Menü

Ezek a jelek, ha nem fogyasztasz elég folyadékot

A testünk egy tökéletesen összeépített szerkezet, ami jelzi, ha valami hiányban szenved, vagy valami nem tetszik neki. Vannak jól beazonosítható tünetek, amik rögtön segítenek kitalálni, hogy milyen problémája lehet a testünknek. Az alábbiakban a kevés folyadék fogyasztás tüneteiről olvashatsz.

A legalapvetőbb jel az, ha szomjasnak érzed magad. Ez nem véletlen, a minimum 2 liter víz elfogyasztása szigorúan kötelező, ha már szomjasnak érzed magad, akkor a testet felépítő sejtek már nagyon sok vizet veszítettek és igénylik a folyadék folyamatos pótlását. Főleg a meleg nyári napokon fontos, hogy minél több folyadékot juttassunk a szervezetbe.

Ha folyton száraz a bőröd, akkor egyértelmű, hogy nem fogyasztasz elég folyadékot. A bőrödnek is ugyanolyan fontos a hidratáció, mint bármelyik más szervnek. A száraz bőr tulajdonképpen a teljes dehidratáció legkorábbi jele, ami sokkal nagyobb problémákhoz is vezethet. A vízhiány izzadsághiányhoz is vezet, ennek következtében pedig a tested nem képes eltávolítani magáról a nap során keletkezett koszt és olajosságot.

Ha jelentkezik nálad ízületi fájdalom, akkor annak hátterében gyakorta áll magnéziumhiány, de folyadékhiány is! Az ízületi porc körülbelül 80%-a víz, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy ne csikorogjanak össze a csontjaink minden egyes lépésnél. Ha a testedet hidratáltan tartod, az ízületeid magukba tudják szívni a folyadékot egy hirtelen mozdulat, futás, ugrás vagy épp egy kínos esés közben.

Ha dehidratált a test, akkor a vérből „kölcsönöz” vizet. A nem megfelelően hidratált vér pedig oxigénhiányhoz vezet, aminek következményeként álmosság és hirtelen fáradtság léphet fel. Az állóképesség hiánya miatt egyre korábban fog rád törni a délután kétórai összeomlás, folytonos fáradtság és letargia. Ilyenkor gyakran fogyasztanak az emberek kávét, azonban ez hosszútávon semmiképen sem hasznos.

Emésztési problémák is könnyen jelentkezhetnek azoknál, akiknek a teste dehidratált. Megfelelő hidratálás nélkül a gyomorban található nyálkahártya ellenállása csökken, ennek hatására pedig a gyomorsav igen nagy károkat okozhat odabent. Ez pedig gyomorégéshez és emésztési zavarokhoz vezethet.

A leghatásosabb módszer, hogy rávedd magad arra, hogy eleget igyál, hogy kulacsba töltöd a napi folyadékot és így tudod számolni, hogy pontosan hány dl folyadékot vittél be. Sok applikáció található, amelyet ha letöltesz a telefonodra, jelzi neked, hogy itt az ideje inni! Azonban nem csak vízzel vihetünk be folyadékot. Nyáron könnyebb lédús gyümölcsöket fogyasztani, ezek nagyrésze víz. Ilyen például az őszibarack, eper és a dinnye. Ezekből fogyasszunk minél többet!

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.