Házi módszerek izzadás ellen
- Dátum: 2021.07.17., 12:08
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- citromlé, egészség, izzadás, nyár, rozmaring, sport, szódabikarbóna, verejték
Bár az izzadás a test egy teljesen természetes folyamata, gyakran igen kellemetlen tud lenni. Nyáron, a nagy hőségben nemcsak a ruhán nyomot hagyó foltok, hanem a szagok miatt is kínos helyzetbe hozhat.
A dezodorok és az izzadásgátlók gyakran igen káros anyagokat tartalmaznak, melyeket jobb lenne elkerülni. A természetes hatóanyagú, natúr termékek hatása viszont nem mindig olyan erős, mint kellene. Szerencsére van néhány megoldás, amivel segíthetsz a problémán.
Citromlé
A kellemes illatú citromlé nagyszerűen működik, ha szagtalanításról van szó. Savas tulajdonságai pedig segítenek csökkenteni bőrünk pH-értékét, így nehezítve a rajta szaporodó baktériumok túlélését. Vágjunk egy citromot félbe, és dörzsöljük be vele a hónaljat, majd hagyjuk magától megszáradni. Végül vegyünk egy frissítő zuhanyt. A praktikát alkalmazzuk naponta, amíg végleg el nem tűnnek a kellemetlen szagok. Ha érzékeny a bőrünk, előbb csavarjuk ki a citromlevet, és hígítsuk fel 1 rész vízzel, majd vigyük fel a kényes területre vattapamacs segítségével.
Rozmaring
A rozmaring gátolja a kellemetlen izzadságszagot okozó baktériumok elszaporodását, mentol- és klorofil-tartalma pedig természetes szagsemlegesítő tulajdonságokkal ruházza fel ezt a kellemes illatú növényt. Sőt, a rozmaring cinket is tartalmaz, melynek hiánya szerepet játszik a rossz testszag kialakulásában. Egy fél csészényi szárított növényre öntsünk egy liter forróvizet, majd hagyjuk 10 percig ázni. Miután leszűrtük a növénydarabkákat, adjuk a rozmaringos oldatot fürdővizünkhöz, és áztassuk benne magunk nyugodtan 15-20 percig. Ha fürdőkádunk nincs, de szívesen használnánk ki a rozmaring kellemes illatát és jótékony tulajdonságait, vásároljunk rozmaring olajat, amelyből naponta 8-10 cseppet 3 centiliter vízzel összekeverve dezodorként vihetjük fel a kívánt területekre.
Szódabikarbóna
A kellemetlen szagok kialakulása nem következik egyenesen az izzadás mértékének növekedéséből, sokkal inkább a test izzadásra hajlamos részein elszaporodó baktériumokhoz van köze. A szódabikarbóna azon kívül, hogy megöli ezeket, szagtalanító és nedvességszívó képességekkel is rendelkezik, ezáltal egy dezodorhoz hasonlóan működik. A probléma hosszú távú megoldásához egy kiskanál szódabikarbónát keverjünk össze egy kis citromlével, és kenjük be vele az érintett testrészt. Pár perc után mossuk le, majd zuhanyozzunk. Ha ezt a ’szeánszot’ egy hétig naponta megcsináljuk, gyorsan búcsút inthetünk a nemkívánatos szagoknak. Sőt, a csodaszer előnyeit akár a mindennapjainkban is kihasználhatjuk: a hosszú kihívásokat tartogató napokon a szódabikarbónát keverjük össze egy kis kukoricakeményítővel, és a mixet alkalmazzuk hintőporként a problémás területeken.
A természetes anyagokból készült szellős ruházat is sokat számít, válasszunk szellős cipőt lehetőleg bőrből vagy vászonból és műszálas zoknik használatát kerüljük.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.