A fogínyvérzés okai
- Dátum: 2020.11.21., 03:22
- Sipos Zsófia
- egészség, fog, fogínyvérzés, fogmosás, íny
A fogmosás elmaradhatatlan része a napunknak, hiszen fogaink állapota nagyban meghatározza az életünket. A fogmosás során jelentkező fogínyvérzés sokak életét megnehezíti.
Lehet rossz fogkefe, vagy rossz technika ami miatt vérezni kezd az íny, de okozhatja komolyabb probléma is. A fogínyvérzés komolyabb egészségügyi problémák tünete lehet, ezért fokozattan oda kell rá figyelni.
Mi okozhatja?
A fogínyvérzés elsősorban annak a jele, hogy a száj higiéniája nem megfelelő. A rendszeres fogínyvérzés rengeteg felnőttet (egyes kutatások szerint 90%-ot) érintenek és sokszor komolyabb problémára utalnak. A vérzést általában gyulladás okozhatja, ami szintén a helytelen és nem alapos tisztítás eredménye, túl sok lepedék marad a fogakon és a szájban felhalmozódnak a baktériumok. Terhesség alatt is gyakran jellemző, mivel a hormonok miatt kitágulnak a szájban található erek, a terhes nők vérzékenyebbek.
A fogínyvérzés nagy százalékban nem komoly probléma, de utalhat súlyosabb egészségügyi problémákra, ezért érdemes rá odafigyelni. Például a nagyon súlyos C-vitamin hiány jele is lehet, vagy a leukémia is okozhat komoly fogínyvérzést. Ez más típusú, sokkal erősebb vérzés, mint amikor a problémát a rossz száj higiénia okozza.
Hogyan kezeljük?
Elsősorban érdemes odafigyelni a fogkefe minőségére és a fogmosás technikájára. Az érintett, vérző területen nem szabad fogkefét használni. A helyes fogtisztítás megfelelő szájhigiéniát biztosít, ami megszünteti a fogínyvérzést is. A rendszeres fogmosás (ami napi minimum két alkalmat jelent) mellett segít a szájvizek használata. Ez a száj kiöblítésével és fertőtlenítésével járul hozzá a minél jobb szájhigiéniához.
A fogkrémválasztás is sokat jelent a fogínyvérzés kezelése során, ezek a tünetek enyhítésére alkalmasak a gyulladást nem kezelik.
A rendszeres tisztítással és odafigyeléssel kezelhető a fogínyvérzés és az azt okozó gyulladás is. Ha a probléma sokáig fennáll és komoly tünetek vannak, mindenképpen fel kell keresni egy szakembert, mivel súlyosabb problémákat jelez a fogínyvérzés.
Fontos tehát a rendszeresség, a megfelelő eszközök használata és tisztítása, valamint az odafigyelés. Figyeljünk a testünk egészségére és arra, hogy jelez probléma esetén.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.