Menü

Fogadalmak, amit fogadjunk, hogy nem tartunk be

A legtöbb fogadalmat, ígéretet pezsgőspohárral a kezünkben a szilveszteri koccintásnál tesszük meg nagyon határozottan, magabiztosan, eltökélten. Mire beköszönt a tavasz, már nem is emlékszünk a fogadalmainkra.

Tisztelet a kivételnek. Bár úgy gondolom a kivételek nem újévtől, hétfőtől és holnaptól kezdik el beváltani az ígéreteiket, hanem jóval előbb. Akik igazán komolyan gondolják, ők nem egy közelebbi-távolabbi dátumhoz kötik és nem az újesztendőre vagy a hétfőre várnak.

A tipikus, kissé elcsépelt újévi fogadalmak, amelyeket az esetek nagy részében már februárra elfelejtünk, akadnak bőven.

Megszabadulni néhány kilótól és többet edzeni. Ezt kéne tenni az év többi napján is, de valamiért a nagy többségnek mégis csak az első két hétben sikerül.

Leszokni a dohányzásról. Nem dohányzom, és nem is tudom milyen célul kitűzni a leszokást, de gondolom könnyebb a kijelentést megtenni, mint a gyakorlatban betartani, ezért nem is sikerül ezt sokaknak néhány napnál tovább bírni.

Egészségesebben táplálkozni. Pedig hát nem egy nagy ördöngösség és igazán nem bonyolult, a kezdet nehéz, a folytatás pedig valahol félúton abbamarad, a lelkesedés útközben elveszik. Ilyenkor kellene arra gondolni, miért is kezdtük el.

Beiratkozni egy tanfolyamra, nyelvet tanulni, tovább képezni magunkat. Az ötlet szép, a cél nemes, de valahol mégis a sor végére kerül a teendők listáján.

Kevesebbet stresszelni. Ezt lenne a legjobb megtanulni és ha valakinek, bárkinek sikerül az itt jelenlévők között, akkor szeretném tudni a megoldást, a módszert, a sratégiát.

Több pénzt félretenni és megtanulni spórolni. Ez egy szép elhatározás, mindenki megteszi újévkor, aztán hozzám hasonlóan valahogy minden más kiadás „csak most ebben a hónapban” mégis fontosabb lesz.

Elutazni valami izgis, új helyre. Már üti az előzőt, hiszen utazni is, spórolni is nem lehet, a kettő együtt nehéz dolog. Mégis olyan jó lenne minden évben legalább egyszer elutazni egy olyan helyre, ahol azelőtt még sohasem jártunk.

Többet jótékonykodni. Ezt szerintem azért fogadalom nélkül is sokan megteszik, például karácsony előtt, mikor rászorulóknak gyűjtenek, illetve a közösségi oldalon, ahol gyakran beteg gyermekeknek adakoznak a segíteni szándékozók.

Kevesebb alkoholt inni. Ezt könnyű a szilveszteri party után kijelenteni részegen, ám betartani már annál nehezebb.

Kevesebb édességet fogok enni. Ezt könnyű úgy elhatározni, hogy még az utolsó kocka csokit megeszem, aztán onnantól odafigyelek, de valójában ez egy - szerintem – teljesen felesleges fogadalom. Sokkal reálisabb azt mondani, hogy diétás, alakbarát, reform édességek fogyasztására törekszem és megtanulom a kedvenc sütijeimet cukormentesen elkészíteni – na így már mindjárt kicsit nagyobb esély van a betartására.

Több időt tölteni a családdal. Ha az összes fogadalom közül ezt az egyet sikerülne megtartani, úgy, hogy még fogadalom sem kellene hozzá, mert annyira magától értetődő, akkor lenne igazán boldog az újesztendő.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.