Hajápolási praktikák nyomában
- Dátum: 2020.10.05., 05:06
- Udvari Fanni
- ápolás, egészség, erősítés, haj, hajszál, szárazság, természetesség
Gyümölcsök, olajak, tojás, méz és megannyi más természetes szer hat fantasztikusan a hajra. Lássunk néhány hatékony házi receptet az egészséges, ragyogó hajért!
Korpásodás
– Masszírozz a fejbőrödbe kókuszolajat. Ez segíti a hajat a növekedésben és a korpát is eltünteti.
– Keverj össze kókuszolajat és hagymateát, majd öblítsd át vele alaposan a hajat.
– Keverj össze mandula olajat és egresnek a levét. Dörzsöld a fejbőrbe, hagyd hatni 10 percig, majd öblítsd le.
– Alkalmazd a következő meleg keveréket a fejbőrödre: olívaolaj, citromlé, kókuszolaj. Tekerj törölközőt a hajad köré, hagyd hatni 15 percig, majd enyhén mosd meg samponnal.
– A görögszénát tartják a legfontosabb korpaellenes szernek. Két evőkanállal áztass egy éjszakán át vízbe, majd készíts belőle finom pasztát reggel. Alkalazd az egész fejbőrre, hagyd hatni 30 percet, majd enyhén mosd meg. A száraz korpa ellen különösen hatékony. Heti kétszeri kezelésre van szükség.
– Az utolsó öblítővízhez keverd hozzá egy limenak a levét. Ez nemcsak ragyogóvá teszi a hajat, hanem eltávolítja a korpát és megakadályozza a korpa újboli kialakulását. Heti egyszer ajánlott alkalmazni.
– A cukorrépa is igen hatékony a korpa eltüntetésben. Forralj fel vizet, főzd bele a répát, majd masszírozd ezt a vizet a fejbőrödbe. A műveletet végezd el minden este.
– Forrósíts fel olajat (kókusz vagy mandulaolaj a legjobb) és keverj hozzá kámfort. Masszírozd 10 percig ezzel a keverékkel a fejbőrt. Hagyd hatni még 30 percet, majd mosd meg a hajad samponnal.
Őszülő hajra
– Keverj össze hennaport egy tojással, fél citrom levével és egy evőkanál instant kávéporral. Alkalmazd a hajra. 45 perc után mosd le.
– Forraljunk fel egy csésze egrest 4 csésze vízben. Adjunk hozzá egy csipet cukrot is. Addig főzzük, amíg felére csökken a mennyisége. Keverjünk hozzá egy csésze hennaport, egy tojást és egy citrom levét, majd alkalmazzuk a hajra. 2 óra múlva mossuk le a hajat.
– A henna, mint gyógynövény, jó kondicionáló képességekkel rendelkezik.
– A tojásfehérjét is hasznáhatod kondiconáló képpen.
– Keverj össze túrót, sört és tojást. Nagyszerű hajkondícionáló.
Tutitipp: Keverj össze egy kis ecetet meleg vízzel, és ezzel öblítsd le a hajad. A fakó és élettelen hajat ragyogóvá és élettelivé teszi.
Banán és joghurt
A rakoncátlan tincsek általában kéz a kézben járnak a töredezett, kettévált hajvégekkel, amelyekre a banán az egyik legjobb természetes gyógymód. A benne található vitaminok és ásványi anyagok táplálják a hajat és javítják a hajszálak rugalmasságát. Egy összepépesített banánt keverjünk össze 3 evőkanál natúr joghurttal és 1 evőkanál friss citromlével. Hagyjuk hatni fél órát, majd alaposan mossuk le.
A csodálatos almaecet
Az almaecetben található ecetsav segít életet lehelni a száraz és sérült tincsekbe – hígítsuk fel 1 : 1 arányban langyos vízzel, öblítsük át vele hajunkat, és várjunk pár percet, mielőtt kimosnánk.
Ez a módszer visszaállítja hajszálaink pH-egyensúlyát, eltávolít minden terméklerakódást és ragyogóvá is teszi frizuránkat.
Szerző: Udvari Fanni
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.