Menü

Barátunk a reggel!

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy sokan itt ikszelnék ki a cikkemet tartalmazó oldalt azzal, hogy ez a téma még elolvasásra sem érdemes, zárjuk is be, azonban tovább olvasásra bíztatom még a legnehezebben ébredőket is, s bebizonyítom, hogy néhány tippel a reggelek lehetnek a legjobb barátaink.

Régóta tervezed, hogy sporttal indítod a napot, de eddig nem tudtad megtenni? Irigyled a reggeli edzőket, akik egész nap jókedvűen pörögnek, de túlságosan fáradt vagy a hajnali keléshez? Mégis hogyan lehet eljutni addig, hogy reggel vidáman felkelve futni induljunk? Könnyen!
Az első és legfontosabb teendő az, hogy búcsút mondjunk a hajnalig tartó tévézésnek, netezésnek, telefonnyomkodásoknak. Az éjfélig tartó, hazavitt munka sem segíti a másnap reggelt. A korai lefekvés lehet, hogy eleinte furcsaság, de a kipihent reggeli ébredéskor megköszönjük magunknak a korai fekvést. Ha az a gond, hogy nem tudsz elaludni korán, ne aggódj. Néhány hajnali edzéssel indított nap után már este 8 órakor azon gondolkozol, hogy legszívesebben bedőlnél az ágyba.
Ne nyomd meg a szundi funkciót! Ha a szundi gombra téved a kezed ébresztéskor, elbúcsúzhatsz a reggeli terveidtől. Kelj fel azonnal, még mielőtt gondolkozni kezdenél azon, hogy majd máskor állsz neki a reggeli edzéseknek. Ezt ma kell megtenned!

Készítsünk elő mindent reggelre! Mielőtt este lefekszünk, tegyük ki a reggeli futócuccaink, sportruházatot, kiegészítőket, ha szükséges fejlámpát, órát, vizesflakont, cipőt, mindent. Időt spórolunk meg és ráadásul kevésbé fázunk reggel, ha csak belebújunk a ruházatba, s nem akkor állunk neki keresgélni álmosan a félhomályban.

Kezdj egy bögre forró kávéval, vagy teával. Hűvös reggelek jönnek, nagyobb kihívást jelent kilépni a sötét hidegbe, de egy csésze melengető itallal hamarabb átmelegszünk, s felébredünk, felfrissülünk.

Melegítsünk be! Ezen nincs is mit ragozni. A bemelegítés és a nyújtás elengedhetetlenül fontos. És pont.
Vigyünk zenét! Szeretem, mikor a fülhallgatóban dinamikus, tempós, futásra hívó zeneszám fogad reggel, sokkal jobb kedvvel indulok neki a reggeli kocogásnak.

A legfontosabb tanács pedig az, hogy ne gondolkodjunk. Ne várjuk meg, amíg az agyunk számtalan kifogással a segítségünkre siet, hogy miért is nem kéne felkelni, s futni menni.
Futás után pedig jutalmazzuk meg magunkat! Méghozzá egy bőséges reggelivel, legyen az egy kiadós mogyoróvajas, banános zabkása, vagy egy tápláló reggeli zöldséges omlett, a reggeli edzés utáni bőséges étkezés után kizárt, hogy ne induljon fitten, frissen és jókedvűen, boldogan a nap! Fogadunk?

Oké, azt őszintén mondhatom, hogy az első pár alkalmat utálni fogod, de aztán változik majd valami és megérted, mit miért csinálsz. Adj magadnak időt, s idővel átjön a lényeg, megérzed az ízét és a következő alkalmakkor már alig várod a reggeli felkelést! Néhány hét, vagy hónap múlva meg fogod köszönni magadnak ezt az új szokást, mert annyira jól fogod érezni magad a bőrödben. Ha pedig nehéz felkelni reggel, gondolj arra: meg fogod bánni, ha elszalasztod a reggeli edzést és nem mész el futni. Azonban azt soha nem fogod bánni, hogy nekiláttál és megcsináltad!

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

A retró zene mindig trendi

Igaz, hogy világunk rohamléptekkel fejlődik és változik, viszont akadnak olyan dolgok, amelyek bár közel sem új keletűek, mégsem merültek a feledés homályába. Ennek egy ékes példája a retró stílus. Azonban mitől lesz mégis menő az, aminek elméletileg már idejétmúltnak kellene lennie?

Karácsonyi szimbólumok

Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.