A szokások rabja vagy?
- Dátum: 2020.02.20., 15:40
- Martinka Dia
- attitűd, beszélgetés, cigaretta, éberség, elismer, energia, energiavámpír, felismer, függőség, hétköznapok, hibátlan, kávé, kibeszél, kifacsart, koffein, leszív, lista, panaszkodás, pletyka, rágózik, rendetlen, rossz, rosszindulat, rutin, szembenéz, szokás, telefon, törekvés, változtat.
Rossz szokásai szerintem mindenkinek vannak. Maradjunk abban, hogy neked is, nekem is. Az ember csak egy kicsit nem figyel, és az alattomos rossz attitűdök máris beférkőznek a hétköznapokba, rutinná, szokássá válnak. Én sokban magamra ismerek. Te is?
Nálam úgy indul a nap és a rossz szokásaim listája, hogy még visszamegyek megnézni, kihúztam-e a hajszárítót, bezártam-e az ajtót és a parkolóból is visszalépek, hogy a kocsim is ellenőrizzem.Telefon az ágyban. Meg úgy mindenhol. A függőség az egy dolog, az pedig, hogy az esti telefonhasználat nem engedi pihenni a szervezetet, fokozza az éberséget és nem alszunk jól, az a másik. De miért olyan nehéz letenni ezt a kütyüt?
Kávé, kávé, kávé. Van, aki az íze miatt issza, van, akinek ez társasági tevékenység, van, aki tényleg ettől reméli az éberségét néhány át internetezett éjszaka után. Nos, ebből sem szabad a ló túloldalára esni, a sok koffeinnek számos káros hatása van a szervezetre, míg mértékkel fogyasztva teljesen rendben van. De nem ám napi 5 csészével!
Állandóan rágózol? Rossz szokásként tekints rá. Lehetőleg olyan szituációban ne rágózzunk, amikor nem illik! A rágót pedig nem az utcán köpjük ki, hanem diszkréten papírzsebkendőbe, vagy szemetesbe dobjuk. Így szoktad?
Rossz szokásaink egyike, ha rendetlenek vagyunk. Ha három hatalmas kupacból áll az íróasztalunk a munkahelyen, vagy ha otthonunkba alig lehet belépni, vagy hellyel kínálni egy váratlanul betoppanó vendéget. Természetesen ennek ellentéte is rossz szokás, hiszen a tisztaságmánia sem épp a legjobb tulajdonságunk. Valahol az arany középút.
Folyamatos pletyka, kibeszélés. Szerintem az egyik legrosszabb emberi szokás és nagyon rosszindulatú dolog, arról nem is beszélve, hogy akivel kibeszélsz valakit, ő legközelebb mással fog kibeszélni téged. Jobb nem tartozni ilyen körökbe.
Dohányzás. Biztosan nagyon nehéz lehet letenni a cigit, sose szívtam így nem tudok ebben nyilatkozni, de a minap a kollegákkal átbeszéltük, mi mindenre lehetne költeni egy évi cigarettázás árát, hát én mondom, engem meggyőzne ez a pénz.
Folyamatos panaszkodás. Ugye nem szeretnél energiavámpír lenni? Ezek az emberek önértékelési problémával küzdenek, s fél óra velük való beszélgetés után úgy érzed magad, mint egy kifacsart citrom, mert annyira leszívták az energiáid. Kerüld őket és te se válj ilyenné!
Hibátlan ember nincs: mindenkinek vannak rossz szokásai, ez érthető, elfogadható és természetes dolog, ám a törekedni kell, hogy ezeket levetkőzzük, mégpedig úgy, hogy mielőbb felismerjük, elismerjük, szembe nézzünk vele és megpróbáljunk rajtuk változtatni. Ha szükséges, akkor szakember segítségével.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.