Menü

Táborozás felnőttként

A felnőtt táborok egyértelműen teljesen mások, hiszen más dolgok hangsúlyosak az esetükben. A gyerektáborok célja, hogy nagyjából egy korosztályú gyerekeket gyűjtsön össze valamilyen hasonló érdeklődés, hobbi alapján. A szülők motivációja pedig az, hogy míg ők dolgoznak, gyermekük értelmes programok keretei között, felnőttek felügyelete alatt töltse a napjait, miközben új dolgokat tapasztalhat és tanulhat meg. Így nemcsak „eltelik” az ideje, hanem hasznosan tölti azt el. Ezeknek a témája elég változatos: sport, zene, tánc, kézműveskedés, olvasás, és a sort lehetne folytatni még rengeteg elemmel. Az ifjúsági táborok már kicsit mások: csak bizonyos tematikájú táborokat találunk, általában a lakóhelyünktől távolabb, és ezek a legtöbbször nem napközis, hanem egész hetes táborok, helyben alvással. A felnőttek számára megrendezett táborok pedig még specifikusabbak, ráadásul általában a lakóhelytől jóval messzebb találhatjuk meg őket. Ezeknek éppen a környezetből való kizökkentés, a mindennapoktól való eltávolodás a célja.

Felnőttként furcsán hangozhat az a mondat, hogy „a jövő héten táborba megyek”. Mégis érdemes keresni magunknak egy ilyen programot. Nem egyszerű őket megtalálni, általában valamilyen közösség szerbezésében jönnek létre. Lehetnek vallási, spirituális, önfejlesztő tematikájúak, lehetnek valamilyen művészeti ág (például tánc, zene) köré szerveződő programok, lehetnek sporttal kapcsolatosak, tehát igazi sokszínűség a jellemzőjük. Viszont érdemes követni az olyan táborok leírását és hirdetéseit, amelyek minket szorosan nem érdekelnek. Előfordul ugyanis, hogy egy falusi, vidéki környezetben megrendezésre kerülő népművészeti tábor nem is igényel egész napos ottlétet, hanem többféle fakultatív programmal rendelkezik, például, főzés, kerámiák készítése, ékszerkészítés, túrázás. De vannak olyan sporttáborok is, amelyeknek választhatóak a programjaik, tehát ha mi csak a csapatsportokban szeretnénk részt venni, akkor a fennmaradó időnket szánhatjuk önálló mozgásra. pihenésre. A szabadság pedig az egyik legpozitívabb tulajdonsága a felnőtt táboroknak.

Felnőttként a mindennapokban benne ragadni sokkal könnyebb, mint fiatalabb korban. Ezért még fontosabb, hogy olykor olyan környezetbe is kerülhessünk, amelyben gyökeres ellentétét tapasztaljuk a megszokottaknak. Tehát, aki csak teheti, adjon a felnőtt táboroknak egy esélyt!

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.