Menü

Félelem a jövőtől

Ahhoz, hogy bármi pozitív változást tudj elérni az életedben, fel kell számolnod azon hozzáállásodat, hogy félsz. Rá kell szoknod arra, hogy a félelem gondolata helyett, másik pozitív gondolatot válassz. Mondjuk a szeretet gyógyító és felszabadító érzését. És nem elég egyszer és mindenkorra felülemelkedned a félelmeiden, hanem ahogy Napoleon Hill mondja:

Ki kell űznöd az agyadból a határozatlanságot, a kétséget és a félelmet is.

És nem elég elfojtani, elnyomni magadban a negatív érzéseidet. Rengeteg energiát emésztenek fel, ahogy ott benned a mélyben léteznek. Elveszik az energiád, az életerőd a teremtéstől, az alkotástól és a kreativitástól

Rengeteg félelem van:

A jövőtől való félelem. Félelem a bizonytalanságtól, a szegénységtől, a kritikától, bírálattól, a betegségtől. Félelem az öregségtől, a haláltól.

És talán mind közül a legerősebb félelem a szeretet elvesztésétől lehetséges, azaz attól, hogy nem fognak szeretni. ( Bőgni ér)

Sokan nap, mint nap, mindent megtesznek azért, hogy ne érezzék a különböző félelem érzését.

Így már azelőtt letörik saját kezdeményező készséget, mielőtt megjelenne egy vágy (cél), csak ne érezzék a vele együtt járó félelem érzését. Maradnak a komfortzónában, még ha büdös is, még ha unalmas is, még ha kicsit fáj is. (lehangoló, ám hidd el a végére jobban leszel)

1 Megértés fázisa

Értsd meg mi a félelem. Nem több, mint elmeállapot. Egy gondolat. Te hoztad létre (valószínűleg szülői kondicionálás eredményeként). Mivel te vagy a létrehozója, neked áll hatalmadban felülemelkedni rajta.

A félelem gondolata csak egy aprócska részed. Mégis engeded, hogy uralja a döntéseidet, cselekedeteidet, sőt még a célkitűzésedet is korlátozza.

2 Célkitűzés fázisa

Tisztán kell látnod, hogyan akarsz élni, milyen érzésekkel akarsz rendelkezni, hogyan akarod érezni magad, nap-nap után.

Meg kell határoznod a hozzáállásodat, a gondolkodásmódodat. Egyszerűen úja kell építened önmagad. Tűzz ki célokat.

3 Döntés fázisa

El kell köteleződnöd amellett, hogy felülemelkedsz az érzéseiden, és megteremted azt a csodás és szabad életet, amire vágysz.

És természetesen meg kell hoznod a döntést, hogy uralod és jól kezeled a félelmeidet. Azaz, mondd ki: Úgy döntötem, hogy…. és itt mondd, ami a legfőbb célod. Pozitív kijelentésként.

A döntés, maga az elköteleződés. Nélküle semmi sem változik és semmi sem valósulhat meg. A döntéssel hatalmazza fel magadat és az energiát hogy a kívánt állapot szerint formálódjon a világod. Ezzel ülteted el a szenvedélyed magját, mely szüli a lelkesedést, amely cselekvésre fog inspirálni.

4 Cselekvés fázisa

Csak és kizárólag, akkor foglalkozz a „hogyanokkal”, azaz csak akkor kezdj cselekedni, ha túl vagy az első három lépésben. Hiszen az első két lépés fog leföldelni, ezek lesznek a fix pontjaid. Tedd meg az első lépést, itt és most. Azzal, amid van, ahol vagy, aki vagy. Mert a cselekvés fogja tüzelni a szenvedélyed és lelkesít egyre jobban és jobban. Ha csak gondolkodsz a cselekvésről, az mindig lehúz, és elfáraszt.

A jövő tehát egyrészt ismeretlen (hiszékeny emberek pénzét emiatt vághatják zsebre jósok), másrészt egyre kiszámíthatatlanabb. A mai szülők nemzedéke abban nőtt fel, hogy megtanul egy mesterséget, aztán munkába áll, és fokozatosan előrehalad a fizetési meg esetleg a ranglétrán is.

Ma aki elvégez egy képzést, egy főiskolát, egyáltalán nem tudhatja, hogy egy hónap múlva mi fog történni a szakmájában. De ne féljünk, csakis előre nézzünk!

Szerző: Udvari Fanni

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.