Menü

Barátság korona idején

Lassan elérünk a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások első (és reméljük utolsó) évfordulójához, amikor a karantén már inkább teher, mint áldás és a nap minden pillanatában azt kívánjuk, legyen minden újra normális! Bár a járvány és a betegség úgy tűnik még egy darabig velünk marad, mégis lassan eljöhet az ideje, hogy újra találkozhassunk, étteremben vacsorázhassunk vagy beüljünk egy moziba. Addig is, hogy a covid-magányosságot leküzdjük, itt van pár tipp, hogy lehet online kikapcsolódni ismerősökkel és barátokkal!

Közös kávé!

Már november óta nélkülözni kell a kávézók hangulatát, amit otthon igen nehéz megidézni, de egy próbát megér! Lényeg: legyen pohár kávé és egy barát, akivel elfogyasztjuk. Az élő találkozások kockázata miatt mindnyájan az online térre hagyatkozhatunk csupán, de egy kávézós beszélgetés a Zoomon vagy Skypeon egy kicsit pótolhatja a találkozás hiányát.

Szabadon!

A legtöbb településen kötelezővé tették a maszk viselését, ami megnehezíti a szabadtéri programlehetőségeket is. Azonban Budapesten – és a többi nagyvárosban is – vannak helyek, ahol le lehet venni a maszkot. Egy termosz meleg itallal a Margit-szigeten, egy padon ülve máris olyan, mintha nem egy fejre állított világban élnénk.

Másik lehetőség kihasználni az erdős területeket, kiránduló helyeket. Budapest közelében is rengeteg ilyen hely van, de érdemes utánanézni, mennyire népszerűek, mivel a maszk nélküli tömeges helyek látogatása még mindig nem ajánlott.

Társas online

A közös online játék nem a járvány alatt lett népszerű, számtalan olyan videójátékkal találkozhatunk, amik lehetőséget adnak, hogy egymástól több száz vagy ezer kilométerre élők közösen tudjanak játszani. Online azonban nemcsak videójátékok állnak rendelkezésre, hagyományosabb társasokkal is kikapcsolódhatunk a barátainkkal egy közös (videó)hívásban.

A szociális kapcsolatok, barátok és ismerősök most mindennél fontosabbak. Egymás bátorítása, egy hívás vagy egy pár soros üzenet is rengeteget jelenthet egy nehéz helyzetben lévő barátnak! Igaz, egy valódi ölelést nem pótol a Facebook „ölelő”emojija, de sokat jelent a virtuális támogatás is.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!