Menü

Fogadalmak, amit fogadjunk, hogy nem tartunk be

A legtöbb fogadalmat, ígéretet pezsgőspohárral a kezünkben a szilveszteri koccintásnál tesszük meg nagyon határozottan, magabiztosan, eltökélten. Mire beköszönt a tavasz, már nem is emlékszünk a fogadalmainkra.

Tisztelet a kivételnek. Bár úgy gondolom a kivételek nem újévtől, hétfőtől és holnaptól kezdik el beváltani az ígéreteiket, hanem jóval előbb. Akik igazán komolyan gondolják, ők nem egy közelebbi-távolabbi dátumhoz kötik és nem az újesztendőre vagy a hétfőre várnak.

A tipikus, kissé elcsépelt újévi fogadalmak, amelyeket az esetek nagy részében már februárra elfelejtünk, akadnak bőven.

Megszabadulni néhány kilótól és többet edzeni. Ezt kéne tenni az év többi napján is, de valamiért a nagy többségnek mégis csak az első két hétben sikerül.

Leszokni a dohányzásról. Nem dohányzom, és nem is tudom milyen célul kitűzni a leszokást, de gondolom könnyebb a kijelentést megtenni, mint a gyakorlatban betartani, ezért nem is sikerül ezt sokaknak néhány napnál tovább bírni.

Egészségesebben táplálkozni. Pedig hát nem egy nagy ördöngösség és igazán nem bonyolult, a kezdet nehéz, a folytatás pedig valahol félúton abbamarad, a lelkesedés útközben elveszik. Ilyenkor kellene arra gondolni, miért is kezdtük el.

Beiratkozni egy tanfolyamra, nyelvet tanulni, tovább képezni magunkat. Az ötlet szép, a cél nemes, de valahol mégis a sor végére kerül a teendők listáján.

Kevesebbet stresszelni. Ezt lenne a legjobb megtanulni és ha valakinek, bárkinek sikerül az itt jelenlévők között, akkor szeretném tudni a megoldást, a módszert, a sratégiát.

Több pénzt félretenni és megtanulni spórolni. Ez egy szép elhatározás, mindenki megteszi újévkor, aztán hozzám hasonlóan valahogy minden más kiadás „csak most ebben a hónapban” mégis fontosabb lesz.

Elutazni valami izgis, új helyre. Már üti az előzőt, hiszen utazni is, spórolni is nem lehet, a kettő együtt nehéz dolog. Mégis olyan jó lenne minden évben legalább egyszer elutazni egy olyan helyre, ahol azelőtt még sohasem jártunk.

Többet jótékonykodni. Ezt szerintem azért fogadalom nélkül is sokan megteszik, például karácsony előtt, mikor rászorulóknak gyűjtenek, illetve a közösségi oldalon, ahol gyakran beteg gyermekeknek adakoznak a segíteni szándékozók.

Kevesebb alkoholt inni. Ezt könnyű a szilveszteri party után kijelenteni részegen, ám betartani már annál nehezebb.

Kevesebb édességet fogok enni. Ezt könnyű úgy elhatározni, hogy még az utolsó kocka csokit megeszem, aztán onnantól odafigyelek, de valójában ez egy - szerintem – teljesen felesleges fogadalom. Sokkal reálisabb azt mondani, hogy diétás, alakbarát, reform édességek fogyasztására törekszem és megtanulom a kedvenc sütijeimet cukormentesen elkészíteni – na így már mindjárt kicsit nagyobb esély van a betartására.

Több időt tölteni a családdal. Ha az összes fogadalom közül ezt az egyet sikerülne megtartani, úgy, hogy még fogadalom sem kellene hozzá, mert annyira magától értetődő, akkor lenne igazán boldog az újesztendő.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.