Ráncok kialakulása és megelőzése
- Dátum: 2021.02.09., 15:47
- Balogh Emese
- aloe vera, arcbőr, arckrém, arcpakolás, barázda, bőr, bőrápolás, citromlé, dohányzás, egészség, gyömbér, hyaluronsav, kókuszolaj, kollagén, légszennyezés, mandulaolaj, méz, napozás, olívaolaj, ránc, sárgarépa, smink, stressz, szolárium
A ráncok kialakulása természetes folyamat, hiszen ahogy telik az idő, bőrünk veszít regenerációs képességéből és így szép lassan, fokozatosan mélyülnek a barázdáink. Eleinte főleg a szem körüli, úgynevezett szarkalábak, a homlokon található barázdák, illetve a száj és orr körüli vonalak, amik nevetés közben látszódnak. Kicsit szakszerűbben megfogalmazva ilyenkor az történik, hogy a bőrünk kevesebb faggyút termek, ezáltal szárazabb, kevésbé rugalmas lesz. Emellett csökken a hyaluronsav és a kollagén termelés, valamint megváltozik a kötőszövet állaga is. Az egyre szárazabb és rugalmatlanabb bőrön így meglátszanak azok a ráncok, amik eddig mindig kisimultak.
Ezt a természetes folyamatot külső, környezeti tényezők is felgyorsíthatják. Ilyenek például a dohányzás, túlzott napozás, szoláriumozás, stressz és a légszennyezés is, nem beszélve a smink rendszeres használatról és annak nem megfelelő eltávolításáról.
A ráncok kialakulásának megelőzése először is a környezeti tényezők szelektálásával kezdődik. Ha kiiktatjuk azokat, amelyet elősegítik a ráncosodást, máris sokat tettünk bőrünk egészségéért. A dohányzás elhagyása, megfelelő naptej használata napozásnál, szolárium kerülése és sok friss levegő rengeteget javít bőrünk állapotán.
Ezeken kívül akad még néhány dolog, amit tehetünk.
hidratálj rendszeresen a bőrödhöz illő arckrémmel
ha sminkelsz, mindig alaposan mosd le estére
kerüld a túlzott alkoholfogyasztást
egészséges étrend: cukrok kerülése
a pihentető, nyugodt alvás is segíthet a ráncok megelőzésében
Ha a természetes módszerek híve vagy, akkor se csüggedj, nem feltétlen van szükség méregdrága ránctalanító és arckrémekre. Íme néhány olyan házi praktika, amiket olcsón és könnyen alkalmazhatsz te is:
olíva-, kókusz- vagy édesmandula-olaj bőrbe masszírozása
aloe vera arcpakolás használata
gyömbér és méz keverékének fogyasztása
sárgarépás mézes arcpakolás
citromlé használata a bőr tisztításáért
Mindezen tippek és trükkök használata, valamint a káros hatások csökkentése mellet akár egy évtizedet is letagadhatunk korunkból. Figyeljünk bőrünk egészségére, hiszen ne felejtsük: ez az elsődleges védelmi vonala szervezetünknek és meghálálja a rendszeres odafigyelést.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.