Menü

Kezelések előtt vagy mellett - Mit tehetünk a pollenszezon kellős közepén?

A pollenallergiásoknak rosszak az előrejelzések a következő napokra-hetekre az Országos Meteorológiai Szolgálattól. Azt írják, a parlagfű pollenkoncentrációja északon, északnyugaton jellemzően a magas, az ország többi részén a nagyon magas tartományban alakul. Mindezek mellett az Országos Tisztifőorvos saját facebook oldalán is jelzi, hogy a következő napokban emelkedni fog a parlagfű pollenkoncentrációja. Ő is kiemeli a különösen „szennyezett” területeket, mint az Alföld, a főváros térsége, valamint a Dunántúl keleti területei. Ezeken a helyeken is egyre többfelé lehet számítani magas parlagfű pollenkoncentrációra. Ez I. fokú riasztást jelent.

Később pedig, elsősorban az Alföld keleti területein, nagyon magas koncentrációban lehet a parlagfű pollenje, ami II. fokú riasztást jelent.

A leggyakoribb tanácsok, amiket szakértőktől kaphatunk, már a létező allergiás tünetek enyhítésére szólnak, mint az orrspray, a bőrre kenhető kenőcs, az immunterápia. Fontos, sőt elsődleges ezzel, mint mindennel kapcsolatban megjegyezni, hogy bármiféle tünettel szakemberhez kell fordulnunk. Ráadásul egyre több idős ember is allergiás lesz, olyanok is, akikre ez eddig nem volt jellemző, tehát eddigi életükben nem is volt jellemző, hogy allergiás reakciókkal orvoshoz fordultak volna. Tehát nem pusztán veleszületett tulajdonság az allergiára való hajlam.

De a kezeléseken túl máshogy s tehetünk az allergia ellen. Hajnali órákban javasolt a szellőztetés, de aki allergiás, az pollenszezonban ne a levegőn szárítsa a ruháit, mert akkor könnyen rátapadnak a pollenek. Sőt, mivel jellemzően ez nem mosáshoz kötött, ezért napközben is ránk tapadhat, így amikor hazaértünk, rögtön érdemes átöltözni. Meglepő vagy sem, de mindemellett a gyakori hajmosás is jó, sőt alkalmazandó megoldás a szakemberek szerint, ugyanis hajunkról az ágyneműbe is kerülhetnek a pollenek, ezért fokozódhatnak éjszaka a tünetek.

Ezen tünetek enyhítésében fontos a pollennaptár is. Mindig figyeljük az előrejelzést és a naptárat is! A pollenek még ősszel is velünk lesznek.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?