Menü

Ételek, amelyek segítenek a fogyásban

Naponta átlagosan egy ülőmunkát végző nőnek mintegy 2000 kalóriára van szüksége ahhoz, hogy tartsa a súlyát. Ezzel szemben a heti nagyjából fél-egy kilós fogyáshoz már 1200-1600 kalóriára kell csökkenteni a bevitelt.

Chili: a csípős chilipaprika hatóanyaga, a kapszaicin hatására az anyagcseréd étkezés után még 20 percig nagyobb fordulatszámra kapcsol. Ráadásul az erős ételt nem is tudjuk oda sem figyelve, gyorsan letolni, muszáj lassan, meggondoltan eszegetni. Ez időt ad a szervezetnek, hogy leadja a „megtelt” jelzést, tehát nem fogsz a kelleténél többet enni.

Marhasült: a vörös húsokat a diéta ellenségeiként szokás számon tartani, pedig a marhahús kiváló sovány fehérjeforrás. A benne található fehérjék abban is segítenek, hogy az izomtömeged a fogyókúra közben is megmaradjon.

Tojás: a tojás szintén kezdi elveszíteni korábbi rossz hírét. Egyes vizsgálatok szerint ugyanis reggelire fogyasztva kifejezetten segíti a fogyást. Fehérjetartalma ugyanis eltelít, így a nap további részében kevesebbet eszel.

Citrusok
A narancs, a citrom - és rokonaik - magas C-vitamin-tartalma közismert, azonban ezen kívül is számos értékes tulajdonsággal rendelkeznek eme ízletes déligyümölcsök. Levük értékes antioxidánsokat, flavonoidokat tartalmaz, emellett csökkentik a koleszterinszintet, szabályozzák a vércukorszintet, rostjaiknak köszönhetően pedig serkentik az emésztést, eltelítenek, és hatékonyabbá teszik a salakanyagok kiürítését is. Mindezek hatására kiváló zsírégető gyümölcsnek számítanak. A hűvösebb napokon ellátnak vitaminokkal, és támogatják immunrendszered, nyáron és tavasszal pedig élénkítik és felfrissítik testedet.

Színes zöldségek
Ha fogyni szeretnél, és egészségedet is szeretnéd sokáig megőrizni, a zöldségek minden egyes fajtáját segítségül hívhatod. A narancssárga és sárga típusok nagyon gazdagok karotinoidokban, melyek A-vitaminná alakulva védik a bőr és a haj egészségét, illetve megelőzik a rákos betegségek kialakulását és a látásromlást.

Tengeri halak
A tengeri halak magas minőségű fehérjét tartalmaznak, emellett nagyon gazdagok omega-3 zsírsavakban, így egyrészt hozzájárulnak az egészséges és fokozatos fogyáshoz, másrészt csökkentik a szív- és érrendszeri, valamint a rákos betegségek kialakulásának kockázatát.

Olívaolaj
Lassan minden konyhában alapfelszereléssé válik egy üveg ízletes olívaolaj, melynek számtalan felhasználási módja létezik a salátaöntetektől egészen a grillezésig és sütésig. Az olívaolaj bővelkedik telítetlen zsírsavakban - omega-3 zsírsav és antioxidánsokban.

Ki ne álmodozott volna legalább egyszer sima, lapos hasfalról? Az elhatározás azonban legtöbbször ideig-óráig tart, és a hirtelen bevezetett drasztikus diétás szabályok hamar aláássák a lelkesedést. Éppen ezért fontos, hogy hosszú távon, életmódszerűen is űzhető változásokat eszközöljünk.

Szerző: Udvari Fanni

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?