lenne. No de ki képes arra, hogy minden egyes emberrel való érintkezés után kézfertőtlenítővel kezet mosson, alaposan felöltözzön akkor is, mikor csak az újságért megy, és ne fogyasszon hideg ételeket és italokat? És mi a garancia arra, hogy ha ezt valaki betartja, egészséges lesz a tél folyamán? Jobb híján a kezelést kell valahogy tökélyre fejlesztenünk.

Ha már beütött a betegség, a pihenés az elsődleges feladat. Ugyanis a legtöbb betegség a legyengült, kimerült szervezetet támadja meg, és pihenés nélkül szinte lehetetlen a gyógyulás. Ez persze nem azt jelenti, hogy feküdjünk be az ágyunkba, kapcsoljunk tévét és ne csináljunk semmit, csupán azt, hogy adjuk meg a szervezetünknek, amire szüksége van. Aludjuk ki magunkat éjjel, tartsunk elegendő pihenőt nap közben, és kerüljük a fárasztó munkákat!

A vitaminkúra ideiglenesen segíthet, de hosszútávon nemcsak haszontalan, de olykor káros is lehet. Felboríthatja az anyagcserét, és a vesékben kárt okozhat, akár vesekövet is. Ezért sokkal jobb a vitaminokhoz természetes formában juttatni a szervezetünket.

A forró fürdő és a meleg, pamut ágyneműben való fekvés segít kiheverni az esetleges lázat vagy hőemelkedést. A jó izzadás általában leviszi a lázat, csökkenti a testhőmérsékletet. A forró tea is ugyanezt a hatást segíti elő. De egy meleg leves is könnyen a hasznunkra válhat. Sokszor a rendszertelen étkezés gyengíti le a szervezetünket annyira, hogy megbetegedjünk, ezért ha rendszeres és egészséges étkezésre térünk át, egy-két nap alatt rendbe jöhetünk.

És bármilyen hihetetlen is, a friss levegő jót tesz akkor is, ha az ember épp a hideg miatt beteg. Ugyanis az elhasznált, benti levegő és a folyamatos fekvés a tüdőnknek nem tesz jót. A friss levegő ugyanakkor megedzi a légzőszervünket. Tehát, ha megfáztunk, ne halogassuk a gyógyítását, ne várjunk a csodára, hanem kövessük az alábbi listát, és akkor pár nap alatt megszabadulhatunk a betegségtől. Ha pedig nem érzékelünk javulást, érdemes orvoshoz fordulni, aki célirányosan tud gyógyszert felírni számunkra.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.