Menü

Az étkezés utáni séta jótékony hatásai

Ha a hétköznapokra gondolunk, legtöbbünknek nem sok ideje van étkezés után pihenni, ne adj isten sétálni egyet vagy mozogni. Persze ez nagyrészt inkább a nap folyamán történő étkezésre vonatkozik, hiszen ilyenkor nagy valószínűséggel vagy a munkahelyünkön, vagy iskolában, vagy valamilyen olyan helyen tartózkodunk, ahol sem az evés utáni pihenés, sem pedig a séta nem fér bele sajnos.

Bár evés után inkább a pihenést kívánja a testünk, a tapasztalatok azt mutatják, érdemes megerőltetnünk magunkat és egy kis mozgást, sétát beiktatni, mivel szervezetünk nagyon hálás lesz hosszú távon.

A testmozgás és sport egészségmegőrző hatásairól már rengeteget olvashattunk. Mégis sokan a mai napig küzdenek azzal, mikor és hova illesszék be a mindennapjaikba a mozgást. Van, aki a futásra esküszik, van, akinek ez egészségügyileg kifejezetten nem ajánlott. Ízületi problémák és más életmódbeli különbségek is nehezítik a mozgás beillesztését a mindennapokba, de egy kis séta talán mindenkinek belefér.

Ha közvetlenül étkezés után ejtjük meg a fentebb említett sétát, annak a mozgás áldásos hatásai mellett plusz pozitívumai is van. Ilyen például, hogy támogatjuk vele az emésztésünket. Stimulálja a gyomor és a bélrendszer mozgását, így az emésztést felgyorsítja és megkönnyíti. Ezzel együtt csökkenti a székrekedés és reflux kialakulásának esélyét is.

Segít a vércukor egészséges szinten tartásában is, mivel a séta eleve megakadályozza a vércukorszint túlzott mértékű emelkedését. Korábban vizsgálatokkal is kimutatták, hogy például a cukorbetegre sokkal jobb hatással van egy rövid étkezés utáni séta, mint egy hosszabb, akár félórás séta a nap egy másik szakában.

Persze nem órákon át tartó erőltetett sétáról van szó, azonban így is segíthet abban, ha súlyfelesleggel küzdünk. A mozgás köztudottan javítja az anyagcserét és persze az emiatti fokozott folyadékbevitel is nagyban hozzájárul a kilót leküzdéséhez. Igaz, amennyiben fogyás a célunk, talán jobban járunk egy hosszabb, intenzívebb sétával, de kezdésnek, illetve nagyobb túlsúlynál egyébként is javasoltak a rövid, könnyű séták.

A szívbetegségek kialakulásának kockázatát is csökkenti, csakúgy, mint a vér koleszterinszintjét. A rendszeres séta az erek rugalmasságát is segít megőrizni és a vérnyomást is a normális érték körül tartja. Ha mindemellett az étkezésre is odafigyelünk, akkor nem csak egészségünkért teszünk hosszú távon, de nyugodtan búcsút inthetünk a puffadásnak, elnehezült érzésnek és más olyan panaszoknak, amik ezelőtt esetleg előfordultak.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.