Jelek, hogy a párod szakítani akar veled
- Dátum: 2019.09.23., 03:05
- Udvari Fanni
- férfi, kommunikáció, nő, párkapcsolat, szerelem, szingliség, társ, veszekedés, viselkedés
Látszólag minden rendben van közöttetek, valami mégis nyugtalanít? Lehet, hogy tudattalanul már észleled a küszöbön álló változást?
Nem mond el mindent
Régen nem is tudtátok elképzelni, hogy ne osszátok meg azonnal a másikkal a gondolataitokat, legyenek azok pozitívak, vagy negatívak, most viszont azt veszed észre, hogy hetek telnek el úgy, hogy a napi rutinon felül semmi konkrétumról nem beszélgetettek.
Figyelmetlenné válik
Elfelejti a szülinapodat, nem kérdezi meg, mit vegyen a boltban, kimegy a fejéből a közös hétvégi mozizás… Minden egyes figyelmetlenség azt mutatja, hogy már réges rég máshol (vagy máson) jár az esze helyetted és a kapcsolatotok helyett.
Nincsenek tervek
Már egyáltalán nem hallod arról a házról beszélni, amit közösen tervezgetettek, sőt, egyenesen visszavonulót fúj, ha szóba kerül a családalapítás, esetleg még egy baba vállalása. Ezek önmagukban nem feltétlenül adnak okot a gyanúra, hiszen csak egyszerű anyagi gond is állhat a háttérben, de ha a barátod kifejezetten ingerült lesz, mihelyst szót mersz ejteni a jövőről, akkor az már utalhat arra, amivel nem szeretnél szembenézni.
Te és én, és egyre kevesebb mi
Vajon mennyi közös programot szerveztek mostanában? Netán egyre inkább külön utakon jártok? Szóba kerül-e hová mentek az idén nyaralni, illetve hogyan töltitek majd a karácsonyt? Természetesen tetszőlegesen helyettesíthetők be a közös terveitek az előbbi mondatba, a lényeg, hogy vannak-e még egyáltalán ilyenek.Figyelj fel arra, ha a párod egyre gyakrabban jár el olyan társaságba és programokra a szabadidejében, amihez neked nincs nagy kedved, ezért általában otthon maradsz.
Gyalázza az exét neked
A legtöbb embernek van egy-két borzalmas ex a múltjában, de érdemes azért arra odafigyelni, hogy egy férfi hogyan beszél a régi kapcsolatairól. Tartsd észben, hogy így fog rólad is nyilatkozni, ha véletlenül szakítanátok. Másrészt pedig, ha gyűlölettel, haraggal beszél róla, akkor előrevetíthető, hogyan fog viselkedni, ha köztetek konfliktus támadna.
Mindig te telefonálsz vagy üzensz neki először
Ezt a pontot könnyű ignorálni, pedig fontos. Te hívod őt mindig? Ő csak akkor emeli fel a telefonját, ha te már megtetted az első lépést? A “ki hív fel kit?” igenis számít. Ha a párod folyton csak reagál a te kezdeményezéseidre ahelyett, hogy aktívan keresné a társaságodat, akkor finoman szólva nincs egyensúlyban a kapcsolatotok.
Hirtelen többet kezd foglalkozni a külsejével
Megszállottan edzeni kezd, új ruhákat vásárol, megváltoztatja a frizuráját, fogyókúrába fog - ezeknek a hátterében gyakran állhat egy harmadik személy, akinek a párunk tetszeni szeretne.
Veszekedések során nem törekszik a problémák megoldására
Ha a viták során a kommunikáció egyoldalúvá válik, és úgy érezzük, hogy párunk ahelyett, hogy velünk együtt keresné a megoldást egy adott problémára, inkább csak gyorsan rövidre akarja zárni a dolgot, akkor ez sem jó jel. Ilyenkor egy idő után úgy érezhetjük, hogy minden próbálkozásunk értelmetlen, ennek pedig általában oka is van.
Szingliként kezd viselkedni
Egyre többet jár el a barátaival szórakozni, ráadásul olyan helyekre, ahová tipikusan az egyedülállók mennek ismerkedni? Ez azt jelentheti, hogy tudattalanul is szingli üzemmódba kapcsol, és előre készül rá, hogy hamarosan nem párkapcsolatban fog élni.
Kisebb nehézségek minden párkapcsolatban akadnak. Ha azonban valamiért úgy érezzük, hogy párunk már nem biztos abban, hogy velünk szeretné folytatni,figyeljünk a jelekre!
Szerző:Udvari Fanni
Kötődési típusok bemutatása

A kötődés kérdése évszázadok óta foglalkoztatja az embereket, hiszen alapvető szerepet játszik személyes jólétünkben, kapcsolati mintázatainkban és társas életünkben. A pszichológiában a kötődési stílusok befolyásolják, hogyan érezzük, viselkedésünket és reagálunk másokkal való kapcsolatainkban. A különböző kötődési típusok egymással való kölcsönhatása jelentős hatással lehet párkapcsolataink sikerességére és dinamikájára.
Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.