Ölelésterápia
- Dátum: 2020.02.20., 15:44
- Martinka Dia
- betegség, biztonságérzet, boldogsághormon, egészséges, elvárás, érintés, érzelemkifejezés, fáradtság, fellélegzünk, feszültség, immunrendszer, kisimul, kommunikáció, kutatás, leküzdés, meghatározó, megnyugszik, nyolc, ölelés, őszinte, pozitív energiák, stressz levezetése, szeretet., szívműködés, születés, társadalmi
Naponta nyolc ölelésre van szükségünk. Lehet több is, de nyolc a minimum. A kutatások kimutatták ugyanis, hogy ennyi ölelés jó hatással van a betegségek leküzdésére, a magányra, a stressz levezetésére, a fáradság elfeledésére, a szívműködésre és úgy mindenre IS.
A világ egyik legjobb dolga, érzése, mikor megölel a párunk, nyakunkba csimpaszkodik a gyerekünk, átölelnek a szüleink, vagy mi öleljük át a nagyszüleinket. Csupán, mert jó. De, hogy ezzel mennyi mindent adunk! Talán nem is gondolnánk. Már a születésünktől fogva meghatározó.
Mit is adhat egy ölelés?
Biztonságot, biztonságérzetet, nyílt kommunikációt, őszinte érzelemkifejezést. Csökkentve az elszigeteltség, az egyedüllét, a magány és a harag érzését. Javul a közérzetünk, az önbecsülésünk. Az ölelés kifejezi, hogy szeretnek bennünket és, hogy mi is szeretünk.
Kisimulnak az idegeink. Fellélegzünk, megnyugszunk. Mondhatom, hogy felér egy meditációval? Talán igen. Olyan, mintha energiát adna, illetve ad is.
Egy ölelés hangulatjavítóként működik, ezáltal pedig energikusabbnak érezzük magunkat.
Kölcsönös bizalomra és szeretetre épül, ahol egyszerre adunk és kapunk is. Folytathatjuk a sort reggelig, de ennyiből is látszik, hogy milyen jótékony hatása van az ölelésnek a szervezetünkre! Amikor nem kellenek szavak, mert anélkül is ért a másik mindent.
Ez mindig őszinte, kötelezően nem ölel senki, nem társadalmi elvárás, az ölelés belülről fakad és ennek megfelelően őszinte kell, hogy legyen, s rengeteg boldogsághormont termel.
Az ölelés arra is pozitívan hat, aki adja és arra is, aki kapja, hiszen a boldogság hormonjait termeli. Amikor a párunkat, gyermekünket, szüleinket, barátainkat öleljük át, az nekünk is nagyon jót tesz.
Az öleléstől egészségesebbé válunk, hiszen erősíti az immunrendszerünket, szervezetünk ellenálló képességét, ez pedig egy nagyon lényeges érv arra, hogy minél többször öleljük meg gyermekeinket, párunkat, szüleinket, barátainkat. (ellenségeinket?)
Az érintés gyógyító ereje legendás. Szükségünk van arra, hogy egymáshoz érjünk. Egy ölelés szinte kicseréli a pozitív energiákat.
Sajnos a mai folyton rohanó világunkban sokszor megfeledkezünk arról, mennyire jó, ha megölelünk valakit, vagy minket ölelnek meg. Ha időt szakítunk egymásra. Ha figyelünk a másikra.
Már kipróbáltam és tudom, hogy működik! Amikor a párodra, vagy a gyermekeidre dühös vagy valamiért, szó nélkül öleld át őket. Lehet, hogy nem erre számítanak, meglepődnek, de pillanatok alatt oldódik bennük és bennünk a feszültség. Az ölelés sok mindenre megoldás. Szavak nélkül.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.