Leves minden nap? Jó ötlet!
- Dátum: 2019.11.13., 04:34
- Varga Ágnes Kata
- diéta, egészség, emésztés, folyadék, főzés, fűszer, hús, íz, kezdés, kúra, leves, lista, táplálkozás, tipp, zöldség
Első nap: kelkáposztaleves
A káposzta nagyon sok rostot tartalmazó zöldség, levesben pedig ráadásul kellőképpen meg is tud puhulni. A leveshez nincs másra szükség, mint kellevelekre, köménymagra, sóra, borsra, és az íz kedvéért sárgarépára és zellerre. Ezeket puhulásig kell főzni. Ízlés szerint sovány tejfölt is keverhetünk bele. Ha zöldségben gazdagon készítjük, akkor nemcsak egészséges lesz, de laktató is.
Második nap: csirkeraguleves
Csak egy kisebb csirkemellre, répára, zellerre, petrezselyemgyökérre és -zöldre lesz szükségetek hozzá. Kevés olíván kell megpárolni a húst és a zöldségeket, hogy a vitaminok kioldódjanak benne. Ezután vízzel felengedve, megsózva és borsozva puhára főzzük a hozzávalókat. Ha kész, tárkonnyal és citromlével is feldobhatjuk.
Harmadik nap: sajtkrémleves
A harmadik nap az egyik mélypontja a diétáknak, a kezdeti nehézségek általában itt ütköznek ki. Ezért egy kevésbé bonyolult levesre van szükség. A sajtkrémleveshez szükség van sovány sajtkrémre és szárított zöldségekre. Nagyjából tíz perc elkészíteni, és rendkívül ízletes.
Negyedik nap: fahéjas almaleves
Vigyünk egy kis izgalmat a diétánkba! Hámizzunk meg három nagyobb almát és vágjuk kockákra. Fahéjjal, szegfűszeggel, kevés édesítővel vagy cukorral ízesítsük, és hagyjuk főni. A végén növényi tejszínnel még különlegesebbé tehetjük, ráadásul így jobban el is telít.
Ötödik nap: köménymagos burgonyaleves
Az egész köményt jól felforraljuk vízzel, megsózzuk, majd a kockára vágott burgonyát és répát belefőzzük. Nagyon egyszerű, de a burgonya miatt nagyon laktató is.
Hatodik nap: brokkolikrémleves
A brokkolirózsákat sárgarépával, fehérrépával, zellerrel együtt feltesszük főni, majd ízesítjük egy kis sóval, köménnyel. Ha minden megpuhult, botmixerrel összedolgozzuk.
Hetedik nap: tyúkhúsleves
A hetedik nap megkoronázza a hétnapos diétát. Ahány ház, annyiféle húslevest főzünk. Rengetegféle zöldséget főzhetünk bele, és a csirke bármely részét felhasználhatjuk. Igazi házias íz.
A levesdiéta jót tesz az emésztésnek, garantálja a helyes folyadékbevitelt, emellett tisztítókúrának sem utolsó. Ha pedig elkezdenéd, már van is egy lista, amit követhetsz.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
A sokoldalú rozmaring
A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?