Autóval, busszal, gyalog vagy kerékpárral - Ki hogyan indul reggel munkába?
Igen, persze kellemes időnek kell lenni, ettől függetlenül is. Senki sem szereti, ha esőben kell kerékpároznia, talán még akkor sem kellemes, ha az esőkabátok már kerékpárra is alkalmazhatóak, szóval a forgalmazók kifejezetten erre is gondoltak. Attól persze nem kellemes. De vegyünk át néhány előnyt és hátrányt, ami a reggeli biciklizést illeti:
A kerékpározás növeli a fizikai aktivitást, ami véd bennünket a szív-és érrendszeri betegségektől. Mindenképpen frissebben érünk be a munkába, és hatékonyabban állunk neki a napi munkának, ami elkísérhet minket a munkanap végéig.
Ezen kívül nem kell az autónkat használni, állagmegóvásnak sem utolsó, nem kell araszolnunk vele a reggeli és a munka utáni csúcsforgalmakban.
Igaz, ha már csúcsforgalmak. Vegyük azt, hogy az emberek többsége még mindig autóval szeret munkába járni. Ez esetben nekünk, kerékpárosoknak nem egyszerű szlalomozni az autók között. Csúcsforgalomban kifejezetten életveszélyes. De nem nekünk kell változni, hanem az autósoknak. Bár, a kerékpár nem alkalmas a család szállítására. Persze, vannak gyermek kerékpárok, de ha magunkat is veszélyben érezzük, amikor a reggeli dugóban mennek mellettünk az autók, vajon mennyire féletnék gyermekeinket. Nagyon!
Ezen kívül sokan említik meg, hogy izzadtan megérkezni a munkába nem túl higiénikus és kellemes. Dezodor és egy kis mosakodás egy csapnál, ahol ezt megtehetjük, és kezdődhet a munka.
Az ellenzők részéről pedig előkerül a belélegzett szmog mennyisége, amely a kerékpározók részéről magasabb. Badarság lenne viszont abba a tévhitbe ringatnia magát bárkinek is, hogy az autóban ülve vagy a buszon ennek nem vagyunk kitéve.
Én azért váltottam annak idején a kerékpárra, mert így nem vagyok hozzákötve az autóbusz vagy a villamos menetrendhez, illetve senki máshoz sem. A kerékpáron meg kell tanulni odafigyelve, óvatosan közlekedni, és akkor nem érheti baj az embert. Ráadásul egészséges. Meggyőzni senki nem akartam, de a mérleg serpenyőiben így néz ki, a kerékpározás elleni és mellette szóló érv. Induljunk is dolgozni, ki, hogyan szereti és praktikus neki.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.