Menü

Pakolások zsíros hajra

A hamar zsírosodó haj sokak életét megkeseríti. Itt vannak azok a praktikák, amik segíthetnek, hogy hajad tovább őrizze szépségét.

Mint minden szépségápolási terméknél, a hajápolásánál is törekedni kell arra, hogy tisztában legyünk a készítmény összetevőivel. A bőrünknek, körmeinknek és hajunknak is akkor teszünk a legjobbat, ha természetes alapanyagokból álló termékeket használunk. Vannak olyan lehetőségek erre, amik egyszerűen és gyorsan készülnek el, kevés hozzávalóból.

Szódabikarbóna hajra

Hozzávalók:

5-6 evőkanál szódabikarbóna

1 pohár meleg víz

Keverd el a vizet és a szódabikarbónát, majd öntsd a hajadra és alaposan dolgozd el. Öt percig hagyd hatni, majd alaposan mosd át a fejbőrödet és a hajvégeket is, majd samponnal is mosd át. A szódabikarbóna segít eltávolítani a felesleges szennyeződéseket a hajtövekről. Ha kétszer így mosol hajat látható eredménye lesz!

Tojásfehérje és citromlé!

A zsírosodás a túlzott faggyútermelés eredménye, ezen segíthet a tojásból és citromléből készülő pakolás.

Ami kell hozzá:

tojásfehérje

egy kanál só

citromlé (frissen facsart citromból)

Verd fel a tojásfehérjét habbá, majd keverd mellé a citromlevet és a sót. Az alaposan összekevert hozzávalókat masszírozd a fejbőrödbe, majd hagyd pihenni 30 percet és végül öblítsd le meleg vízzel. Ezt követően pedig mosd meg a hajad.

Mézes citromlé

Ami kell hozzá:

egy kanál méz

egy kanál frissen facsart citrom leve

egy kanál Aole Vera

és egy tojássárgája

Alaposan keverd össze a hozzávalókat, tedd fel a hajtövekre és masszírozd bele, majd hagyd pihenni a hajadon körülbelül 20-30 percig. Amikor letelt a megfelelő idő, langyos vízzel öblítsd le és szokott módon mosd meg a hajad.

Joghurtos pakolás

Hozzávalói:

egy pohár joghurt

egy tojássárgája

egy kevés citromlé

A három összetevőből álló pakolást érdemes több héten át hajmosás előtt feltenni a hajra. A natúr joghurt táplálja a hajat, mivel magas a fehérjetartalma, a tojássárgája és a citromlé, mint a fentiekben is segíti a faggyútermelés szabályozását.

Sokféle pakolás és termék lehet segítség a zsíros hajra, a legfontosabb mégis az, mindig a természetesség legyen a cél!

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.