Vidd ki őket a szabadba!
- Dátum: 2020.04.24., 16:47
- Martinka Dia
- antiszoc, bezártság, élmény, erdő, fejhallgató, friss levegő, geocaching, geoláda, GPS, gyerek, home office, karantén, kikapcsolódás, kincs, kirándulás, kütyüfüggő, mező, piknik, séta., tablet, telefon, természet, túra, uzsonnásdoboz, virtuális, wifi
Nem azt mondom, hogy végleg el kell venni a kütyüfüggő gyerekeinktől a tabletet, telefont, de naponta egy órára, másfélre igenis ki kell hozni őket a virtuális rabságból, a karantén okozta világháló-börtönből.
Friss levegőre, mozgásra mindnyájunknak szükségünk van, de a gyerekeknek pláne, hiszen rajtuk hamar meglátszik a mozgás, a friss levegő, az új ingerek hiánya. Persze nem egyszerű egy kamaszt kicsalogatni a szobájából, lekönyörögni róla a fejhallgatót és kiküldeni a napfényre, levegőre, természetbe. Persze az erdőben nincs wifi, de legalább kapcsolódhatunk számos más élményhez!
A kisebbik fiammal még nincs is nehéz dolgom, ő szívesen elbogarászik akár egész nap odakint (ma egy békát hozott haza és meg akarta tartani) a nagyobbik viszont zenehallgató kiskamasz, a fülhallgatót se hajlandó levenni, így persze kommunikálni sem könnyű vele, az udvarra kihívni pedig pláne. De kitartó anyuka vagyok.
A karantén ideje alatt nyilván nem lehet tömegrendezvényekre menni, vagy nagyobb társaságba verődni, sem boltokat járni, sem szabadtéri programokon találkozni, de a város határát járni, erdőben túrázni, mezőkön, erdei utakon kocogni, kutyával sétálni, bicajozni igen!
Sok szülő panaszkodik, hogy hiába hívják a gyerekeket kirándulni, nincs kedvük kimozdulni, nem találják fel magukat wifi kód nélkül és nehezen mozdulnak ki a szobájukból, mert képtelenek offline létezni.
Nem az a megoldás, hogy eltiltjuk őket a virtuális tértől, hanem egyszerűen minden napon rutin részévé kell tenni egyéb más programokat is. Egy közös kirándulás nagyon jó móka, akkor is, ha nehezen indul el a család, a végén mindenki nagyon fogja élvezni!
Lehet vinni plédet, piknikkosarat (vagy piknikezős hátizsákot benne mindenféle finomsággal) s élvezni a természet adta nyugalmat és csendet. (Megjegyzésképp mondom, ne maradjon otthon esőkabát, kullancsriasztó, elegendő ivóvíz és naptej sem)
Nem hiányzik minden percben az online világ, a sok feladat, a rengeteg információ, a hírek, a média, a folyamatos televíziónézés, van ennél jobb kikapcsolódás is!
Rendkívül népszerű szabadtéri program a geocaching, ami egy olyan játék, amely a kincskeresés ősi szenvedélyére alapozva egyesíti a modern technikát a természetjárással. Az első úgynevezett geoládát 2000. május 3-án rejtették el az USA-ban. A játék lényege, hogy az elrejtett ládákat földrajzi koordináták alapján GPS eszközzel kell megtalálni. A ládák körülbelül akkorák, mint egy kis uzsonnásdoboz, s mindenféle kincset rejt.
A minap panaszkodtam a férjemnek, hogy többhét bezártság, online tanulás, home office, home ovi, home logopédia, home fociedzés, home mindenféle után, kissé kezdek antiszoc lenni. Erre találtuk ki a napi másfél órás sétáinkat a város szélén együtt a családdal, s megdöbbentő, de esküszöm, hiába élek 38 éve a városomban, én ezeket a gyönyörű helyeket eddig nem is ismertem.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!