A legjobb természetes vérhígítók
- Dátum: 2021.06.14., 07:14
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- gyógynövények, hal, halolaj, kumarin, természetes, vérhígítók
A vérhígítókat számos betegség kezelésére használják, mivel megakadályozzák a vérrögök képződését, amelyek szívrohamot vagy stroke-ot is okozhatnak. Vannak természetes anyagok, amelyek szintén ilyen tulajdonsággal rendelkeznek.
Fokhagyma
Több kutatás is bizonyítja, hogy a fokhagymában olyan anyagok találhatóak, amelyek már a kezdeti szakaszban segítenek megakadályozni a vérrögök kialakulását. Természetesen önmagában a fokhagyma fogyasztása semmiképpen sem pótolja a receptre felírt vérhígítókat, hatásukat viszont felerősítheti. Ráadásul antibakteriális és immunerősítő hatása is van, ezért fogyasszuk bátran minél gyakrabban.
Hal és halolaj
A halakban található omega3-zsírsavaknak is vérhígító hatásuk van. Ha valaki nem szereti a halat, akkor halolajat kapszulában is vásárolhat. Ha viszont igen, akkor egyen minél több tonhalat, makrélát és lazacot, szardíniát. Heti két adag hal elfogyasztása jelentősen csökkenti ugyanis a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.
E-vitamin
Az E-vitamin többféle módon is gátolja a vérrögök, érelzáródások kialakulását. Ugyanakkor fontos tudni, hogy kutatások szerint ez a hatás dózisfüggő, tehát kis mennyiség bevitelével nem feltétlenül elérhető. Szedhetjük táplálékkiegészítő formájában, de sok E-vitamint tartalmaznak a teljes kiőrlésű gabonafélék, a mandulaolaj, a napraforgóolaj, a tojássárgája, az olajos magok és a diófélék is.
Kumarint tartalmazó növények
A kumarinok a véralvadási faktorok aktiválásához szükséges K-vitamin hatását gátolják. Szedésük során K-vitamin hiányában nem tudnak funkcióképes alvadási faktorok keletkezni, így csökken a vérrögök kialakulásának veszélye az érben. Kumarint tartalmaz az orvosi somkóró, a fahéj, a szagos müge és a brazil tölgy is.
A vérhígítók szerepe abban rejlik, hogy csökkentik a vérrögök kialakulásának a kockázatát. A természetben is előfordulnak olyan gyógynövények, amelyek elősegítik a vérrögök kialakulásának megelőzését. Ha valaki gyógyszert szed az ilyen irányú problémájára, akkor az orvos által előírt kezelés helyett ne kezdjen alternatív terápiába, csak akkor forduljon a gyógynövényekhez, ha egyébként megelőzésként szeretné megakadályozni a vérrögök keletkezését. Ha mindenképpen szeretné a gyógyszerét valamilyen természetes alternatívára lecserélni, azt csak és kizárólag az orvosa beleegyezésével tegye meg, nehogy baj legyen belőle.
Konyhai és gyógyászati célokra is használják az emberek a kurkumát. A kurkuma hatóanyaga a kurkumin, amely antikoalugáns, gyulladáscsökkentő és véralvadásgátló hatással is rendelkezik. A kurkumából ízletes teát is készíthet. Forraljon fel 2 dl vizet. Tegyen egy negyed teáskanálnyi kurkumaport egy csészébe, majd öntse fel a forró vízzel. Várjon tíz percet és már fogyaszthatja is.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.