Vírusok mindenhol
- Dátum: 2019.11.20., 21:52
- Varga Ágnes Kata
- edzés, egészség, étrend, fertőtlenítés, hasznos, hőmérséklet, időjárás, immunrendszer, közösség, levegő, mozgás, november, ősz, sport, szervezet, tanács, tél, tipp, védekezés, vitamin
Amerre járunk, mindenfelé találkozhatunk kórokozókkal. Fel tudjuk venni a harcot velük szemben, de csak akkor, ha tudjuk, hogyan tegyük. Érdemes feltérképezni, hogy milyen helyeken, milyen szituációkban a legvalószínűbb elkapni valamilyen betegséget.
Meglehet, hogy az csak egy városi legenda, hogy nem szabad kimelegedni, aztán alulöltözötten kimenni a hideg levegőre, mert ez a gyors hőmérsékletváltozás megfázáshoz vezethet. Viszont mindenképpen van benne igazság. A hőmérsékletváltozás, ami a testünket éri, rengeteg energiát vesz igénybe, és előbb-utóbb kimerít. Emiatt kevésbé leszünk ellenállóak a vírusokkal, bacillusokkal szemben. De nem ez a legnagyobb probléma, és nem is a leggyakoribb módja a megfertőződésnek.
A legnagyobb kockázattal a sok ember által látogatott, nyilvános helyek látogatása jár. Sok mindennel érintkezünk, amihez mások is hozzáérnek, és ezáltal sokkal könnyebb célpontjai és szállítói leszünk a kórokozóknak. Ezért az őszi-téli időszakban kiemelten is fontos a rendszetes, alapos és többszöri kézmosás. Érdemes kézfertőtlenítőt tartani magunknál, ami pillanatnyi segítséget jelent, ha egy kilincshez érünk, vagy tömegközlekedési eszközön utazunk. De nem pótolja a szappanos, bő vízzel történő kézmosást.
Azért kiemelten fontos ebben az időszakban a higiéniára való fokozott ügyelés, mert szervezetünk ilyenkor kevésbé ellenálló. Az immunrendszer kevesebb utánpótláshoz jut, mivel kevesebb vitamint és ásványi anyagot juttatunk be a szervezetünkbe. De ezen is segíthetünk. Habár télen kevesebb friss gyümölcshöz és zöldséghez tudunk hozzájutni, mégsem lehetetlen, hogy vitaminokban gazdagabb étrendet állítsunk össze magunknak. Ráadásul különböző étrendkiegészítő multivitaminok közül válogathatunk, amelyek szintén hozzájárulhatnak az egészségünk fenntartásához.
A sport és a szabad levegőn történő mozgás edzi a szervezetünket, segít az ellenállóképességünk megtartásában, és sokkal kevésbé fáradttá tesz minket. Leveszi rólunk a mindennapok monotonsága által okozott nyomást, testi és lelki egészségünkhöz pedig nagymértékben hozzájárul. Ezért érdemes naponta egy órát sétálni vagy futni a szabadban, és emellett valami, számunkra felüdülést jelentő mozgásformára is időt szakítani, mert ezzel nemcsak sportosabbá, de ellenállóbbá is tesszük a testünket.
Az enyhe ősz végi időszak sem kell, hogy ledöntsön a lábunkról. Nem feltétlenül ér el minket az influenza, vagy bármely vírusos megbetegedés, de az biztos, hogy az egészségünkért ilyenkor fokozottan is tennünk kell.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.