Segítség a távkapcsolati problémák leküzdéséhez
- Dátum: 2021.03.07., 06:35
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- pár, szerelem, szeretet, távkapcsolat, utazás
Mindenkinek szüksége van az intimitásra, a kötődésre, hiszen társas lények vagyunk, születésünktől erre szocializálódunk. A helyzet azonban jóval komplikáltabbá válik, ha a párkapcsolatunk távkapcsolat.
Egy tanulmány szerint 2018-ban az Egyesült Államokban 14 millióan élnek távkapcsolatban, s az eljegyzett párok 75%-a a kapcsolat során hosszabb-rövidebb időre élt földrajzilag elszeparálva a partnerétől.
A távkapcsolat ellen szóló egyik érv az az, hogy egymásra szánt idő kevés, amely komoly feszültségek forrása lehet, elsősorban azért, mert piciidőbe kell belezsúfolnunk mindent, amit el akarunk mesélni vagy meg akarunk tenni. Másodsorban pedig azért, mert bokros teendőink mellett nyilván magunka és pihenésünkre is szánnánk némi időt, amit kevésbé fáradt társunk esetleg zokon vehet. A testi érintés, a kedves szavak, a bókok, az elégedett pillantás, a huncut mosoly, a közös vicces jelenetek hiánya szakadékot képez, amit nehezebb áthidalni egy távkapcsolatban.
Gondoskodj és érdeklődj!
Nem szabad hagyni, hogy kedvesünk magába forduljon, és elzárkózzon előlünk. Kérdezgessük arról, hogy mi történt vele, ha problémája van, segítsünk megoldani. Legyünk teljes egészében része az életének.
Ha vége szakad a kapcsolatnak, sokszor éppen a távolságot hibáztatják mind a ketten, ami persze részben igaz, ám az is lehet, hogy amikor még naponta találkoztak, akkor sem volt már minden olyan tökéletes.
Bízz a másikban!
Egy távkapcsolat alapvető eleme, amely nélkül biztosan nem működhet, az a bizalom. Kedvesünk egy másik városban él, nélkülözhetetlen a bizalom. Ha tudjuk, hogy féltékeny típusok vagyunk, vagy nem igazán bízunk meg az emberekben, akkor a távkapcsolat nem nekünk való, mert csak állandó stresszt kapunk majd tőle. a távolság sokkal nagyobb fegyelmezettséget kíván tőlünk: egy kiadós lelki gyakorlatnak is beillik, amely azonban felkészíthet bennünket a párkapcsolatunk későbbi szakaszában is törvényszerűen jelentkező, egymástól, akár fizikailag, akár lelki értelemben, távol töltött idő felnőtt módon való kezelésére. A bizalmatlanságon, féltékenységen, az intimitás hiányán bukhatnak el elsősorban a távkapcsolatok.
Közös célok
Fontos, hogy mindvégig legyenek közös céljaink, amelyek érdekében könnyebb kitenni magunkat a távkapcsolat megpróbáltatásainak. Ha nem tudjuk megoldani, hogy közösen építsük a jövőnket, akkor egy idő után érdemes elgondolkozni azon, hogy van-e értelme a kapcsolatnak.
„A távollét olyan mint a szél. A kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja. A nagyokat fellobbantja…” Szécsi Pál
Rendszeres találkozások
Akárhogy csűrjük, csavarjuk, érett kapcsolat nem létezhet sokáig közelség, intimitás nélkül. A találkozások kitöltik ezt az űrt, s tagolják a külön töltött időt, hiszen mindig beteljesül a viszontlátás reménye. Lehetséges, hogy találkozásaitokat csalódás felhőzi, hiszen túl sok mindent vártok, túl sokat akartok pótolni. Érdemes ilyenkor megfogalmazni az igényeket újra és bízni abban, hogy később ismét összecsiszolódtok.
A szavak ereje
Ha a párunk értékeli a szavakat, akkor a távkapcsolat nem kifogás. A nap bármelyik szakában küldhetünk neki apró üzeneteket. Azok a férfiak, akik értékelik az ilyen jellegű gesztusokat, örömmel olvassák, ha a kedvesük gondol rá és szavakban is kifejezi, hogy mennyire hálás neki. Ha tisztában vagyunk azzal, hogy melyik a párunk szeretetnyelve, hogy mit értékelne igazán, akkor nincs más dolgunk, csak apró lépéseket tenni annak érdekében, hogy a másik érezze, milyen fontos nekünk.
Távkapcsolatban élni persze nem egyszerű, sokszor nagyon lassan telnek el a külön töltött napok, ám a havi 1-2 találkozásnak is megvan a maga, különleges, izgalmas varázsa, hiszen minden egyes alkalommal átélhetjük azt az igazi, izgulós első randi hangulatot. Szokták azt mondani, hogy az igaz szerelem ellenáll a távolságnak is.
Le tudjuk tenni a telefont?
Ma, amikor már majdnem mindenki okoseszköz-függő, social media – fan vagy minimum órákat lóg a temun (jelen!), a közösségi oldalakon vagy az Xbox játékokon, akkor feltenném a kérdést: le tudjuk tenni a telefont bármikor? Egyáltalán: hogyan tudunk viszonylag könnyen és fájdalommentesen lemondani az okostelefonunkról?
Mi az a Hatha-jóga és miben segít?
A Hatha-jóga a légzés és a mozgás kombinációjából áll. A jóga bármelyik jógastílusban tanított fizikai testhelyzetre is utal, lényegében a hatha-jóga egy gyűjtőfogalom, amely a tudatosság elérésére használt testgyakorlatokat és légzéstechnikákat írja le.
Túlfogyasztás vagy No-buy 2025?
A túlfogyasztás korunk egyik legnagyobb problémája, melynek száma országonként más és más. 2024-ben már május 25-én eljött a túlfogyasztás napja – ez azt jelenti, hogy kevesebb mint öt hónap alatt feléltük az egy évre elegendő erőforrásadagunkat. A kérdés az, miként csökkenthetjük az úgynevezett ökológiai lábnyomunkat.
Száraz január
Alkoholmentes italok, újévi fogadalmak, elhatározások és egy újabb kihívás: elindult a száraz január!
Az igaz szerelem jelei
A szerelem jelei tudományos szempontból jól meghatározottak, és az agyi aktivitás vizsgálata révén a kutatók pontosan megfigyelték, hogyan hat a szerelem a biológiai folyamatokra. A következőkben bemutatott 11 jel segíthet felismerni, hogy valóban szerelmesek vagyunk.