Menü

A séta, mint edzés

A sétát én mindig alábecsültem, mint mozgást. Bevallom. Pedig mikor az ember a sportban, futásban, kerékpározásban esetleg sérülés vagy más ok miatt kényszerpihenőt tart, s elkezd gyalogolni, túrázni, sétálni, - a haladóbbak teljesítménytúrázni -, bizony rendesen átmozgató, kalóriaégető, zsírégető mozgásfajtával találják szembe magukat.

A szakértők azt mondják, már napi harminc perc intenzív sétával rengeteget javíthatunk az erőnlétünkön, ha pedig egy tempós sétát, vagy emelkedőre gyaloglást választunk, amivel bizony az anyagcserét is felpörgethetjük, akkor már egy kiadós zsírégető mozgásformáról beszélünk.

Azt mondják, hogy napi tízezer lépés megtétele kellene, hogy legyen az elérendő cél, ami lehet séta, gyaloglás, kocogás. Ez mintegy hét-nyolc kilométernyi távolságot jelent, s talán első hallásra soknak tűnhet, nem az!

Gyalog kell járni munkába, lift helyett lépcsőt használni, gyalog kell elmenni bevásárolni, a gyerekekért az oviba, vagy csak egyszerűen sétálni egy órát lakóhelyünkön.

Az se rossz ötlet, ha valaki egy futópadon teszi ezt tévénézés közben.

A sétában az a jó, hogy mindenki számára bármikor elérhető, hiszen elég célul kitűzni, hogy gyalog megyünk bevásárolni, vagy hazasétálunk a munkahelyünkről, illetve könnyen felturbózhatjuk a könnyű sétát emelkedőnek való gyaloglássá, vagy hosszabb túrává.

Ha van időnk, válasszunk egy hosszabb utat, vagy menjünk kerülőúton hazafelé.

Sétakor, vagy gyalogláskor, nemcsak a comb dolgozik, hanem az egész testünk bekapcsolódik.

Lehet súlymellényben is sétálni, hatásossá teszi a mozgást, de nálam a súlyt gyakorlatilag a bevásárlószatyrok jelentik sokszor, az is megteszi.

Egy séta nem terheli az ízületeket, sőt, enyhíti a derékfájdalmat is, s kondibérlet sem kell hozzá.

Akár zenehallgatással is egybeköthetjük a sétánkat, végezzük el mindennap, akár a kedvenc zenéinkre, vagy egyszerűen csak hallgassuk a csendet, az erdőt, a fákat, madarakat.

Van, aki pont a kütyüket szereti elhagyni természetjáráskor, túrakor, van, aki pedig a legmodernebb órára tölti a tracket, térképet, zenét, mindent. Sokan a megtett távolságot és az elégetett kalóriákat figyelik, míg mások inkább kikapcsolni akarnak. Mindenki más, mindenkit más kapcsol ki, nyugtat meg.

Séta esetében is érvényes a bemelegítés-nyújtás tanács, a túra, séta esetén is figyeljünk arra, hogy ez ne maradjon el.

Amikor a futáshoz esetleg még nagy a súlyfeleslegünk, vagy más sportra nincs időnk, kedvünk, s minden sportághoz találunk kifogást, akkor kell elkezdeni a sétálást. A gyaloglást aztán igazán bármikor beiktathatjuk, a gyaloglás szinte bárki számára tökéletes mozgásforma lehet! Bárki, bármelyik életkorban elkezdheti, s gyakorlatilag bárhol!

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.