Menü

A szokások rabja vagy?

Rossz szokásai szerintem mindenkinek vannak. Maradjunk abban, hogy neked is, nekem is. Az ember csak egy kicsit nem figyel, és az alattomos rossz attitűdök máris beférkőznek a hétköznapokba, rutinná, szokássá válnak. Én sokban magamra ismerek. Te is?

Nálam úgy indul a nap és a rossz szokásaim listája, hogy még visszamegyek megnézni, kihúztam-e a hajszárítót, bezártam-e az ajtót és a parkolóból is visszalépek, hogy a kocsim is ellenőrizzem.Telefon az ágyban. Meg úgy mindenhol. A függőség az egy dolog, az pedig, hogy az esti telefonhasználat nem engedi pihenni a szervezetet, fokozza az éberséget és nem alszunk jól, az a másik. De miért olyan nehéz letenni ezt a kütyüt?

Kávé, kávé, kávé. Van, aki az íze miatt issza, van, akinek ez társasági tevékenység, van, aki tényleg ettől reméli az éberségét néhány át internetezett éjszaka után. Nos, ebből sem szabad a ló túloldalára esni, a sok koffeinnek számos káros hatása van a szervezetre, míg mértékkel fogyasztva teljesen rendben van. De nem ám napi 5 csészével!

Állandóan rágózol? Rossz szokásként tekints rá. Lehetőleg olyan szituációban ne rágózzunk, amikor nem illik! A rágót pedig nem az utcán köpjük ki, hanem diszkréten papírzsebkendőbe, vagy szemetesbe dobjuk. Így szoktad?

Rossz szokásaink egyike, ha rendetlenek vagyunk. Ha három hatalmas kupacból áll az íróasztalunk a munkahelyen, vagy ha otthonunkba alig lehet belépni, vagy hellyel kínálni egy váratlanul betoppanó vendéget. Természetesen ennek ellentéte is rossz szokás, hiszen a tisztaságmánia sem épp a legjobb tulajdonságunk. Valahol az arany középút.

Folyamatos pletyka, kibeszélés. Szerintem az egyik legrosszabb emberi szokás és nagyon rosszindulatú dolog, arról nem is beszélve, hogy akivel kibeszélsz valakit, ő legközelebb mással fog kibeszélni téged. Jobb nem tartozni ilyen körökbe.

Dohányzás. Biztosan nagyon nehéz lehet letenni a cigit, sose szívtam így nem tudok ebben nyilatkozni, de a minap a kollegákkal átbeszéltük, mi mindenre lehetne költeni egy évi cigarettázás árát, hát én mondom, engem meggyőzne ez a pénz.

Folyamatos panaszkodás. Ugye nem szeretnél energiavámpír lenni? Ezek az emberek önértékelési problémával küzdenek, s fél óra velük való beszélgetés után úgy érzed magad, mint egy kifacsart citrom, mert annyira leszívták az energiáid. Kerüld őket és te se válj ilyenné!

Hibátlan ember nincs: mindenkinek vannak rossz szokásai, ez érthető, elfogadható és természetes dolog, ám a törekedni kell, hogy ezeket levetkőzzük, mégpedig úgy, hogy mielőbb felismerjük, elismerjük, szembe nézzünk vele és megpróbáljunk rajtuk változtatni. Ha szükséges, akkor szakember segítségével.

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.