Jelek, hogy nem szeret a párod
- Dátum: 2021.08.02., 22:10
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- beszélgetés, érzelem, kényelem, kötődés, ölelés, párkapcsolat, szerelem
A következő jelek azt mutatják, hogy már nem vagy olyan fontos a másiknak, már nem szeret igazán. Természetesen ekkor sem menthetetlen a helyzet, de érdemes minél hamarabb a tettek mezejére lépni!
1. jel, hogy a társad már nem szeret: nem bízik benned, nem őszinte veled
A kapcsolat alapja az őszinteség, a nyílt, egyenes beszéd. Ha kisebb-nagyobb dolgokban nem mond igazat, vagy elhallgatja az igazságot, nem bízhatsz benne. Szintén probléma, ha ő nem bízik benned, nem nyílik meg neked. Nem beszél az érzéseiről, gondjairól, vágyairól. Ha felveted, hogy úgy érzed, már nem szeret, mérges lesz rád, és nem hajlandó megbeszélni a dolgot. Bizalom nélkül viszont nincs kapcsolat.
2. jel, hogy a partnered már nem szeret: nem tesz erőfeszítéseket a kapcsolatotokért
Azért, hogy a kapcsolat működjön, tenni kell. Ha társad már régóta nem kezdeményezett egyetlen közös programot sem, ha semmit nem tesz azért, hogy közelebb kerüljetek egymáshoz, ha azt érzed, hogy csak neked fontos a változás, te igyekszel: a párkapcsolatotok egyoldalúvá vált, partnerednek már nem vagy elég fontos.
3. jel, hogy a társad már nem szeret: nem kommunikál
Emlékszel még azokra az időkre, amikor képesek voltatok akár egy egész éjszakát is átbeszélgetni? Mindenre kíváncsiak voltatok a másikkal kapcsolatban. Most meg már legfeljebb azt kérdezi meg, hogy másnap elmész-e vásárolni? Nem érdekli, hogy mi történt veled aznap, az érzéseid meg pláne nem. De nem beszél a saját dolgairól sem. Nem küld napközben üzeneteket, a tieidre meg nem, vagy csak késve reagál. Nem figyel rád, amikor hozzá beszélsz. Képesek vagytok némán egymás mellett ülni, vagy a telefont nyomkodjátok.
4. Nyitott szemmel csókolózik:
Nem törvényszerű, de szinte mindenkire igaz, legyen bár férfi vagy nő, hogy ha szerelmes, ha átérzi, megérinti a dolog, akkor csók közben becsukja a szemét. Ha a pasi újabban nyitott szemmel csókol meg, az rossz jel.
5. Kevesebb testi kontaktus:
Egy légtérben vagytok, mégsem értek egymáshoz órák hosszat? Egy pici puszi jártatokban-keltetekben, egy érintés, egy kacér popsipacsi azért bizonyára meglenne, ha az érzelmek a helyükön lennének.
6. Lefekvés után hátat fordít:
Természetesen mindenkinek van egy kényelmes és megszokott alvópóz, ami lehet a párodnak az oldalfekvés is.
Mielőtt azonban elalszik, akkor egy ölelgetés vagy huncutkodás dukálna. Ha ez hiányzik, és azonnal hátat fordít, az vészjósló jel.
Tartsd fent a motivációt!

A motiváció fenntartása nem mindig könnyű, de vannak olyan hatékony módszerek, amelyek segíthetnek, hogy folyamatosan lendületben maradjunk.
A kognitív disszonancia jelensége

A kognitív disszonancia elmélete izgalmas és fontos szempontokat kínál a viselkedésünk és a belső meggyőződéseink közötti feszültség megértésében. Ahogy a leírásban is szerepel, az emberek gyakran tapasztalnak ellentmondást a cselekedeteik és a belső értékrendjük között, és ez a disszonancia kellemetlen érzéseket vált ki, amelyeket igyekszünk csökkenteni.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?