Menü

Ne vegyél újat!

Vannak dolgok, amikből tényleg nem érdemes, sőt szerintem felesleges újat venni, tökéletesen megteszi a használt is. Miért?

Mert néhány termék már a vásárlás pillanatában elveszti értékének a felét, vagyis így akár használtan is beszerezhetnénk őket. Ruhákat, gyerekholmit régóta sokszor veszek turkálóban, vagy rendelek használtan, veszem meg ismerőstől kinőtt cuccait. Minden szülő tudja, hogy egy kisgyerek hamar kinő egy-egy ruhadarabot, szekrényében havonta lehet szelektálni azok közül, amiket már nem hord, ezért felesleges horribilis összegeket kiadni az új ruhákért. Rengeteg börze van ma már, ahol igazán jó minőségű, szinte alig használt holmihoz juthatunk, töredék áron, s némelyiken még a címke is hibátlanul megvan. Használat előtt persze nem árt egy alapos mosás magasabb hőfokon, majd egy fertőtlenítő vasalás, de szerintem ez új ruhákra is ugyanígy igaz.

A gyerekjátékokkal ugyanez a helyzet! Nemcsak környezettudatosabb, de költséghatékonyabb is, ha használtan veszünk meg játékokat. Alapos fertőtlenítés itt is kötelező.

Jó üzletet csinálunk akkor is, ha nem veszünk új könyveket, hanem inkább beiratkozunk a könyvtárba. Ezzel természetesen nem a könyvesboltokat szeretném magamra haragítani, de sajnos tény, hogy sokszor tettem vissza a polcra azt a többezer forintos példányt, amiről azt gondoltam, egyszer vagy kétszer elolvasom és utána csak porosodik a könyvespolcon, jobb akkor már kölcsönözni. Ha mindenképp sajátot szeretnénk az adott műből, akkor az antikváriumokat keressük fel. Természetesen vannak könyvek, különösen tankönyvek, amiket jobb újonnan megvenni, azonban a használt könyv vásárlása más szempontokból nézve okosabb döntés.

Mi bútort is vettünk már használtan, emeletes ágyat a gyerekeknek, de aki ettől ódzkodik, válasszon könnyen tisztítható, használt bútordarabokat. Az eredeti ár töredékéért is megvásárolhatók ezek, s ugyanúgy értékesíthetjük mi magunk is a nem használt bútorainkat, berendezési tárgyainkat.

Az autó vásárlásánál tudni kell, hogy már az megvételkor elveszti értékének majdnem a felét, ugyanakkor a használtautó piacon számtalan újszerű járgány találhat gazdára, és talál is, a vételár pedig töredéke az új autókénak.

Én magam sportfelszerelést is gyakran hozok el turkálókból, - természetesen a cipő kivételével - bármely szabadidőfelső, futónadrág vagy rövidnadrág megvásárolható akár használtan is. Alaposan kitisztítva ugyanolyan jó szolgálatot tesz, mint az új társai drága sportüzletekben.

Van, aki nagyon szereti a „lomis” helyeket járni, a turkálókban matatni, piacon a használtruha standnál keresgélni, majd az új szerzeményeket szinte fillérekért hazahozni. Ezzel nincs is semmi baj, nagyon környezettudatos és költséghatékony gondolkodás bizonyos dolgokat használtan venni, vagy néhány feleslegessé vált holminkat eladni, hiszen ezeknek a termékeknek semmi baja nem lesz attól, hogy időnként gazdát cserél.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!