Menü

Ráncok kialakulása és megelőzése

A ráncok kialakulása természetes folyamat, hiszen ahogy telik az idő, bőrünk veszít regenerációs képességéből és így szép lassan, fokozatosan mélyülnek a barázdáink. Eleinte főleg a szem körüli, úgynevezett szarkalábak, a homlokon található barázdák, illetve a száj és orr körüli vonalak, amik nevetés közben látszódnak. Kicsit szakszerűbben megfogalmazva ilyenkor az történik, hogy a bőrünk kevesebb faggyút termek, ezáltal szárazabb, kevésbé rugalmas lesz. Emellett csökken a hyaluronsav és a kollagén termelés, valamint megváltozik a kötőszövet állaga is. Az egyre szárazabb és rugalmatlanabb bőrön így meglátszanak azok a ráncok, amik eddig mindig kisimultak.

Ezt a természetes folyamatot külső, környezeti tényezők is felgyorsíthatják. Ilyenek például a dohányzás, túlzott napozás, szoláriumozás, stressz és a légszennyezés is, nem beszélve a smink rendszeres használatról és annak nem megfelelő eltávolításáról.

A ráncok kialakulásának megelőzése először is a környezeti tényezők szelektálásával kezdődik. Ha kiiktatjuk azokat, amelyet elősegítik a ráncosodást, máris sokat tettünk bőrünk egészségéért. A dohányzás elhagyása, megfelelő naptej használata napozásnál, szolárium kerülése és sok friss levegő rengeteget javít bőrünk állapotán.

Ezeken kívül akad még néhány dolog, amit tehetünk.

hidratálj rendszeresen a bőrödhöz illő arckrémmel
ha sminkelsz, mindig alaposan mosd le estére
kerüld a túlzott alkoholfogyasztást
egészséges étrend: cukrok kerülése
a pihentető, nyugodt alvás is segíthet a ráncok megelőzésében

Ha a természetes módszerek híve vagy, akkor se csüggedj, nem feltétlen van szükség méregdrága ránctalanító és arckrémekre. Íme néhány olyan házi praktika, amiket olcsón és könnyen alkalmazhatsz te is:

olíva-, kókusz- vagy édesmandula-olaj bőrbe masszírozása
aloe vera arcpakolás használata
gyömbér és méz keverékének fogyasztása
sárgarépás mézes arcpakolás
citromlé használata a bőr tisztításáért

Mindezen tippek és trükkök használata, valamint a káros hatások csökkentése mellet akár egy évtizedet is letagadhatunk korunkból. Figyeljünk bőrünk egészségére, hiszen ne felejtsük: ez az elsődleges védelmi vonala szervezetünknek és meghálálja a rendszeres odafigyelést.

Miért hullik ősszel jobban a hajunk?

Ősszel a levelekkel együtt a haj is jobban hullik, így természetes, ha a megszokottnál erősebb a hajhullás. Évszakváltáskor ez nem meglepő, hiszen ahogy testünk minden sejtje megújul, ez a hajunkra is igaz.

Drasztikusan megnőtt a rövidlátó gyerekek száma

Sajnos folytathatnám is tovább a címet úgy, hogy a kilátások pedig még rosszabbak. Kutatók több, mint 200 tanulmányt néztek át, amelyek 5,5 millió gyerekre vonatkoztak, és 50 országban készültek. Az összegzésből kiderült, hogy jelentősen nőtt a rövidlátó gyerekek száma.

Bajt jelez a lisztérzékenység miatti hirtelen hízás

Habár a cöliákia (lisztérzékenység) szerteágazó tüneteket produkálhat, az érintett gyerekek rendszerint soványak, végtagjaik vékonyak, emellett a rossz felszívódás miatt feltűnően előredomborodó "pókhas" jellemző rájuk.

Mi a seborrhoea?

A seborrhoea nem más, mint a bőr fokozott faggyútermeléssel járó betegsége. A faggyúmirigyek fokozott mennyiségű és megváltozott minőségű faggyút termelnek. A kísérő körülményektől függően többféle kórformában jelentkezhet.

Így lehet csökkenteni a demencia kockázatát

A demencia kialakulása nagyon is valós veszélyt jelent bárkire nézve. Néhány életmódbeli változtatással viszont sokat tehetünk azért, hogy csökkentsük a kockázatát.