Menü

Mondd ki: hialuronsav

Ha elsőre nem is tudom kimondani, de mindenképp ismerős a szó: hialuronsav. Aki nem szeretné ismerni is, nap, mint nap megkapja ezt a kifejezést az arckrém reklámokból, tehát ezzel már feltételezhető, hogy valami, amire olyan nagyon szükségünk van.

A hialuron nem hiába tört egyik napról a másikra az életünkbe, ugyanis valóban fontos, a kötőszövet állományának egyik alkotóeleme. A legtöbb arckrém tartalmazza ma már, azonban érdemes étrend-kiegészítő formájában is bevezetni a táplálkozásba. A hialuronsav elősegíti a bőr természetes vízmegtartó képességét, ez tulajdonképp az egyik legfontosabb hatása számunkra. A kisebb mimikai ráncok csodafegyvere. Mit tud még?

A hialuronsav az emberi szervezetben többek között a szemben, a bőrszövetben, az ízületekben megtalálható anyag, mely nagy vízmegkötő képességgel rendelkezik, mondhatni kötőszöveteink fontos építőanyaga. A hialuron megtalálható a csontokban, a porcokban, kötőszöveteinkben és az ízületeinkben egyaránt.

Bár az emberi szervezet nagy mennyiségben tartalmaz hialuron molekulákat, kor előrehaladtával ezek a folyamatok lelassulnak, így idővel pótolni kell. Nemcsak a ráncok ellen jó, gyulladáscsökkentő hatással is bír, a sebgyógyulás is gyorsabban végbemegy a segítségével.

Léteznek arckrémek, éjszakai szérumok, folyadék és tabletta formájában is kapható. Azt nem lehet erre a szerre sem mondani, hogy csodaszer, hiszen nem varázstablettákról van szó, csupán egy szupermolekula, amire a kor előre haladtával egyre nagyobb szükségünk lesz.

5 dolog, amiben segít a hialuronsav:

fokozza a bőr vízmegtartó képességét
puhábbá és rugalmasabbá teszi a bőrt
kisimítja az apróbb ráncokat
segíti a bőrregenerációt
gyulladáscsökkentő hatású.

A negyvenhez közelítve nem ördögtől való a szépségtabletta, nem mondom, hogy olcsóság, de talán ha teszünk egy próbát, meglátjuk a különbséget és azt, hogy miért éri meg mégis.

Nem beszélhetek a hialuronról anélkül, hogy társát meg ne említsük: kollagén.

A kollagén a legnagyobb arányban előforduló fehérje a szervezetünkben, bőrünk kétharmad része kollagénből épül fel, de elengedhetetlen a haj, a köröm, a porcok, csontok, az ízületek és az izmok rugalmasságának megőrzéséhez is.

Gyermekkorban még nagy mennyiség áll belőle a rendelkezésünkre, azonban az évek múlásával, - 25 éves korunk környékén - csökkenésnek indul.

A dohányzás, a rendszeres kávé és alkoholfogyasztás, a helytelen táplálkozás, a stressz mind hozzájárulnak a kollagéntermelődés csökkenéséhez.

A kollagén és hialuronsav tehát igazoltan fontos és nagy hatékonyságú szépségmolekulák, amelyekre – főleg nőként – szükségünk van. Lehet külsőleg alkalmazni, de én azt gondolom, hogy megfelelő élelmiszerekkel és étrend-kiegészítőkkel sokkal hatásosabb az alkalmazása

“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”

Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Amit a nyiroködémáról tudni kell

A vénás rendszerünk kiegészítő rendszere a nyirokrendszer, melyben, ha gond adódik, akkor különböző tüneteket tapasztalhatunk, ilyen a nyiroködéma is.

Milyen előnyei vannak a fogászati koronáknak?

A fogászati koronák már régóta népszerű megoldásnak számítanak a természetes fogak helyreállítására. Mikor használhatóak ezek a fogpótlások, és mi mindenben segítik a pácienseket?

Az érzékeny bőr okai

Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.