Jelek, amelyek arra utalnak, hogy változtass valamin
- Dátum: 2020.03.24., 15:54
- Udvari Fanni
- élet, életerő, fejlődés, gondolkodás, kiégés, lélek, lelkesedés, unalom, változtatás
Ha gyakran vagyunk nyugtalanok, vagy unatkozunk, az azt jelentheti, hogy kétségbeejtően nagy szükségünk van a változásra, hogy a lelkünk ismét elégtétellel teljen el. Nem kell feltétlen az egész életünket gyökerestől megváltoztatnunk, egy új hobbi, vagy edzésterv is kitöltheti a tátongó ürességet.
1. Az időd legnagyobb részében nyugtalannak és elégedetlennek érzed magad
Ha gyakran elkalandozol a munkádtól, és azon veszed észre magad, hogy csak bámulsz kifelé az iroda ablakán, és valami jobbra vágyakozol, valószínűleg drasztikus változásra van szükséged. Manapság sokan úgy érzik, csapdába estek a munkájukban, vagy azért, mert folyamatosan stressznek vannak kitéve, nem találják kielégítőnek a munkát, vagy a főnökük képtelen elvárásai miatt. A Gallup Intézet világszintű felmérése szerint 1 milliárd teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló közül mindössze 15% érzi úgy, hogy leköti a munkája. Ez azt jelenti, hogy a munkavállalók 85%-a boldogtalan munkahelyén.
2. Rossz szokásokat vettél fel
Amikor az emberek boldogtalanok, gyakran kábítószerekkel, alkohollal, szerencsejátékkal, egészségtelen ételekkel, vagy más függőségekkel rejtik el a fájdalmukat. Bár egyesek szerint ezek a függősségek a modern élet melléktermékei, legyőzhetjük őket, ha elsajátítjuk a mindfulness módszerét, és jó szokásokkal helyettesítjük a rosszakat.
Az önpusztító viselkedés a mai világban rendkívül elterjedt, de ha inkább a szívedre és a lelkedre hallgatsz az agyad helyett, rájössz, hogy nincs szükséged ezekre, hogy elfedd a fájdalmat.
3. Állandóan kimerült vagy
Ha a lelkednek változásra van szüksége, olyan érzés lehet, mintha mázsás súly nyomná a mellkasodat. Ha alig várod, hogy visszabújhass az ágyba munka után, úgy érzed, elszakadtál a téged körülvevő emberektől, és egyszerűen csak kimerültnek érzed magad, akkor egészen biztosan változásra van szükséged. Vizsgáld meg az életedet, hogy megtudd, minek kell változnia, és állj elő egy tervvel.
4. Elveszettnek érzed magad és nem találod az utadat
Úgy érzed eltávolodtál magadtól, a hitedtől és a célodtól. Nem érzed „valódinak” önmagad többé.
Terv nélkül szétszórt vagy, és tétován bolyongsz az élet ködében. Mélyen magadban tudod, hogy jobban is élhetnél. Tudod, itt az ideje, hogy újra megtaláld magad, és ami számodra fontos.
5. Alig várod, hogy vége legyen a napnak.
A nap nagy részét azzal töltöd, hogy arra vársz lejárjon munkaidőd, lefeküdjenek a gyerekek, egyedül maradhass, találkozz a barátaiddal, együtt legyél a férjeddel/feleségeddel stb.
Nem szereted azt, amivel éppen az idődet töltöd, alig várod, hogy máshol legyél. Nem akarsz a JELENBEN lenni. Úgy érzed csapdába estél és a napi kötelezettségeid megfojtanak.
6. A lelked többre vágyik.
Az élet szép, nincs okod panaszra, de mégis úgy érzed, többre vagy hivatott.Van egy víziód, álmod. Nem látod teljesen tisztán még és nem is tudod biztosan hová fogsz eljutni vele, de ott érlelődik benned.
Tudod, hogyha egyszer igent mondasz annak a halk, belső hangnak, akkor az életed jobbá fog válni. Több boldogságot, nyugalmat, szenvedélyt és értelmet találsz majd az életedben.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.
Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.