Otthoni praktikák izomláz ellen
- Dátum: 2021.05.26., 01:34
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- almaecet, alvás, cseresznyelé, hidratáció, izomláz, magnézium olaj
Az izomláz nem elkerülhető, hozzátartozik a sportoláshoz. Ennek ellenére nem kötelező tőle szenvedni. Íme, pár praktika, melyek segítségével enyhíthetünk a fájdalmon.
Mi az izomláz?
Az izomlázat az izmok, izomrostok mikroszkopikus szakadásai, sérülései okozzák. Minél többet edzünk, annál erősebbek lesznek az izmaink, így hosszú távon az izomláz is enyhülhet.
Mit tehetünk az izomláz ellen?
Keserűsó
A keserűsó a magnézium és a kénsav által alkotott só, ami egy természetes izomlazító, ezáltal enyhíti az izomlázat. A magnézium és a só kivonják a folyadékot a szövetekből, ezáltal csökkentik a duzzanatokat. Erős izomláz esetén szórjunk egy vagy két pohár keserűsót a fürdővízbe, majd kb. 20 percig áztassuk magunkat. Ezt az eljárást ismételjük meg heti kétszer vagy háromszor, amíg csökkenni nem kezd az izomláz.
Magnéziumolaj
A magnéziumolaj hasonlít a keserűsóhoz, hiszen mindkettő tartalmaz magnéziumot. Az olaj magnézium-kloridot tartalmaz, ami szintén egy izomlazító. A jótékony hatás eléréséhez masszírozzuk be az olajat a fájó izomba.
Hideg vagy meleg borogatás
A hideg vagy épp meleg borogatással könnyedén csökkenteni tudjuk az izomduzzanatot, és el tudjuk lazítani az izmokat. Ez a praktika nem csupán nagyon egyszerű, de gyors is. Izomérzékenység vagy izomfeszülés esetén a meleg fürdő javasolt, míg izomfájdalom vagy duzzadt izmok esetén az érintett terület jegelése.
Mozgás
Erős izomláz esetén nagyon jólesik a pihenés, ami azonban izommerevséget okozhat. Épp ezért jobban tesszük, ha mozgunk egy keveset, esetleg elvégzünk pár nyújtási gyakorlatot, melyek által előbb el fog múlni a fájdalom.
Hidratáció
Edzés közben rengeteg folyadék ürül a szervezetünkből, amit nagyon fontos pótolni. Igyunk sok vizet vagy sportitalokat.
Alvás
Ahogy fentebb már említettük, az izomlázat az izmok, izomrostok mikroszkopikus szakadásai, sérülései okozzák. Ezeknek a szakadásoknak idő kell a gyógyuláshoz. Jó hír, hogy alvás közben sokkal több növekedési hormont termel a szervezetünk, így alvás közben is teszünk az izomláz ellen.
Cseresznyelé
A cseresznyelé sok antioxidánst tartalmaz, melyek enyhítik az izomlázat, épp ezért ajánlott az edzés utáni turmixba, smoothie-ba cseresznyelevet tenni.
Az almaecetnek gyulladáscsökkentő és lúgosító hatása van, így nem barátja az izomláznak. Tegyünk a fürdővízbe két pohár almaecetet, és áztassuk magunkat kb. 20 percig, vagy tegyünk egy evőkanálnyit egy pohár meleg mézes vízbe.
Szerző: Udvari Fanni
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.