Menü

Nátha kezelése gyorsan

Bármennyire is szeretjük a hó látványát, és a hidegben gőzölgő forralt bor illatát, a tél megannyi bosszúságot is okoz nekünk. Száraz bőr, hosszas öltözködés, lassan száradó haj, kiszámíthatatlan időjárás, és még sorolhatnám. De a nátha talán mind közül a legbosszantóbb. Elrontja az élményeket, elveszi az illatok élvezetét (és megnehezíti magát a légzést is), és képtelenné tesz arra, hogy igazán koncentráljunk a feladatainkra. Ezért jobb minél hamarabb száműzni a testünkből a baktériumokat és vírusokat.

Mint minden probléma és betegség esetén, a valódi megoldás a megelőzés lenne. No de ki képes arra, hogy minden egyes emberrel való érintkezés után kézfertőtlenítővel kezet mosson, alaposan felöltözzön akkor is, mikor csak az újságért megy, és ne fogyasszon hideg ételeket és italokat? És mi a garancia arra, hogy ha ezt valaki betartja, egészséges lesz a tél folyamán? Jobb híján a kezelést kell valahogy tökélyre fejlesztenünk.

Ha már beütött a betegség, a pihenés az elsődleges feladat. Ugyanis a legtöbb betegség a legyengült, kimerült szervezetet támadja meg, és pihenés nélkül szinte lehetetlen a gyógyulás. Ez persze nem azt jelenti, hogy feküdjünk be az ágyunkba, kapcsoljunk tévét és ne csináljunk semmit, csupán azt, hogy adjuk meg a szervezetünknek, amire szüksége van. Aludjuk ki magunkat éjjel, tartsunk elegendő pihenőt nap közben, és kerüljük a fárasztó munkákat!

A vitaminkúra ideiglenesen segíthet, de hosszútávon nemcsak haszontalan, de olykor káros is lehet. Felboríthatja az anyagcserét, és a vesékben kárt okozhat, akár vesekövet is. Ezért sokkal jobb a vitaminokhoz természetes formában juttatni a szervezetünket.

A forró fürdő és a meleg, pamut ágyneműben való fekvés segít kiheverni az esetleges lázat vagy hőemelkedést. A jó izzadás általában leviszi a lázat, csökkenti a testhőmérsékletet. A forró tea is ugyanezt a hatást segíti elő. De egy meleg leves is könnyen a hasznunkra válhat. Sokszor a rendszertelen étkezés gyengíti le a szervezetünket annyira, hogy megbetegedjünk, ezért ha rendszeres és egészséges étkezésre térünk át, egy-két nap alatt rendbe jöhetünk.

És bármilyen hihetetlen is, a friss levegő jót tesz akkor is, ha az ember épp a hideg miatt beteg. Ugyanis az elhasznált, benti levegő és a folyamatos fekvés a tüdőnknek nem tesz jót. A friss levegő ugyanakkor megedzi a légzőszervünket. Tehát, ha megfáztunk, ne halogassuk a gyógyítását, ne várjunk a csodára, hanem kövessük az alábbi listát, és akkor pár nap alatt megszabadulhatunk a betegségtől. Ha pedig nem érzékelünk javulást, érdemes orvoshoz fordulni, aki célirányosan tud gyógyszert felírni számunkra.

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.