Pakolások zsíros hajra
- Dátum: 2020.09.12., 04:49
- Sipos Zsófia
- citrom, citromlé, haj, joghurt, méz, pakolás, természetes, zsíros
A hamar zsírosodó haj sokak életét megkeseríti. Itt vannak azok a praktikák, amik segíthetnek, hogy hajad tovább őrizze szépségét.
Mint minden szépségápolási terméknél, a hajápolásánál is törekedni kell arra, hogy tisztában legyünk a készítmény összetevőivel. A bőrünknek, körmeinknek és hajunknak is akkor teszünk a legjobbat, ha természetes alapanyagokból álló termékeket használunk. Vannak olyan lehetőségek erre, amik egyszerűen és gyorsan készülnek el, kevés hozzávalóból.
Szódabikarbóna hajra
Hozzávalók:
5-6 evőkanál szódabikarbóna
1 pohár meleg víz
Keverd el a vizet és a szódabikarbónát, majd öntsd a hajadra és alaposan dolgozd el. Öt percig hagyd hatni, majd alaposan mosd át a fejbőrödet és a hajvégeket is, majd samponnal is mosd át. A szódabikarbóna segít eltávolítani a felesleges szennyeződéseket a hajtövekről. Ha kétszer így mosol hajat látható eredménye lesz!
Tojásfehérje és citromlé!
A zsírosodás a túlzott faggyútermelés eredménye, ezen segíthet a tojásból és citromléből készülő pakolás.
Ami kell hozzá:
tojásfehérje
egy kanál só
citromlé (frissen facsart citromból)
Verd fel a tojásfehérjét habbá, majd keverd mellé a citromlevet és a sót. Az alaposan összekevert hozzávalókat masszírozd a fejbőrödbe, majd hagyd pihenni 30 percet és végül öblítsd le meleg vízzel. Ezt követően pedig mosd meg a hajad.
Mézes citromlé
Ami kell hozzá:
egy kanál méz
egy kanál frissen facsart citrom leve
egy kanál Aole Vera
és egy tojássárgája
Alaposan keverd össze a hozzávalókat, tedd fel a hajtövekre és masszírozd bele, majd hagyd pihenni a hajadon körülbelül 20-30 percig. Amikor letelt a megfelelő idő, langyos vízzel öblítsd le és szokott módon mosd meg a hajad.
Joghurtos pakolás
Hozzávalói:
egy pohár joghurt
egy tojássárgája
egy kevés citromlé
A három összetevőből álló pakolást érdemes több héten át hajmosás előtt feltenni a hajra. A natúr joghurt táplálja a hajat, mivel magas a fehérjetartalma, a tojássárgája és a citromlé, mint a fentiekben is segíti a faggyútermelés szabályozását.
Sokféle pakolás és termék lehet segítség a zsíros hajra, a legfontosabb mégis az, mindig a természetesség legyen a cél!
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.