Menü

Szokások, amelyek akadályoznak a fogyásban

A reggeli rituálék határozzák meg, hogy mennyit eszünk ebédre, és hogy a testünk felhasználja a kalóriákat, vagy félreteszi őket szükség esetére.

Nem edzel

Azon kívül, hogy égetik a kalóriákat és gyorsítják az anyagcserét, a reggel végzett gyakorlatoknak megvan az az előnyük is, hogy csökkentik az étvágyat. Egy kísérlet során azt tapasztalták, hogy azok, akik reggeli előtt edzenek, napközben kevesebbet esznek.

Nem iszol meg egy pohár vizet ébredés után

Egy felnőtt ember teste 55-60%-ban vízből áll, ezért is nagyon jó ötlet rögtön ébredés után meginni egy pohár vizet. A víz beindítja az anyagcserét, aminek következtében kevesebb zsír raktározódik el. Segít megszabadulni a méreganyagoktól is. Egy kísérletben résztvevő féri minden reggelt egy pohár vízzel indított, az eredmény pedig azt mutatta, hogy a testzsír százaléka 17-ről 10%-re csökkent.

Túl kevés kalória

A nagyon kevés energiabevitel a szervezet számára káros, és bár fogyni fogysz tőle, egészségtelen, és súlyos károkat okozhatsz az anyagcserédben is. A koplalásra a szervezet vízveszteséggel, majd az izomfehérjék lebontásával reagál, a zsírpárnák csökkentése helyett. Az egészséges étrend és a hosszú távon is sikeres fogyás egyik legfontosabb ismérve az alapanyagcseréhez szükséges, megfelelő kalóriabevitel. A túl gyorsan megkezdett, drasztikus fogyókúrák komoly veszélyekkel is járhatnak. A nem megfelelően összeállított diéta például tápanyaghiányokhoz vezethet, a divatos diéták többsége ugyanis egyoldalú étrend. Időt kell hagyni a szervezetnek a fogyásra, hiszen a testsúlygyarapodás sem egyik napról a másikra történt!

A hit hiánya

Bizonyára hallottad már, hogy a gondolatoknak teremtő erejük van. Miért is lenne ez másként a fogyókúránál?
Amennyiben hiszel abban, hogy le tudod adni a felesleges kilókat, akkor nagy valószínűséggel sikerülni is fog, viszont ha negatívan állsz hozzá, úgy, hogy sosem leszel karcsúbb, akkor az úgy is lesz!

A környezet

A környezet sokszor igen nagy gátló tényező tud lenni a fogyókúrában. Ha a körülötted élők folyton nehéz, zsíros ételeket és rengeteg édességet esznek, akkor nehéz megállni, hogy ne falatozgass te is belőlük. Szólj a családodnak, hogy nagyban tudnának téged segíteni azzal, ha ők is egészségesebben táplálkoznának, sőt, be is csatlakozhatnának a diétádba. Így tudnátok ösztönözni egymást!Tudd, semelyik fogyókúra nem használ, ha nem teremted meg magadban és környezetedben a szükséges feltételeket. A megfelelő életmód és diéta mellett a legfontosabb a hit, hogy valóban képes vagy arra, amit eltervezel.

Lelki tréning

Bevált lelki felfrissülést kaphatunk az autogén tréning elsajátításával. Belső gondolataid segítségével helyre állítja felborult testi-lelki egyensúlyod, az irányítás csak a Te kezedben van. Az autogén tréning (AT) kifejezés annyit jelent, hogy a saját lelki békénk önmagunkból ered, melyet rendszeresen, tréningszerűen kell gyakorolnunk. Önszuggesztiós módszerének segítségével saját erődből érheted el azt a tudatmódosulást, mely kibillent és a testi-lelki békédhez vezet. Az AT nem fogyókúrás eszköz, de hosszú távú segítséget nyújthat a lelki harmóniádhoz.

A hatékony fogyást hátráltathatják testi tünetek, például emésztési zavarok, keringés-és vérnyomás problémák, étvágyzavar, alvási nehézségek. Ezekben az esetekben érdemes szakorvoshoz fordulni. A szervi bajok kezelése után, talán a fogyás is hamar beindul.

Szerző:Udvari Fanni

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!