Veszélyes gyerekjátékok
- Dátum: 2020.01.23., 07:27
- Martinka Dia
- anyuka, baj, baleset, belek, belső szerv, borzalmas, cikk, elektromos, elem, életveszélyes, felelősség, felelősségteljes, fémgolyó, figyel, gyerekjátékok, hasfájás, játék, játékeszköz, káros, kisgyerek, kórház, lenyel, magatartás., mágnes, maró, megment, minőség, orvos, rémisztő, szigorú, szülő, veszélyes, visszafordíthatatlan
Hogy engem mindig megtalálnak ezek a rémisztő cikkek! „31 pici mágnesből álló láncot nyelt le egy hároméves kisfiú a szibériai Tomszkban”- olvasom tovább. A gyerek állítólag hasfájásra panaszkodott és így derült fény a balesetre, a kórházban megállapították, milyen szerencséje volt, ugyanis a belső szervei visszafordíthatatlan károsodása előtt még meg tudták menteni a gyereket. Borzasztó eset és sajnos a baj hamar megvan!
A gyerekjátékok általában aranyosak, érdekesek, sok örömöt szereznek, és fejlesztik a képességeket - ám ha kiválasztásuk során nem figyelünk, akkor nagy bajt is okozhatnak.
Mondanám, hogy oda kell figyelni és kész, de anyukaként pontosan tudom, hogy lehetetlen a nap 24 órájának minden percében ott állni a gyermekünk mellett és minden mozdulatára figyelni, arra viszont felelősséget kell vállalni, milyen játékokkal játszhat a gyerek.
A veszélyes játékok sajnos ma tért hódítanak és sok a bóvli, a rossz minőségű, a káros és most nemcsak a mágneses játékokra gondolok, hanem sok már egyéb kütyüre, kacatra, elektromos holmira, zajkeltő eszközre.
Pár éve a frászt kaptam, mikor anyósomnál hirtelen nem találtunk egy gombelemet és bár biztos voltam, benne, hogy a fiam nem nyelte le, azért nem hagyott nyugodni a dolog és sokáig bennem volt a félsz, hogy mi lett volna, ha…
Veszélyek mindig leselkednek. A két legveszélyesebb dolog, amit a gyermek lenyelhet: a mágnes és az elem.
Az elemek rettentő veszélyes dolgok, ha kisgyerek kezébe kerülnek, bizony azonnal intézkedni kell. A baj pedig elég hamar, akár órák alatt kialakul, ha esetleg a kicsi lenyel egy gombelemet. Az elem maró hatása miatt kialakult károsodás rendkívül életveszélyes, azonnal kell intézkedni, így már a legkisebb gyanú esetén is azonnal orvoshoz kell fordulni!
A mágnes miatt a bél kilyukadhat, a széklet a hasüregbe kerülve súlyos gyulladást okozhat, az elem pedig szétmarhatja a beleket.
Szerencsére a fogyasztóvédelmi hatóság igyekszik kivonni a forgalomból a veszélyes játékokat, de gyakran nem, ezért a szülőknek kell figyelni a leselkedő veszélyforrásokra.
Kerülni kell a törékeny játékeszközöket, a gyúlékony játékokat, és óvatosan használni az elektromos csodákat. Olyan gyurmát, festéket válasszunk, amely nem árthat és kerülni kell az éles, hegyes szélű, vagy hosszú zsinóros, szalagos holmikat, illetve a nem minőségi termékeket.
Az egyre szigorodó EU-előírások szerencsére a hasonló problémák hatékonyabb elkerülése érdekében születtek, de természetesen semmi sem helyettesítheti a felelősségteljes szülői magatartást és gondoskodást, odafigyelést.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?