Menü

Ne dobd ki a kávézaccot!

A kávéporból általában kávét főzünk, jóízűen megisszuk, majd a kihűlt kávézaccot a szemetesbe ürítjük. Ezt tettük legalábbis eddig. A cikkünk elolvasása után garantáltan másképp gondolunk a kávéporra.

Ki gondolná, hogy a kávéőrlemény a hűtőszekrény szagának semlegesítésére kiváló megoldás, pedig hasznos dolog, magába szív ugyanis minden más szagot a környezetében.

A virágföldhöz adagolva egy-két evőkanál őrölt kávét, számtalan hasznos tápanyagokat juttatunk a talajba, ezt a trükköt a kertben is alkalmazhatjuk.

A kávé a hagynák elleni védelem élharcosa, egy kis kávézaccal ugyanis távol tudjuk tartani a hangyákat a megóvni kívánt virágtól.

Narancsbőr elleni védekezésre régóta használják a koffeint a különböző kozmetikumokban. A meleg kávézacc a combunkra kenve, fóliába tekerve hatékony megoldás a makacs narancsbőr ellen.

A kávé nemcsak a narancsbőr ellen hatásos, de a haj is csillogóvá válik tőle. Mossunk kávézaccot a hajunkba, és dörzsöljük tíz percen át, majd öblítsük le alaposan.

Bőrradírozásra is használtam már a kávé végtermékét. A zaccot olívaolajjal keverve kiváló bőrradírt kapunk.

Folttisztításra én még nem próbáltam, de állítólag, ha valaki leeszi vagy leönti a fehér ingjét, némi kávézaccal és langyos vízzel csodákat lehet tenni vele.

A sötétebb bútoroknál bútorápolásra is remek ötlet a kávé. Egy kis nedves kávézaccot felviszünk egy törlőruhára, szétkenjük a karcos felületen és máris szebb kinézetű lesz a bútorunk, a részecskék ugyanis kitöltik a réseket.

Mi köze lehet a kávénak a macskákhoz? Nos annyi, hogy ha nem szeretnénk, hogy a macskák a virágágyásokba piszkoljanak, akkor oda is szórhatunk kávézaccot, távolt tartja a macskákat.

Szórjuk szét a homokozó körül is a zaccot, hogy onnan is távol tartsuk a cicusokat.

A kávé a zsíros tűzhely megtisztítására szinte egy filléres csodaszer: ha rászórjuk a kávézaccot a tűzhelyre, tíz perc alatt magába szívja az olajat, jobban tisztít, mint egy hideg zsíroldó.

A kávé tisztító hatását a lefolyó tisztítására is alkalmazhatjuk. Ha pár kanálnyit a lefolyóba öntünk, az megtisztítja a -nem túl régi- lerakódásoktól.

A jó öreg kotyogós kávéfőző maradékát ezentúl érdemes lesz felhasználni a háztartásban, kertészkedésben, kozmetikában, arról nem is beszélve, hogy még jósolni is lehet belőle.

Martinka Dia

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.