Menü

Ölelésterápia

Naponta nyolc ölelésre van szükségünk. Lehet több is, de nyolc a minimum. A kutatások kimutatták ugyanis, hogy ennyi ölelés jó hatással van a betegségek leküzdésére, a magányra, a stressz levezetésére, a fáradság elfeledésére, a szívműködésre és úgy mindenre IS.

A világ egyik legjobb dolga, érzése, mikor megölel a párunk, nyakunkba csimpaszkodik a gyerekünk, átölelnek a szüleink, vagy mi öleljük át a nagyszüleinket. Csupán, mert jó. De, hogy ezzel mennyi mindent adunk! Talán nem is gondolnánk. Már a születésünktől fogva meghatározó.

Mit is adhat egy ölelés?

Biztonságot, biztonságérzetet, nyílt kommunikációt, őszinte érzelemkifejezést. Csökkentve az elszigeteltség, az egyedüllét, a magány és a harag érzését. Javul a közérzetünk, az önbecsülésünk. Az ölelés kifejezi, hogy szeretnek bennünket és, hogy mi is szeretünk.

Kisimulnak az idegeink. Fellélegzünk, megnyugszunk. Mondhatom, hogy felér egy meditációval? Talán igen. Olyan, mintha energiát adna, illetve ad is.

Egy ölelés hangulatjavítóként működik, ezáltal pedig energikusabbnak érezzük magunkat.

Kölcsönös bizalomra és szeretetre épül, ahol egyszerre adunk és kapunk is. Folytathatjuk a sort reggelig, de ennyiből is látszik, hogy milyen jótékony hatása van az ölelésnek a szervezetünkre! Amikor nem kellenek szavak, mert anélkül is ért a másik mindent.

Ez mindig őszinte, kötelezően nem ölel senki, nem társadalmi elvárás, az ölelés belülről fakad és ennek megfelelően őszinte kell, hogy legyen, s rengeteg boldogsághormont termel.

Az ölelés arra is pozitívan hat, aki adja és arra is, aki kapja, hiszen a boldogság hormonjait termeli. Amikor a párunkat, gyermekünket, szüleinket, barátainkat öleljük át, az nekünk is nagyon jót tesz.

Az öleléstől egészségesebbé válunk, hiszen erősíti az immunrendszerünket, szervezetünk ellenálló képességét, ez pedig egy nagyon lényeges érv arra, hogy minél többször öleljük meg gyermekeinket, párunkat, szüleinket, barátainkat. (ellenségeinket?)

Az érintés gyógyító ereje legendás. Szükségünk van arra, hogy egymáshoz érjünk. Egy ölelés szinte kicseréli a pozitív energiákat.

Sajnos a mai folyton rohanó világunkban sokszor megfeledkezünk arról, mennyire jó, ha megölelünk valakit, vagy minket ölelnek meg. Ha időt szakítunk egymásra. Ha figyelünk a másikra.

Már kipróbáltam és tudom, hogy működik! Amikor a párodra, vagy a gyermekeidre dühös vagy valamiért, szó nélkül öleld át őket. Lehet, hogy nem erre számítanak, meglepődnek, de pillanatok alatt oldódik bennük és bennünk a feszültség. Az ölelés sok mindenre megoldás. Szavak nélkül.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.