Melyik napszakban jobb edzeni?
Egy korábbi cikkemben már írtam arról, hogy újra elkezdtem edzeni. Lelkesedésem szerencsére töretlen, de a napi időbeosztásaim azért megváltoztak. Éppen ezért éreztem egy idő után fontosnak azt, hogy felmérjem, melyik napszakban is menjek el edzeni: reggel vagy este? Már most lelövöm a poént, még nem sikerült választani, napi bioritmusom diktálja. Sajnos olykor azt is, hogy egyáltalán elmegyek-e edzeni. Szerencsére azért utóbbira jóval többször igen a válasz. Visszatérve eredeti kérdésünkhöz, reggel vagy este jobb edzeni, nem véletlenül nem találtam én se egyértelmű választ a kérdésre, mert nincs is. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai egyaránt.
Reggeli edzésnek egyértelmű előnye, hogy fitté tesz minket az előttünk álló napra. Esetleg már munkába érés előtt is azt érezzük, hogy energiadúsak vagyunk. Mondanom sem kell, ez pozitívan hat ki az adott munkanapra is. Sőt, kutatások azt mutatják, hogy nagyobb a munkateljesítménye annak, aki a reggeli órákban edzett. Meglepő talán, de a reggeli edzés pozitív kihatással van az alvásunkra is. Természetesen mert csak a munkából adódóan is, nem mindenki engedheti meg magának azt, hogy a reggeli órákban mozogjon. És lássuk be, vagyunk úgy néhányan vele, hogy reggel inkább lassan ébredünk, esetleg szeretünk kényelmesen kávézni, ilyenkor pedig nem az edzés kerül gondolataink középpontjába. Mindezek mellett ott lehet a család is, akinek reggel gyerekeket kell óvodába, iskolába vinni, maguknak is sietni be a munkahelyre reggel, azoknak sem az edzés lesz az első ebben a napszakban.
Nekik marad az esti edzés. Egy fárasztó munkanap után, akár stressz levezetőként is nagyon jó lehet. Nem kell sietni, kapkodni, beérni a munkahelyre, és nem kell makulátlanul kinéznünk utána. Az is igaz viszont, hogy a konditermekben a csúcsforgalom délután-kora este szokott lenni. Ez nyilvánvalóan nem könnyíti meg a teljeskörű, gondtalan, kikapcsoló edzést. Ráadásul, ha már a reggeli edzéseknél említettük az alvásra gyakorolt pozitív hatást, el kell mondani, hogy az esti edzés felpörgetheti az embert, ezáltal nehezebben aludhat el.
Persze, hogy ki mikor edz, az mondhatni teljes mértékben az egyéni bioritmusátnak a kérdése. Látható, pro és kontra vannak érvek és ellenérvek. De ahogy a hajrá egészség oldalain többször olvashatták, a legfontosabb mégiscsak az, hogy menjünk el mozogni. Szinte mindegy hogy mikor.
Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.
Vadaspark vagy állatkert?

Kiváló hétvégi program lehet egy állatkert, vagy vadaspark meglátogatása. Sokszor el sem gondolkozunk azon, hogy miért vannak különböző nevei ezeknek az intézményeknek, pedig ténylegesen van különbség a céljukban, és az állattartás formájában is.