Menü

Ölelésterápia

Naponta nyolc ölelésre van szükségünk. Lehet több is, de nyolc a minimum. A kutatások kimutatták ugyanis, hogy ennyi ölelés jó hatással van a betegségek leküzdésére, a magányra, a stressz levezetésére, a fáradság elfeledésére, a szívműködésre és úgy mindenre IS.

A világ egyik legjobb dolga, érzése, mikor megölel a párunk, nyakunkba csimpaszkodik a gyerekünk, átölelnek a szüleink, vagy mi öleljük át a nagyszüleinket. Csupán, mert jó. De, hogy ezzel mennyi mindent adunk! Talán nem is gondolnánk. Már a születésünktől fogva meghatározó.

Mit is adhat egy ölelés?

Biztonságot, biztonságérzetet, nyílt kommunikációt, őszinte érzelemkifejezést. Csökkentve az elszigeteltség, az egyedüllét, a magány és a harag érzését. Javul a közérzetünk, az önbecsülésünk. Az ölelés kifejezi, hogy szeretnek bennünket és, hogy mi is szeretünk.

Kisimulnak az idegeink. Fellélegzünk, megnyugszunk. Mondhatom, hogy felér egy meditációval? Talán igen. Olyan, mintha energiát adna, illetve ad is.

Egy ölelés hangulatjavítóként működik, ezáltal pedig energikusabbnak érezzük magunkat.

Kölcsönös bizalomra és szeretetre épül, ahol egyszerre adunk és kapunk is. Folytathatjuk a sort reggelig, de ennyiből is látszik, hogy milyen jótékony hatása van az ölelésnek a szervezetünkre! Amikor nem kellenek szavak, mert anélkül is ért a másik mindent.

Ez mindig őszinte, kötelezően nem ölel senki, nem társadalmi elvárás, az ölelés belülről fakad és ennek megfelelően őszinte kell, hogy legyen, s rengeteg boldogsághormont termel.

Az ölelés arra is pozitívan hat, aki adja és arra is, aki kapja, hiszen a boldogság hormonjait termeli. Amikor a párunkat, gyermekünket, szüleinket, barátainkat öleljük át, az nekünk is nagyon jót tesz.

Az öleléstől egészségesebbé válunk, hiszen erősíti az immunrendszerünket, szervezetünk ellenálló képességét, ez pedig egy nagyon lényeges érv arra, hogy minél többször öleljük meg gyermekeinket, párunkat, szüleinket, barátainkat. (ellenségeinket?)

Az érintés gyógyító ereje legendás. Szükségünk van arra, hogy egymáshoz érjünk. Egy ölelés szinte kicseréli a pozitív energiákat.

Sajnos a mai folyton rohanó világunkban sokszor megfeledkezünk arról, mennyire jó, ha megölelünk valakit, vagy minket ölelnek meg. Ha időt szakítunk egymásra. Ha figyelünk a másikra.

Már kipróbáltam és tudom, hogy működik! Amikor a párodra, vagy a gyermekeidre dühös vagy valamiért, szó nélkül öleld át őket. Lehet, hogy nem erre számítanak, meglepődnek, de pillanatok alatt oldódik bennük és bennünk a feszültség. Az ölelés sok mindenre megoldás. Szavak nélkül.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.