Menü

Hogyan maxoljuk ki a nyaralásunk?

Valljuk be őszintén mindig öröm útra kelni nyaralni. Már maga a tervezgetés is jót tesz, majd a kaland pedig rendesen kiszakít a hétköznapokból és biztosít egyfajta távolságot a napi rutintól vagyis a munkától, ezáltal csökkentve a melóba belebetegedés vagy a "sima" depresszió esélyét. De mennyi idő is kell, hogy kipihenjük magunkat? A BBC kutatása szerint mindenkinél van egy úgynevezett bliss pont, ahol maximálódik a jókedv/kacagás/örömhormon. Ez egy olyan gazdasági koncepció/elmélet mentén van, amely megadja hogy milyen szintű fogyasztással lennénk még elégedettek. Magyarán meddig kell elmennünk, hogy tudjuk elengedni a jól megérdemelt nyaralásunk és visszatérjünk immáron feltöltődve a mindennapokba. Természetesen, mint minden életmód tervezésben itt is a megfelelő egyéni dopamin adagunk játszik szerepet.

Sajnos ugyanis tény, hogy hamar elunjuk magunkat. Általában a kutatások szerint körülbelül a harmada/fele a nyaralásnak az újdonságok felkutatásával telik, a maradékban azonban könnyen beüthet a megszokás ha egy helyben maradunk."A változatosság gyönyörködtet" tartja a mondás. Fontos a tevékenységeinket és a helyszíneket variálni mikor hosszabb, távoli kirándulásra adjuk a fejünket. Most is érdemes konkrét célok alapján leszervezni mindent és tudatosnak lenni. A fizikai és pszichológia ébrentartásunk nagyon fontos az újdonságok befogadásáért folytatott kedves küzdelmünkben. Természetesen figyelembe kell mindig venni, hogy minden ember különböző igényekkel rendelkezik és nem úgy azokat a válaszreakciók várhatók mindenkitől egy adott túrára, táborra, városnéző kalandra.

A külső környezet tehát meghatározó. Megfigyelték, hogy a bizonyos bliss pont sokan könnyebben kimutatható a város turizmus szerelmeseinél, mint a tengerpartra kirándulóknál. Emellett sarkalatos kérdés az egyéni érvényesülés is. Sokan feladják autonómiájukat a társas nyaraláskor és belül nem elégedettek valójában a kirándulásokkal. Nagy titokkal egyetlen egy kutatóbázis sem tud szolgálni. A személyre szabott utazás szervezés a megoldás, nem más.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Miért jógázzunk rendszeresen? Mit takar a nevető jóga?

A “jóga” szó a szanksztrit “Yuj” szóból származik, ami hozzáadást, egyesülést jelent. Energia, erő és szépség hozzáadása a szellemhez, testhez és lélekhez. A jóga valódi értelme nem más, mint az elme lecsendesítése a nyugalom és az önmegvalósítás eléréséhez.

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Kreatív hobbik a lelki egyensúly megőrzéséért

Sokszor nem is vagyunk tisztában vele, mennyire fontos, hogy legyen egy kreatív hobbink! Azon kívül, hogy ez a mindennapokban kellemes kikapcsolódást nyújt, segít fejleszteni különböző készségeinket és fenntartja a lelki egyensúlyt.