Menü

Immunerősítés ősszel

Ha az immunrendszerünk egyébként erős, akkor is érdemes jó előre gondolkodni és megadni számára azt a löketet, ami lehetővé teszi, hogy ellenállóbbak maradjunk a vírusos megbetegedésekkel szemben. Szerencsére rengeteg módon elérhetjük ezt.

A jó idő lehetőséget ad számunkra, hogy kirándulással, túrázással töltsük a szabadidőnket. Nem muszáj ehhez messzire menni, a közelben is találhatunk erdőt, füves területet, de akár egy arborétumot vagy állatkertet. A lényeg, hogy mozduljunk ki, váltsuk le megszokott környezetünket legalább egy napra, és kapcsolódjunk ki aktívan! Mindegy, hogy gyalog, kerékpárral tesszük meg az utat, hiszen a napfény mindkét esetben rendkívül jó hatással lesz ránk. Ráadásul, ha kisállat-tulajdonosok vagyunk, akkor az is egy pluszt jelent, hogy kis kedvencünket magunkkal vihetjük a kiránduládainkra, ezzel érte is sokat teszünk, és ez nem utolsósorban nekünk is rendkívül jót tesz.

Ha nem hosszas túrára vagy kirándulásra vágyunk, vagy esetleg nincs rá időnk, akkor ajánlatos valamilyen szabadtéri sportba belekezdeni. Lehet ez futás, úszás, biciklizés, hosszú távú séta, de akár futball, röplabda is, ha néhány barátot is rá tudunk venni a közös mozgásra. A legjobb, ha minden nap kerítünk rá egy kis időt, ezzel is erősítve szervezetünk védekező képességét. Naponta egy-két óra nemcsak testünknek, de a lelkünknek is jót fog tenni. Biztosítja a nyugalmat, a feszültség hasznos módon történő levezetését, javítja a kedélyállapotot, motiválttá és elégedetté tesz. Ezek után feltétlenül próbáljuk ki!

Szerencsére az őszi időszak nemcsak szabadidős tevékenységek lehetőségében bővelkedik, hanem egyéb kincsekben is. Ilyenek például az őszi gyümölcsök. A szilva például nagyon kedvező hatással van az emésztésre, mivel igen gazdag a rosttartalma. Emellett a vérszegénység megelőzésében is fontos, ugyanis a szilva frissen és aszalva is sok vasat tartalmaz. Magas cukortartalma miatt pedig ideális alapanyaga a lekvárnak, hiszen igen kevés plusz hozzáadott édesítőt igényel.

Az alma kiváló alapanyaga a befőtteknek, kompótoknak, lekvároknak, szörpöknek és süteményeket. Kikapcsolódásunk érdekében próbáljunk ki új recepteket, egészségünk érdekében pedig együnk almát minden nap nyersen is! A legnagyobb erénye ugyanis, hogy csökkenti a koleszterinszintet, és sok C-vitamint tartalmaz.

A szőlő nem csupán egészséges, de nagyon finom is. A savanyú fehér szőlő kedvelői számára van egy jó hírünk: C-vitamin utánpótlásuk szinte teljes egészében meg lesz oldva. Ráadásul a szőlő és a magja is vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag. Fogyasszuk a gyümölcsöket változatos formában, rendszeresen!

Egészségünk védelme és megőrzése most könnyebb, mint máskor. Éljünk a lehetőséggel!

Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek

Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?

Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?

Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?

“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”

Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Hogyan vezess biztonságosan eső esetén

Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!