Legjobb energetizáló tippek kávé helyett
- Dátum: 2021.06.21., 20:46
- Udvari Fanni
- képek:pixabay.com
- C-vitamin, citrusfélék, energetizálás, energia, ginseng, guara, vitalitás, zabpehely, zöld tea
Fárasztó, túlhajszolt, stresszes időszakban az energiatartalékaink kiürülnek, pedig pont ilyenkor lenne rá igazán szükség. kávéval és különböző energiaitalokkal próbáljuk felpörgetni magunkat, amelyek rövid ideig segítenek is, de pár óra múlva ismét visszaesik a vitalitásunk. olyan energizálók erejét érdemes inkább bevetni, amelyek nemcsak hosszabb távon hatnak, hanem közben szervezetünk egészségéről is gondoskodnak.
Élénkíts és fogyj guaranával!
A guarana egy örökzöld kúszónövény, amely a koffein növényi formája. Hatóanyaga, a guaranin hasonló hatású a koffeinhez: azonnali energialöketet ad és segíti az összpontosítást. Ugyanakkor, a kávéval ellentétben, hatását 5-6 órán át is képes kifejteni. Biztonságosan stimulálja a központi idegrendszert. Fogyókúra esetén is bátran szedheted, mivel egyben természetes zsírégető is. Segít, hogy a zsírokat energiaként használja fel a szervezet, ezáltal megakadályozza lerakódásukat, ráadásul étvágycsökkentő hatású is.
Javítsd a teljesítőképességed ginsenggel!
A ginseng kiváló természetes élénkítő, egyszerre növeli a szellemi és fizikai teljesítőképességet is. Keleten egyenesen az élet gyökerének nevezik. Vizsgaidőszak idején szedése kifejezetten javasolt, mivel jelentősen javítja az emlékezőképességet. Az endokrin mirigyek serkentésével segíti, hogy a szervezet hasznosítani tudja a vitaminokat és az ásványi anyagokat, amelyek elengedhetetlenek a szervezet megfelelő működéséhez.
Nyerj erőt spenótból!
A spenóttól nemcsak Popey kapott előre, téged is garantáltan felpörget majd. A spenót remek folsavforrás, a folsavnak pedig kiemelkedő szerepe van a fáradtság és a kimerültség leküzdésében. Stresszes időszak esetén is kiváló, mivel természetes örömforrás. Ha a rajzfilmfigurától eltérően mégsem rajongsz a zöld energiaforrásért, akkor pótold a hiányzó folsavat, vagy más néven B9-vitamint, tablettából. Jó hír, hogy mesterséges vitaminkészítményből még jobb a felszívódása. Felnőtteknél 200 mg fedezi a napi folsavszükségletet.
Egyél zabpelyhet a szükséges energiáért!
A zabpehely nem véletlenül a sportolók kedvenc tápláléka, fokozatosan felszívódó szénhidrátként ad hatalmas energialöketet. Érdemes ezért reggelire zabkását enni, hogy már a nap elején gondoskodjunk a szükséges energiáról. Nemcsak a fizikai teljesítmény fokozására jó, szellemi kimerültség és fokozott stressz ellen is igen hatásos jelentős magnéziumtartalma miatt. A B6-vitaminban gazdag zabpehely táplálja az idegrendszert is.
Pörgesd fel magad C-vitaminnal!
A C-vitaminban gazdag citrusok természetes módon élénkítenek, fokozzák a koncentrációt. Érdemes megemlíteni, hogy a C-vitamin energiaregeneráló hatását rákos betegeknél terápiaként alkalmazzák. Meglátod, sokkal energetikusabban indul a napod, ha a reggelt egy pohár narancs- vagy grapefruitlével kezded. Ha úgy érzed, természetes módon nem tudsz elegendő C-vitaminhoz jutni, nyugodtan pótold mesterségesen is, mivel túladagolni nem lehet (kiürül a szervezetből).
Ha mindezek után ragaszkodsz egy bögrényi felpörgető, meleg italhoz, akkor kávé helyett válaszd a zöld teát. Élénkítő hatása hasonló, de mivel a kávéval ellentétben nem hirtelen, hanem fokozatosan szívódik fel, egyenletes lendületet ad a nap további részére. Koffeintartalma ráadásul szívbarát, nem terheli meg hirtelen a szervezetet, ezt pontosan lassabb felszívódásának köszönheti.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?