Menü

Motivációs tippek téli futáshoz

Mint sok minden másnak az életben, a futásnak is egyik legfőbb alapját képezi a motiváció. Sport nélkül nehezen létezik kiegyensúlyozott étrend is, mivel ez a kettő kéz a kézben jár. Télen még nehezebb elindulni, mert hideg van és sötét, ráadásul esik a hó. Hogyan lépjünk mégis ki az ajtón?

Röviden szeretném megosztani veletek, milyen tippeket olvastam egy angol nyelvű cikkben, ami egy olimpiai bajnok futó virtuális tollából született.

Elsőként említi, hogy melegítsünk be, és nyújtsunk egy keveset, mielőtt futni indulunk. Ez nagyon fontos, hogy elkerüljük a különböző izomsérüléseket, illetve ezek az otthon végzett gyakorlatok fognak minket télen akár kora reggel is felmelegíteni, és általuk kerülünk „futóhangulatba”.

Készítsünk tervet. Nem kötelező télen minden nap a hóban futni. Betervezhetünk napokat, amikor otthon erősítünk, nyújtunk, intervallum edzést csinálunk a futópadon, így pár nap múlva talán már kívánni is fogjuk a hideg levegő simogatását.

Csatlakozzunk egy futócsoporthoz. Sokan nem szeretnek egyedül futni, ezért biztos, hogy a környezetünkben is találhatunk olyan helyeket, ahol az emberek együtt járnak edzeni. Ha mégsem, fogjunk össze a barátainkkal, és alakítsunk magunk egyet.

Fontos, hogy legyen célunk, amiért futunk – ez különösen télen kiemelendő pont. Ha beiratkozunk egy tavaszi futóversenyre, még a halogató típusú emberek sem fogják a felkészülést az utolsó hétre hagyni. A cél a legjobb motiváció.

Legyünk rugalmasak. Lefekvés előtt mindig nézzük meg, milyen időt ígérnek másnapra, nehogy a legnagyobb hóátfúvásban induljunk útnak.

Sose felejtsük el, hogy nem bűn szabadnapot kivenni. Még a legjobbak is megteszik. Veszélyes időjárási viszonyok között maradjunk otthon. A testnek egyébként is szüksége van pihenésre is a regenerálódáshoz.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.