Barátság korona idején
- Dátum: 2021.02.12., 05:37
- Sipos Zsófia
- barátok, covid, járvány, játék, kirándulás, magány barátság
Lassan elérünk a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások első (és reméljük utolsó) évfordulójához, amikor a karantén már inkább teher, mint áldás és a nap minden pillanatában azt kívánjuk, legyen minden újra normális! Bár a járvány és a betegség úgy tűnik még egy darabig velünk marad, mégis lassan eljöhet az ideje, hogy újra találkozhassunk, étteremben vacsorázhassunk vagy beüljünk egy moziba. Addig is, hogy a covid-magányosságot leküzdjük, itt van pár tipp, hogy lehet online kikapcsolódni ismerősökkel és barátokkal!
Közös kávé!
Már november óta nélkülözni kell a kávézók hangulatát, amit otthon igen nehéz megidézni, de egy próbát megér! Lényeg: legyen pohár kávé és egy barát, akivel elfogyasztjuk. Az élő találkozások kockázata miatt mindnyájan az online térre hagyatkozhatunk csupán, de egy kávézós beszélgetés a Zoomon vagy Skypeon egy kicsit pótolhatja a találkozás hiányát.
Szabadon!
A legtöbb településen kötelezővé tették a maszk viselését, ami megnehezíti a szabadtéri programlehetőségeket is. Azonban Budapesten – és a többi nagyvárosban is – vannak helyek, ahol le lehet venni a maszkot. Egy termosz meleg itallal a Margit-szigeten, egy padon ülve máris olyan, mintha nem egy fejre állított világban élnénk.
Másik lehetőség kihasználni az erdős területeket, kiránduló helyeket. Budapest közelében is rengeteg ilyen hely van, de érdemes utánanézni, mennyire népszerűek, mivel a maszk nélküli tömeges helyek látogatása még mindig nem ajánlott.
Társas online
A közös online játék nem a járvány alatt lett népszerű, számtalan olyan videójátékkal találkozhatunk, amik lehetőséget adnak, hogy egymástól több száz vagy ezer kilométerre élők közösen tudjanak játszani. Online azonban nemcsak videójátékok állnak rendelkezésre, hagyományosabb társasokkal is kikapcsolódhatunk a barátainkkal egy közös (videó)hívásban.
A szociális kapcsolatok, barátok és ismerősök most mindennél fontosabbak. Egymás bátorítása, egy hívás vagy egy pár soros üzenet is rengeteget jelenthet egy nehéz helyzetben lévő barátnak! Igaz, egy valódi ölelést nem pótol a Facebook „ölelő”emojija, de sokat jelent a virtuális támogatás is.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.