Idén valószínűleg inkább belföldön fogunk nyaralni
- Dátum: 2020.06.13., 21:57
- Boros Tamás
- belföld, magyar, Magyarország, nyár, nyaralás
Az idei nyáron a magyar családok nagy része vagy egyáltalán nem fog nyaralni, vagy legfeljebb belföldön. Önmagában az utóbbi még nem rossz, nem figyelembe véve, hogy a pandémiás időszak után mennyire fontos legalább egy minimális kikapcsolódás, mindenképpen időt kell rá szakítanunk. Most talán egyszerűbb körülmények között, de a pihenés az pihenés.
Az Utazó magazin a Szegedi Tudományegyetem Kommunikációs és Médiatudományi Tanszékével közösen vizsgálta a magyarok utazási elképzeléseit, erre a nyárra vonatkozóan, mégpedig egyszer márciusban, a járványhelyzet legelején, egyszer pedig a végéhez közeledve, még pünkösd előtt.
Amikor május végén, pünkösdhöz közeledve egyre több korlátozást oldottak fel, akkor az emberek mintegy egyharmada már tervezett valamiféle kisebb kirándulást, kikapcsolódást. Az ezer fő megkérdezésén alapuló, 2020. május 18-25 közötti időszakban online, közösségi média felületen és telefonos megkereséssel készült felmérés azt az eredményt hozta ki, hogy a magyarok többsége, egészen pontosan 66 százaléka úgy gondolta, hogy a pünkösdi ünnepeket otthon tölti, de ezalatt a 22 százalék iktatna be egynapos túrázást, valamiféle sétát, utat.
Talán érdekesebb, mit terveznek nyárra, hiszen a pünkösd már elmúlt, és arra vonatkozólag az emberek többsége ígéretét vagy betartotta, vagy nem.
A mostani szezonnak a hazai turizmus akár még a nagy nyertese is lehet. A felmérésből ugyanis az is kiderül, hogy a június-augusztusi időszakban sokan terveznek nyaralást, vagy hosszú hétvégét. Természetesen sokkal szerényebb büdzsével, a többség úgy hozta ki magában a fejszámolást, hogy fejenként 100.000 forintig terjedő összegben engedheti meg magának, a családjának a költést.
A június-augusztusi időszak már a szálláshelyek számára is biztatóbb, írják a felmérés készítői: a válaszadók több, mint 28 százaléka tervez legalább egyhetes és 18 százaléka ennél hosszabb belföldi szavazást és csak 20 százalék gondolkodik külföldi úti célban. A strandok felé is egyre bátrabban nyitnak az emberek. Még a felmérés elkészültekor is az jött ki, hogy fürdőbe, strandra a válaszadók 18 százaléka megy, míg hétvégente, csak egy-egy napra, a Balatonhoz 17 százalék, valamelyik vízparti üdülőhelyre 16 százalék, más érdekes helyszínre 14 százalék kíván elutazni. A válaszadóknak csupán a 14 százaléka jelezte, hogy semmilyen nyaralást nem tervez.
Figyelembe véve, hogy a felmérés óta eltelt, egyébként rövid időben sok korlátozást oldottak fel, sőt, olyan, a magyarok turisztikai célállomásának számító ország, mint Horvátország is megnyitotta kapuit, lehet, hogy már 14% sem akar otthon maradni, vagy épp többen kívánnak kiruccanni az Adriára. Persze ez már egy másik felmérés kérdése.
Forrás: Utazó magazin
Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.
Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?
Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.