Menü

Hogyan maxoljuk ki a nyaralásunk?

Valljuk be őszintén mindig öröm útra kelni nyaralni. Már maga a tervezgetés is jót tesz, majd a kaland pedig rendesen kiszakít a hétköznapokból és biztosít egyfajta távolságot a napi rutintól vagyis a munkától, ezáltal csökkentve a melóba belebetegedés vagy a "sima" depresszió esélyét. De mennyi idő is kell, hogy kipihenjük magunkat? A BBC kutatása szerint mindenkinél van egy úgynevezett bliss pont, ahol maximálódik a jókedv/kacagás/örömhormon. Ez egy olyan gazdasági koncepció/elmélet mentén van, amely megadja hogy milyen szintű fogyasztással lennénk még elégedettek. Magyarán meddig kell elmennünk, hogy tudjuk elengedni a jól megérdemelt nyaralásunk és visszatérjünk immáron feltöltődve a mindennapokba. Természetesen, mint minden életmód tervezésben itt is a megfelelő egyéni dopamin adagunk játszik szerepet.

Sajnos ugyanis tény, hogy hamar elunjuk magunkat. Általában a kutatások szerint körülbelül a harmada/fele a nyaralásnak az újdonságok felkutatásával telik, a maradékban azonban könnyen beüthet a megszokás ha egy helyben maradunk."A változatosság gyönyörködtet" tartja a mondás. Fontos a tevékenységeinket és a helyszíneket variálni mikor hosszabb, távoli kirándulásra adjuk a fejünket. Most is érdemes konkrét célok alapján leszervezni mindent és tudatosnak lenni. A fizikai és pszichológia ébrentartásunk nagyon fontos az újdonságok befogadásáért folytatott kedves küzdelmünkben. Természetesen figyelembe kell mindig venni, hogy minden ember különböző igényekkel rendelkezik és nem úgy azokat a válaszreakciók várhatók mindenkitől egy adott túrára, táborra, városnéző kalandra.

A külső környezet tehát meghatározó. Megfigyelték, hogy a bizonyos bliss pont sokan könnyebben kimutatható a város turizmus szerelmeseinél, mint a tengerpartra kirándulóknál. Emellett sarkalatos kérdés az egyéni érvényesülés is. Sokan feladják autonómiájukat a társas nyaraláskor és belül nem elégedettek valójában a kirándulásokkal. Nagy titokkal egyetlen egy kutatóbázis sem tud szolgálni. A személyre szabott utazás szervezés a megoldás, nem más.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Kéktúrára fel!

Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.